Garmin MARQ Athlete Gen 2 Performance Edition. Zegarek, który trafi w najbardziej wymagające gusta

Tam, gdzie technologia spotyka się z elegancją, pojawia sie Garmin MARQ Athlete Gen 2 Performance Edition. Mowa o nowym zegarku sportowym znanej amerykańskiej marki, który został zaprojektowany tak, aby wytrzymać najbardziej ekstremalne warunki, a jednocześnie zachwycać swoim wyglądem. Czy zatem naszpikowany po brzegi nowymi technologiami model MARQ Athlete Gen 2 Performance Edition ma szansę podbić serca nie tylko u miłośników sportu, ale i stylu? Sprawdź szczegóły.

Piękny design, wyjątkowa wytrzymałość

MARQ Athlete Gen 2 Performance Edition przykuwa wzrok od pierwszej chwili. Na jego froncie rozpościera się multibarwny ekran AMOLED, który zapewnia jasność i czytelność w różnych warunkach oświetleniowych. Panel obsłużyć można za pomocą dotyku i dedykowanych przycisków, a dla większego bezpieczeństwa został pokryty szafirowym szkłem, które ma ochraniać go przed zarysowaniami.

Z kolei 46-milimetrowa obudowa w nowym zegarku Garmin zaprojektowana została z tytanu klasy 5, co nie tylko nadaje urządzeniu elegancji i wyrafinowanego looku, ale również zapewnia niezrównaną wytrzymałość. Konstrukcja MARQ Athlete Gen 2 otrzymała również mocną bransoletę z tytanu hybrydowego z czerwonymi, silikonowymi ogniwami i zapięciem motylkowym. To z kolei zapewnia nie tylko wrażenia wizualne, ale i trwałość oraz odporność na warunki atmosferyczne, potrzebne do uprawiania wymagających aktywności.

Garmin MARQ Athlete Gen 2 Performance Edition
fot. Garmin

Na straży zdrowia, w służbie aktywności

Wnętrze nowego zegarka Garmin jest równie bogate. Stylowe urządzenie do noszenia oferuje całą masę sensorów oraz idące za nimi zaawansowane funkcje monitorowania aktywności fizycznej, w tym tętna i poziomu tlenu we krwi. Dzięki zintegrowanym usługom GNSS, MARQ Athlete Gen 2 Performance Edition staje się idealnym narzędziem dla osób uprawiających różne dyscypliny sportowe – od biegania, przez rower i trekking, po wędrówki i wspinaczkę wysokogórską.

Ponadto sprzęt Garmin potrafi w inteligentny sposób przenalizować zebrane dane i ocenić m.in. poziomu jakości snu, wytrzymałości, gotowości do treningu. Zapewnia też bieżącą kontrolę stanu wytrenowania. 

Z kolei dostępna w nim szeroka baza treningów i aplikacji sportowych, w tym np. mapy Skyview czy funkcja ClimbPro, z powodzeniem wspierają treningi zarówno amatorów aktywności, jak i profesjonalnych sportowców, gwarantując przy tym m.in. informacje o wydolności, zmianach tętna, czy wskazówki tempa dostosowane do indywidualnych potrzeb. W modelu MARQ Athlete Gen 2 Performance Edition nie zabrakło także miejsca dla animowanych powiadomień treningowych i codziennych alertów motywacyjnych Garmin Coach.

Garmin MARQ Athlete Gen 2 Performance Edition
fot. Garmin

Oprócz powyższego, w modelu MARQ Athlete Gen 2 dostępny jest cały pakiet funkcji komunikacyjnych, które oferują m.in. powiadomienia ze smartfona, a w niektórych wariantach (po sparowaniu ze smartfonem pracującym na Androidzie) również szybkie odpowiedzi z poziomu nadgarstka. Nie zabrakło tu też integracji z popularnymi aplikacjami fitness, takimi jak Strava czy Garmin Connect, umożliwiającej analizę danych treningowych i udostępnianie ich w społecznościach online.

Co więcej, mając na ręce ten model zegarka Garmin można kontrolować odtwarzanie muzyki na swoim smartfonie, co jest szczególnie wygodne podczas ćwiczeń. Natomiast  wbudowana pamięć 32GB sprawia, że na modelu MARQ Athlete Gen 2 bez problemu da się zainstalować również własne aplikacje do słuchania muzyki – tak, aby mieć do nich dostęp również z nadgarstka. 

Garmin MARQ Athlete Gen 2 Performance Edition
fot. Garmin

MARQ Athlete Gen 2 to zegarek sportowy z dobrą baterią 

Niebywałym atutem MARQ Athlete Gen 2 Performance Edition jest także czas pracy na baterii. Szczególnie docenią ją osoby osoby aktywne, które np. często udają się w długie trasy i lubią wędrówki, bo – jak wiadomo – w takich sytuacjach dostęp do gniazdka może być nieco ograniczony. 

Akumulator w tym modelu Garmin pozwala na nawet 16 dni pracy ciągiem w trybie zegarka oraz nawet 42 godzin w trybie GPS. Zegarek Garmin proponuje też elastyczne opcje zarządzania baterią, które dopasowują żywotność sprzętu do indywidualnych potrzeb i stylu życia użytkownika. 

Są to:

  • tryb standardowy – w tej opcji zegarek potrafi działać do 16 dni na jednym ładowaniu;
  • tryb Always-On – gdy aktywowany jest stały tryb wyświetlania, żywotność baterii wynosi około 6 dni. Jest to imponujący wynik, biorąc pod uwagę ciągłą aktywność ekranu;
  • tryb Max Battery GPS – tu urządzenie oferuje do 42 godzin śledzenia GPS, co jest idealne dla długich sesji treningowych lub wypraw;
  • tryb Expedition – oferuje mniej regularne pomiary GPS, przy czym zegarek może działać nawet do 14 dni.

Cena i dostępność MARQ Athlete Gen 2

Póki co zegarek Garmin MARQ Athlete Gen 2  nie trafił jeszcze na polski rynek. Jego cena  oficjalnej stronie marki wynosi natomiast 2300 euro, co daje niespełna 10 000 zł. 

Przeczytaj też:

Źródło:
  • https://www.garmin.com/pl-PL/p/1323517,
  • https://www.notebookcheck.net/Garmin-launches-new-46-mm-smartwatch-with-titanium-grade-5-housing-and-high-end-features.785536.0.html
  • https://www.techradar.com/reviews/garmin-marq-athlete-gen-2
  • https://www.dcrainmaker.com/2022/10/garmin-marq-athlete-gen2-in-depth-sports-review.html
  • https://www.garmin.com/pl-PL/p/1323517