Plotka: aktualizacja watchOS wydłuży czas pracy baterii w zegarkach Apple

Użytkownicy Apple Watch na całym świecie zgłaszali niedawno problem z wydajnością ich urządzeń i szybkie wyczerpywanie się baterii. Przypuszcza się, że powodem zaistniałej sytuacji jest system dedykowany zegarkom technologicznego giganta – watchOS 10.1. Na szczęście firma z Cupertino postanowiła go zaktualizować. Czy odświeżenie oprogramowania Apple Watch może faktycznie polepszyć proces zarządzania energią w smartwatchach Apple?

Wydajność Apple Watch w ogniu krytyki

Apple nie ujawniło oficjalnie szczegółów dotyczących przyczyn szybkiej utraty energii w swoich zegarkach. Plotki głoszą jednak, że za tym zjawiskiem może stać tzw. oprogramowanie w tle, które negatywnie wpływa na zarządzanie zasobami systemowymi, a co za tym idzie przyczynia się do nieefektywnego zarządzania energią w nowych zegarkach z logiem jabłuszka.

Niemniej, niepodważalny pozostaje fakt, że problem ten podnoszony był przez użytkowników na całym świecie i dotyczył różnych modeli smartwatchy Apple – od Watch Series 5 po najnowszy Apple Watch Ultra 2.

🍏 Sprawdź wszystkie modele Apple Watch dostępne w x-komie

Zapowiedziano aktualizację watchOS dla Apple Watch 

Według zagranicznych portali perspektywa aktualizacji systemu dla zegarków Apple Watch jest niczym innym, jak jasną odpowiedzą marki na zaistniałą sytuację, mającą na celu zniwelowanie ewentualnych błędów w zarządzaniu energią w jej urządzeniach. 

Co więcej, sugeruje się również, że aktualizacja ma pojawić się bardzo szybko. Póki co nie ma jednak oficjalnych danych na temat pełnego zakresu optymalizacji systemu watchOS.

Co ma ona dać w praktyce dla użytkowników Apple Watch? Mniej więcej tyle, że Ci, którzy zmagają się z problemem szybkiego wyczerpywania baterii, będą mogli wrócić do normalnego użytkowania sprzętu, bez konieczności jego ciągłego ładowania.

Apple Watch 9 premiera

Kiedy będzie dostępny nowy system dla zegarków Apple?

Na chwilę obecną nie podano konkretnej daty, kiedy aktualizacja watchOS będzie dostępna globalnie. Internetowe źródła informują, że optymalizacja systemu dla zegarków Apple jest obecnie w fazie beta testów i być może trafi do użytkowników w grudniu 2023. 

Jak zatem radzić sobie do tego czasu? Zaleca się, aby użytkownicy tymczasowo wyłączyli niektóre funkcje lub zarządzali nimi ręcznie. Takie działania doraźnie powinny przynieść poprawę wydajności zegarków Apple Watch.  

Droga do perfekcji bywa wyboista, ale Apple się nie poddaje

Nieprzyjemna sprawa z baterią w nowych Apple Watch to bardziej incydent i jedno z wielu wyzwań, które technologiczny gigant musi pokonać w drodze do doskonałości. Mimo chwilowych trudności, przyszłość Apple Watch wydaje się być jasna i stabilna. Z każdą aktualizacją, użytkownicy mogą oczekiwać ulepszeń i nowych funkcji, które będą kontynuować ewolucję tego urządzenia. 

Wszystko to świadczy o ogromnym zaangażowaniu marki Apple w dostarczanie produktów i usług, które nie tylko spełniają, ale często przekraczają oczekiwania klientów. Tym bardziej, że nie raz i nie dwa przedstawiciele amerykańskiej firmy pokazali, że potrafią pozostawić swoją konkurencję w tyle. 

Warto więc poczekać na oficjalne ogłoszenie daty rozpoczęcia aktualizacji i  mieć nadzieję, że gigant z Cupertino trwale i skutecznie rozwiąże zaistniałą sytuację.

Źródło tekstu: 
  • https://www.macrumors.com/2023/11/04/watchos-update-to-fix-battery-drain-issue/