Jakie funkcje pojawią się na YouTube w 2022 roku?

Neal Mohan, dyrektor ds. produktów w YouTube, szczegółowo opisał plan działania platformy na 2022 rok. Z raportu wynika, że Google przygotowuje kilka ciekawych funkcji dla YouTube, w tym nowe możliwości zarabiania dla twórców i wspólne transmisje na żywo. Oczywiście w planach nie zabrakło również działań w zakresie NFT. Więcej o nowych funkcjach na YouTube dowiesz się z poniższego artykułu.

Nowe funkcje na YouTube – czego możesz się spodziewać?

YouTube Shorts – zakupy na żywo i nowe narzędzia do edycji

Po pierwsze, firma nadal inwestuje w YouTube Shorts. Dla przypomnienia: są to krótkie filmiki inspirowane formatem, który możecie zaobserwować chociażby na TikTok-u.

W tym roku twórcy otrzymają nowe efekty wideo, narzędzia do edycji oraz możliwość odpowiadania na komentarze. Ponadto YouTube planuje wprowadzić nowe sposoby zarabiania na Shortsach poprzez wprowadzenie płatnych Super Chats i ostatecznie umożliwienie robienia zakupów dla oglądających.

youtube jak ustawic tlo

YouTube Studio – pomoc w generowaniu nowych treści

W 2022 roku YouTube wprowadzi też kilka innych funkcji, które pomogą twórcom w generowaniu nowych treści. Do YouTube Studio zostaną dodane nowe statystyki, które, jak twierdzi firma, pomogą twórcom zrozumieć, w jaki sposób widzowie wchodzą z nimi w interakcje, a przez to lepiej zarządzać swoim kanałem. 

Co więcej w tym roku YouTube umożliwi twórcom wspólne transmisje na żywo, po raz kolejny zwiększając interaktywność i rozwiązując problem braku tematów, które często są największym problemem podczas streamowania.

jak ustawic youtube w tle

Czy powstaną subskrypcje w prezencie?

Po stronie użytkownika YouTube planuje również szerzej wprowadzić popularną funkcję na Twitchu: subskrypcje w prezencie. Platforma rozpoczęła już testowanie wcześniej ogłoszonej funkcji, ale jak pisze Neal Mohan, dyrektor ds. produktów w YouTube – firma spodziewa się rozszerzenia możliwości w nadchodzących miesiącach. 

YouTube viralowe wideo popularne

YouTube – nowy wygląd i kwestia NFT

YouTube postrzega także NFT jako okazję dla twórców do wzmocnienia relacji z odbiorcami. Udostępnienie fanom weryfikowalnego sposobu na posiadanie unikalnych filmów, zdjęć, dzieł sztuki, a nawet doświadczeń ich ulubionych twórców może być atrakcyjną perspektywą dla YouTuberów i ich odbiorców.

Oprócz podanych wyżej funkcji YouTube TV zostanie również przeprojektowany. To z pewnością poprawi wygląd i komfort użytkowania. 2022 rok to z pewnością czas zmian dla platformy. O wszystkich nowych funkcjonalnościach z pewnością będziemy Cię na bieżąco informować.