Nowe emoji 2022. Jakie emotki pojawią się na smartfonach i nie tylko?

W 2022 roku czeka nas kolejna aktualizacja emoji. Nowości dotyczą nie tylko tradycyjnych uśmieszków, ale również emotek wskazujących równość rasową i płciową czy symbole. Chociaż nowe emoji zatwierdzono już w drugiej połowie 2021 roku, większość urządzeń i platform otrzyma je w 2022 roku. Sprawdźcie, jakie nowe emotki otrzymacie niebawem (a być może już je macie).

37 nowych emoji w 2022 roku

Aktualizacja emoji w 2022 roku zapowiada się nieco ciekawiej niż rok wcześniej – zawiera 37 nowych emotek. Paczka z Emoji 14.0 uwzględnia nowe uśmieszki, w tym: trolla, roztapiającą się czy salutującą buźkę, a także symbole: rękę Fatimy czy rozładowaną baterię.

Od kilku lat emoji mają podkreślać równość płciową i rasową. Dlatego najnowsza aktualizacja zawiera między innymi mężczyznę w ciąży, osobę w koronie oraz dłonie w różnych odcieniach skóry. Dzięki różnym wariantom jest to łącznie 75 dodatkowych emotek.

Kiedy nowe emoji trafią na smartfony oraz inne urządzenia? Pierwsze aktualizacje pojawiły się jeszcze pod koniec 2021 roku, jednak zdecydowana większość użytkowników nową paczkę otrzyma w 2022 roku. Wdrażanie nowości uzależnione jest głównie od producentów oraz harmonogramów, wg których zaplanowane są aktualizacje systemowe. Podobnie jest zresztą w przypadku nowych emotek na Facebooku, Twitterze, WhatsAppie oraz innych platformach.

Poznajcie wszystkie nowe emoji na 2022 rok.

Nowe emoji – Android

Najnowsze emotki są częścią aktualizacji do systemu Android 12L, ale zdążyły się już pojawić na niektórych urządzeniach z Androidem 11. Tradycyjnie w pierwszej kolejności paczkę Emoji 14.0 otrzymały smartfony Google Pixel. Pozostali producenci, których smartfony działają na Androidzie, wprowadzać będą najnowsze emotki w bliżej nieokreślonym 2022 roku.

emoji 2022 android
Źródło obrazka: Emojipedia.org
Źródło obrazka: Emojipedia.org

Nowe emoji – iOS

Użytkownicy, którzy na co dzień korzystają z iPhone’ów, nowe emoji otrzymają wraz z aktualizacją do iOS 15.4. System w tej wersji swoją premierę miał w marcu 2022 roku i sukcesywnie powinien pojawiać się na kolejnych urządzeniach. Ten sam pakiet emotek trafi również do innych systemów Apple: iPadOS 15.4, tvOS 15.4, watchOS 8.5 oraz macOS 12.3.

nowe emoji 2022 ios
Źródło obrazka: Emojipedia.org

Twemoji – nowe emotki na Twitterze

Aktualizacja emoji trafi także na Twittera. A tak prezentują się najnowsze Twemoji:

Źródło obrazka: Emojipedia.org

Kolejna aktualizacja zaplanowana jest na początek 2023 roku.

Źródło: Emojipedia.org

Sprawdźcie smartfony w sklepie x-kom