TikTok podsumował 2021 rok. Który film był najpopularniejszy? Jakich piosenek słuchaliśmy?

Powoli zaczynamy odchodzić od stwierdzenia, że TikTok to platforma młodzieżowa. Rok 2021 zdecydowanie udowodnił, że jest tam miejsce dla każdego, bez względu na wiek. Jakie filmy w ostatnich miesiącach cieszyły się największą popularnością na Tiktoku? Sprawdźcie podsumowanie 2021 roku.

To oglądaliśmy na TikToku w 2021 roku

Do tego, że TikTok służy przede wszystkim rozrywce, chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Pomimo, że na platformie można znaleźć nagrania poruszające różne kwestie, to właśnie treści, dzięki którym możemy się zrelaksować po całym męczącym dniu, stanowią o sile tej aplikacji.

TikTok to miejsce, w którym można puścić wodze fantazji i nagrać film dosłownie na każdy temat. Istnieje jednak całkiem spora część użytkowników, którzy na platformę zaglądają tylko po to, by podziwiać twórczość tych bardziej kreatywnych, a czasem po prostu odważniejszych osób. Najbardziej wprawieni użytkownicy tworzą filmy, które potem stają się viralami i mają wiele milionów wyświetleń.

Sprawdź też:

O tym, jak bardzo ludzie pokochali Tiktoka świadczy rosnąca liczba użytkowników, która w 2021 roku przekroczyła już magiczną barierę miliarda osób. 

Na koniec roku TikTok nie chwali się jednak tylko statystykami, powstało także krótkie nagranie, które platforma udostępniła na swoim oficjalnym kanale:

@tiktok_poland

Oto podsumowanie najlepszych chwil, akcji i trendów TikToka w 2021 roku! Dziękujemy, że jesteście częścią #YearOnTikTok

♬ dźwięk oryginalny - TikTok Polska

Najpopularniejsze TikToki w Polsce

Takie ogólne podsumowanie to jednak nie koniec, bowiem TikTok przedstawił także znacznie obszerniejszy raport podsumowujący minione miesiące.

„Ostatni rok na TikToku obfitował w wiele niesamowitych momentów, które pozwoliły naszej społeczności inspirować siebie nawzajem i dzielić się unikalnymi treściami. W Polsce szczególnie dużym zainteresowaniem cieszyły się oczywiście sport i muzyka, ale także treści edukacyjne. To pokazuje jak różnorodna jest nasza społeczność, która oczekuje od platformy możliwości swobodnego wyrażania siebie na tematy dla nich ważne. Już nie mogę doczekać się, aby zobaczyć, co przyniesie nam nowy rok. Z pewnością użytkownicy platformy nie raz pozytywnie nas zaskoczą”  powiedziała Paula Kornaszewska, Dyrektor Operacyjna Europa Centralna i Wschodnia w TikTok.

Oto kilka najpopularniejszych TikToków w Polsce:

Najpopularniejszy TikTok na świecie

Najlepszym TikTokiem na świecie był nakręcony dronem film przedstawiający mężczyznę tańczącego do „Stay” autorstwa The Kid LAROI i Justina Biebera. 

Wideo Davida Allena (@totouchanemu) zgromadziło w sumie 43,9 miliona polubień i ponad 313 milionów wyświetleń. Allen to fotograf ślubny z Austin w Teksasie. Obecnie ma już 8,9 miliona obserwujących na TikToku. I jak sam przyznaje, publikowanie na platformie traktuje jako swój drugi etat.

@totouchanemu

I may not have @maxtaylorlifts dumpy but I do have a drone.

♬ STAY - The Kid LAROI & Justin Bieber

Playlista: najpopularniejsze utwory na TikToku w 2021 roku

TikTok od początku łączony jest z muzyką. Co prawda nie ma obowiązku wrzucania jej do swoich nagrań, ale to właśnie filmy z wykorzystaniem piosenek zazwyczaj stają się viralami.

Z badań przeprowadzonych przez TikToka wynika, że dla 80 proc. ankietowanych, TikTok jest platformą numer 1 do odkrywania nowej muzyki, a ponad połowa (56 proc.) tych odkryć odbywa się w sekcji „Dla Ciebie”. Przyznam, że i na mojej playliście wiele utworów stanowią te, które zasłyszałam na Tiktoku.

W 2021 roku najpopularniejszymi gatunkami muzycznymi na platformie był pop, hip-hop, rap i muzyka elektroniczna.

Wśród polskich twórców na TikTokowej playliście znaleźli się:

  • Anastazja Maciąg z piosenką „Temat o Tobie”
  • Young Leosia i jej piosenka „Szklanki”
  • OIO & OKI & Young Igi & Otsochodzi z utworem „Amerykańskie Teledyski”.

Natomiast międzynarodowe TOP 5 przedstawia się następująco:

Więcej na ten temat przeczytasz tutaj:

Podsumowanie TikTok 2021

Pytania i odpowiedzi – nowa funkcja na Tik Toku

Przy okazji przedstawienia podsumowania z minionego roku, TikTok ogłosił wprowadzenie nowej funkcji na swojej platformie. Chodzi o „pytania i odpowiedzi”, dzięki którym można w ciekawy sposób spojrzeć na najlepsze chwile 2021 roku i podzielić się nimi ze swoją społecznością.

By z niej skorzystać, po prostu wybierz, na które pytania dotyczące Twojego roku w aplikacji, chcesz odpowiedzieć. Użytkownicy mogą wybrać pytanie typu „jaki był Twój najważniejszy moment w 2021 roku?” lub „jaka była twoja najszczęśliwsza chwila w 2021 roku?” i odpowiedz na nie tworząc zupełnie nowe nagranie lub udostępniając poprzedni film TikTok.

Źródło: TikTok, opracowanie własne