Ed Sheeran został uznany za najpopularniejszego TikTokera 2021 w Wielkiej Brytanii

Ed Sheeran to odnoszący niebywałe sukcesy muzyk. Słuchają go zarówno młodsi, jak i starsi fani muzyki popularnej. Nic więc dziwnego, że uwielbiany na całym świecie artysta postanowił skorzystać z przestrzeni TikToka, aby w szybki i możliwie najciekawszy sposób komunikować się ze swoimi fanami. Jak się okazuje wychodzi mu to całkiem nieźle, bo właśnie został ogłoszony najpopularniejszym TikTokerem roku 2021 w Wielkiej Brytanii. Sprawdźmy szczegóły.

Najpopularniejszy TikToker 2021 w Wielkiej Brytanii

Jak donosi brytyjski portal Dailymail Ed Sheeran został portal znany za najczęściej oglądanego artystę na platformie do udostępniania wideo TikTok w 2021 roku. Podstawą do wysnucia niniejszej tezy były raporty i analizy piosenek oraz artystów, którzy w tym roku zawładnęli TikTokiem w Wielkiej Brytanii. Według wspomnianego zestawienia na pierwszym miejscu znalazł się właśnie brytyjski muzyk, a zaraz za nim kolejno piosenkarz Sam Ryder oraz m.in. KSI i Yungblud.

„2021 był rokiem przełomowym dla TikTok, naszych artystów i partnerów w brytyjskim przemyśle muzycznym, rokiem, w którym nasza społeczność artystów i dźwięki stały się jeszcze większe i bardziej zróżnicowane i kiedy fani odkryli i ponownie odkryli niesamowitą muzykę, zarówno nową, jak i starą”
Paul Hourican
szef operacji muzycznych TikTok w UE i Wielkiej Brytanii

Aktywność na TikToku 

Ed Sheeran w 2021 roku udostępnił za pośrednictwem platformy m.in. trzy ekskluzywne zapowiedzi singli ze swojego najnowszego albumu „Equals”. Warto wspomnieć również, że jego rekordowy występ na żywo podczas Euro 2021 oglądało za pośrednictwem TikToka prawie 5 milionów widzów. 

ed sheeran tiktok
fot. TikTok

Znany na całym świecie gwiazdor muzyki pop cieszy się też wieloma naśladowcami, którzy wykorzystują jego muzykę do tworzenia swoich filmików i nowych tiktokowych trendów – wraz z Niallem Horanem, Coldplay i Dua Lipą zyskał sporą liczbę zupełnie nowych followersów w 2021 roku i odniósł na tym polu spore zyski.

edsheeran TikTok YouTube
fot. YouTube

Trzeba też zaznaczyć, że oprócz spraw związanych z muzyką, Ed lubi dzielić się z fanami swoimi inicjatywami, pomysłami, a czasem – po prostu – dobrą energią i śmiesznymi filmikami. Z powodzeniem wykorzystuje więc pełen potencjał, jaki niesie za sobą TikTok. 

Ostatecznie o tym, że piosenkarz zostanie uznany za najpopularniejszego TikTokera 2021 w Wielkiej Brytanii miał jednak przesądzić utwór świąteczny, który muzyk nagrał z Eltonem Johnem i ogłosił za pośrednictwem platformy. Mowa o piosence „Merry Christmas”, która w mgnieniu oka zyskała miliony fanów na całym świecie. Zanim jednak tak się stało, to właśnie TikTok przez długi czas pozostawał jedynym źródłem wiedzy na jej temat i skutecznie gromadził rzeszę niecierpliwie czekających na nowy utwór fanów.  

@edsheeran

“Merry Christmas” with @Elton John is out this Friday. Pre-order it or pre-save it now x

♬ original sound – Ed Sheeran
Źródło: dailymail.co.uk, youtube.com, tiktok.com/@edsheeran