Aplikacje do tworzenia unikatowego Insta Story

Kiedy ponad 3 lata temu Instagram włączył funkcje udostępniania krótkich filmików, które wygasają po 24h wiadomo było, że to tylko kwestia czasu, aż Insta Story wyprze Snapchata. Pomimo wszelkich starań Stevena Spiegela już w 2018 roku z Insta Stories korzystało dwa razy więcej użytkowników niż ze Snapchata.

Wyróżnij się z tłumu – twórz unikatowe Insta Story

O to, aby Wasze relacje były ciekawe, zróżnicowane i estetyczne dba sam Instagram wprowadzając regularnie nowe funkcje, filtry, naklejki czy GiF-y. Jednak aby wyróżnić się na tle innych, proponuję skorzystać z zewnętrznych aplikacji do tworzenia Insta Story, których twórcy prześcigają się w pomysłach, aby to ułatwić. Dzięki nim możecie tworzyć kolaże, animacje, dodawać efekty np. w stylu vintage, ramki, czy efektowne czcionki.

Oto 4 aplikacje, które sprawią, że Wasze Insta Story będzie ciekawsze i  nabierze unikalnego charakteru. Gotowi? To do dzieła!

Unfold – idealna aplikacja do Insta Story dla początkujących

To jedna z moich ulubionych i najczęściej używanych aplikacji. Bardzo intuicyjna i prosta obsługa to tylko jedna z jej zalet. Po otwarciu aplikacji tworzycie nowy folder, który możecie dowolnie zatytułować. Przykładowo, jeśli szykujecie relacje z wakacji, wystarczy, że stworzycie folder o nazwie np. „niezapomniane wakacje w Luboszowie” i w nim przygotujecie Story, które chcecie opublikować. Potem wszystko macie w jednym miejscu, a i wyszukanie starszych relacji staje się łatwiejsze.

W podstawowej wersji aplikacja jest darmowa i działa zarówno na Androidzie, jak i systemie iOS. Do wykorzystania macie atrakcyjne wizualnie bezpłatne szablony, w których możecie przedstawić zdjęcia, zdjęcia razem z opisami albo same napisy. Co istotne, zamiast zdjęć możecie na tej samej zasadzie wstawiać filmiki.

Na start otrzymujecie wszyscy szablon CS1. Od niedawna dostępny jest także Artist. Są niezbyt rozbudowane wizualnie, to prawda, ale wystarczająco dobre, aby uatrakcyjnić relację. Jeśli jednak często korzystacie z Insta Story, proponuję dokupić pakiet, w którym otrzymujecie 15 dodatkowych ramek. Cena jednego rozszerzenia to 4,99 zł za pakiet CS2 i CS3 oraz 8,99 zł za pozostałe. Istnieje też możliwość rocznej, bądź miesięcznej subskrypcji, w ramach której oprócz wszystkich standardowych kolekcji dostępne są dodatkowe stworzone tylko dla subskrybentów.

Story Art – artystyczne Stories

To kolejna aplikacja do tworzenia kreatywnych kolaży na Insta Story. Macie tu szeroki wybór  gotowych szablonów z wykorzystaniem elementów graficznych, kolorów i ramek. Dużą zaletą tej aplikacji jest możliwość tworzenia animowanych Stories ze zdjęć.

W aplikacji StoryArt możecie też przygotować okładki dla wyróżnionych stories – myślę, że to przydatna funkcja, nieczęsto spotykana w tego typu aplikacjach. Przyznacie, że kiedy wyróżnione relacje mają spójne graficznie okładki, profil jest bardziej atrakcyjny wizualnie i przejrzysty.

Zestaw szablonów to koszt od 4.99 do 13,99 zł, możliwa jest również miesięczna, roczna oraz stała subskrypcja wszystkich szablonów.

Aplikacja dostępna jest na telefony z systemem iOS i Android.

StoriesEdit – delikatna, pastelowa estetyka Insta Story

StoriesEdit to aplikacja stworzona przez twórców Planoly. Domyślne szablony są utrzymane w przyjemnej pastelowo-piaskowej kolorystyce. Moim zdaniem wizualnie to jedna z piękniejszych aplikacji tego typu. Każda kolekcja posiada od 9 do 15 szablonów.

Obsługa aplikacji odbywa się w trzech prostych krokach:

  1. wybieracie szablon, który najbardziej przypadł Wam do gustu;
  2. dodajecie do niego zdjęcia lub filmy i korzystając z narzędzi do edycji nakładacie tekst, czy zmieniacie kolor tła;
  3. efekt końcowy możecie zapisać na swoim smartfonie lub opublikować bezpośrednio na Instagramie.

Aplikacja dostępna na smartfony z systemem iOS jak i Android.  

Aplikacja Story Lab

Ostatnia aplikacja to prawdziwa perełka, ale dostępna (niestety) tylko dla użytkowników smartfonów z Androidem. To chyba jeden z niewielu momentów, kiedy czegoś im zazdroszczę.

W aplikacji znajdziecie masę pięknych, unikatowych szablonów, naklejek, kilkadziesiąt różnorodnych czcionek. Dzięki tej aplikacji na pewno wyróżnicie się z tłumu.

Aplikacja w wersji płatnej i bezpłatnej jest dostępna w Google Play

Montaż filmiku na Insta Story? Z aplikacją Quik to banalnie proste

Aplikacja ta daje możliwość złożenia fragmentów filmu i różnych zdjęć w jeden dłuższy film. Macie tu do dyspozycji bardzo dynamiczne szablony.

Quik to aplikacja stworzona przez producenta kamer sportowych GoPro. Nazwa aplikacji ma nawiązywać do angielskiego słowa quick, czyli szybko. Trzeba przyznać, że dzięki niej w kilkanaście sekund zmontujecie film gotowy do udostępnienia na Insta Story.

Możecie pozwolić aplikacji tworzyć samej – wtedy za Was dobierze fragmenty filmików, ułoży je w odpowiedniej kolejności i wymiesza z wybranymi fotografiami, a nawet zaproponuje podkład muzyczny. Jeśli jednak chcecie zmontować filmik samodzielnie, bo np. macie na swojej rolce zdjęcia, które nie powinny dotrzeć do szerszego grona odbiorców, macie do wyboru 25 różnych motywów. Każdy z nich różni się od siebie stylem, kolorami, czcionkami, efektami przejść i animacjami. Jedyne co musicie zrobić to wybrać zdjęcia lub filmy, które chcecie ze sobą połączyć. Możecie też m.in. dodać do nich tekst, obrócić je czy ustawić czas trwania filmiku. Do każdego szablonu przypisana jest domyślna muzyka, ale jeśli chcecie, możecie wybrać ją sami.

Quik to bardzo intuicyjna i prosta w obsłudze aplikacja. Możecie ją wykorzystać nie tylko do Insta Story, ale stworzyć po prostu pamiątkowy film np. z okazji pierwszej rocznicy ślubu, stworzony ze zdjęć z tej uroczystości oraz wspólnych chwil spędzonych podczas całego roku.

Co ważne aplikacja jest bezpłatna i dostępna zarówno na Android jak i iOS.