Kto bije rekord streamingu jako najczęściej słuchany artysta na Spotify?

Który artysta zdobył największe grono słuchaczy w 15-letniej historii Spotify? Według Chart Data dociera aż do 91 milionów osób miesięcznie. Kto – i w jaki sposób – osiągnął tak niesamowity wynik?

Justin Bieber został najczęściej słuchanym artystą na Spotify

Justin Bieber nie pierwszy raz podbija internet. Jako najpopularniejszy artysta Spotify wszech czasów kanadyjski piosenkarz zdobywa łącznie 91 milionów słuchaczy miesięcznie.

Szósty album Biebera – Justice –  który ukazał się w marcu, znacząco zwiększył liczbę miesięcznych słuchaczy. Płyta od dawna znajduje się na światowych listach przebojów. Okazała się również kolejnym, bo już ósmym topowym albumem Biebera w USA. To uczyniło 27-letniego wokalistę najmłodszym artystą solowym, który osiągnął tak wiele w tak młodym wieku.

Pobicie wszechczasowego miesięcznego rekordu słuchaczy Spotify to kolejny krok w karierze Biebera. Miejmy nadzieję, że zaskoczy nas jeszcze większymi projektami.

Juatib Bieber

Co przyniosło Bieberowi jeszcze większą popularność w 2021 roku?​

Po wydaniu Justice  Bieber dołączył do The Kid LAROI w singlu STAY,  który przez cztery tygodnie był na pierwszym miejscu listy Billboard Hot 100. Oprócz tego zadebiutował w remiksie Essence nigeryjskich artystów WizKid i Tems.

Mimo że pojawienie się Biebera w reedycji albumu WizKid Made in Lagos zostało źle przyjęte w mediach społecznościowych, to i tak piosenka znalazła się na 82. miejscu US Hot 100. listy przebojów Billboard.

DJ Biebera i osobisty A&R Tay James wyjaśnił wpływ wokalisty na remiks piosenki:

Kiedy Justin bierze udział w projekcie innego artysty – ich twórczość od razu przyciąga uwagę innych ludzi. Teraz chociażby każdy słyszy i widzi, kim jest Wizkid. Jest to więc jeden z powodów, dla których chcemy wspierać utalentowanych artystów. – powiedział James

Kto jeszcze znalazł się w TOP 5 artystów na Spotify?