Netflix produkuje serial opowiadający historię Spotify

Netflix zapowiedział nowy serial fabularny, który skupi się na burzliwej drodze do sukcesu aplikacji Spotify. Poznamy w nim historię Daniela Ek’a i jego wspólników, którzy zrewolucjonizowali branżę muzyczną. Produkcja ma powstać na podstawie książki „Spotify Untold”.

Spotify na Netfliksie – o czym będzie serial?

Netflix podchwycił oryginalną historię jednego z największych startupowych hitów branży muzycznej  i stworzy serial poświęconemu historii Spotify. Serial opowie sfabularyzowaną historię współzałożycieli Spotify, w tym szefa serwisu Daniela Eka.

Serial ma się składać z sześciu odcinków, a główną inspiracją dla scenarzystów jest książka „Spotify Untold” autorstwa Svena Carlssona Jony Leijonhufvud. Książka opowiadała historię trudnej podróży Spotify – od wyzwania polegającego na przekonaniu wytwórni do rejestracji, po rywalizację Spotify z Apple Music i szeroko nagłośnione konflikty z takimi gwiazdami jak Taylor Swift i Bob Dylan. Nie wiadomo, czy Sean Parker – grany przez Justina Timberlake’a w The Social Network – pojawi się w serialu Netflixa. Współzałożyciel Napstera był jednym z pierwszych inwestorów w Spotify. 

Netflix

Twórcy i obsada serialu

Wraz z informacją o planach stworzenia serialu o Spotify, Netflix podzielił się także listą nazwisk, które znajdą się w jego obsadzie. W serialu mają wystąpić Edvin Endre („Wikingowie”) jako Daniel Ek; Ulf Stenberg („Miasto Niedźwiedzie”) jako Per Sundin; Gizem Erdogan („Kalifat”) jako Petra Hansson; Joel Lützow („Gåsmamman”) jako Andreas Ehn; i Christian Hillborg („Ostatnie królestwo”) jako Martin Lorentzon.

Reżyserem serialu jest Per-Olav Sørensen, a głównym scenarzystą jest Christian Spurrier. Producentem wykonawczym jest Berna Levin z Yellow Bird, producentem Eiffel Mattsson, a producentem deweloperskim jest Luke Franklin.

Serial ma być transmitowany od 2022 roku.