Spotify Wrapped, czyli podsumowanie roku Spotify

Dzięki Spotify Wrapped mamy okazję przypomnieć sobie o najczęściej słuchanych utworach, podcastach i wykonawcach w 2021 roku. A im więcej muzyki na Spotify słuchaliśmy, tym algorytm trafniej przygotuje dla nas playlistę Wrapped 2021. Czym dokładnie jest Spotify Wrapped i kiedy będziemy mogli z tego skorzystać?

Co to jest Spotify Wrapped?

Spotify Wrapped to funkcja platformy pokazująca czego najczęściej słuchaliśmy w danym roku. Dzięki temu możemy odsłuchać zbudowaną z naszych ulubionych piosenek playlistę i zobaczyć ile razy słuchaliśmy danych utworów, gatunków, czy podcastów. Jeżeli obawiacie się, że to unaoczni innym Wasz słaby gust muzyczny, to już nie macie szans tego zmienić. Spotify Wrapped ukaże się już niebawem. Ale uspokajamy Was – to informacje prywatne i tylko Wy, jako właściciele konta, możecie je zobaczyć. Bo jesteście jedynymi użytkownikami Waszego konta, prawda?

Kiedy ukaże się podsumowanie roku 2021?

Spotify Wrapped jest udostępniane co roku w grudniu. Tak samo i w tym roku, Spotify nas nie zawiodło. Podsumowanie roku 2021 Spotify jest już dostępne. Widzieliście już swoje podsumowania Wrapped?

Jak zobaczyć swoje podsumowanie roku Spotify?

Aby zobaczyć swoje podsumowanie wystarczy wejść na stronę główną aplikacji. Wrapped 2021 jest już dostępny, więc zobaczymy tam baner zachęcający nas do skorzystania z okazji i rzucenia się w wir nostalgii. Nie musimy robić tego od razu. Ta możliwość jest dostępna do końca stycznia przyszłego roku.

Istnieje również możliwość wejścia na swoje podsumowanie z poziomu przeglądarki w komputerze. Spotify udostępnia stronę 2021 Wrapped, na której możemy wyświetlić swoje podsumowanie roku.

Spotify podsumowanie roku

Kiedy zniknie Wrapped 2021?

Bez obaw. Dostęp do swojego podsumowania mamy cały rok. Wystarczy przejść do sekcji wyszukaj i przewinąć do przeglądaj wszystko. Stamtąd możemy odtworzyć swoje podsumowanie Wrapped, nasze top odtwarzane piosenki; hity, które nas ominęły i wiele więcej.

Jak wycisnąć ze swojego podsumowania Wrapped jak najwięcej?

Główną przeszkodą jaką można napotkać w czerpaniu przyjemności ze słuchania swojego podsumowania (poza myślami o tym, jak dobrze, że nikt inny tego nie widzi), jest muzyka, której słuchamy np. do snu, lub w trakcie nauki. Takie dźwięki z reguły układają się w bardzo długie playlisty, które odtwarzane są w tle przez kilka godzin na dobę. A przecież ambient to sleep, pomimo najdłuższych minut przy nim spędzonych, nie jest utworem, którego najchętniej słuchaliśmy w 2021 roku, prawda?

Żeby takie rzeczy nie wchodziły nam do naszego podsumowania, wystarczy uruchomić tryb incognito.

Jak uruchomić tryb incognito w Spotify?

Tryb prywatny ukrywa naszą aktywność przed znajomymi, podsumowaniem roku i playlistami (utwory słuchane w tym trybie nie wpływają na spersonalizowane rekomendacje muzyczne takie jak Discover Weekly lub Release Radar). By go włączyć wystarczy wejść do ustawień i zjechać do sekcji społecznościowe. Tam należy zaznaczyć opcję sesja prywatna. Aby zakończyć korzystanie z trybu incognito wystarczy powtórzyć te kroki i odznaczyć ostatnią opcję.

Podzielmy się swoimi podsumowaniami Spotify

Dajcie znać, co Wam towarzyszyło w 2021 roku. Możecie śmiało zlekceważyć poprzednie żarciki i udostępnić swoje podsumowania. Podzielcie się tym, co cieszyło Wasze uszy przez ostatni rok. Chętnie posłuchamy 😊.

Jesteście ciekawi naszych zestawień? Oto one: