Spotify Wrapped 2022, czyli podsumowanie minionego roku w Spotify

Spotify Wrapped to podsumowanie naszych muzycznych podróży w minionym roku. Czego najczęściej słuchaliśmy, jakie utwory kręciliśmy w kółko i czy znajdujemy się w czołówce fanów ulubionego artysty? Koniec roku już za pasem, więc pytanie o to, kiedy Spotify Wrapped 2022 będzie dostępne jest całkiem zasadne.

Czym dokładnie jest Spotify Wrapped?

Dzięki Spotify Wrapped możemy odsłuchać zbudowaną z najczęściej powtarzanych piosenek playlistę, obejrzeć przygotowaną prezentację i zobaczyć ile razy słuchaliśmy danych utworów, gatunków, czy podcastów. Do tego algorytm zgaduje jaki jest nasz ulubiony artysta i podaje, czy znajdujemy się w czołówce fanów.

Jeżeli obawiacie się, że to unaoczni innym Wasz słaby gust muzyczny, to mamy dla Was dobrą i złą wiadomość. Dobra jest taka, że tylko Wy, jako właściciele konta, to podsumowanie zobaczyć (bo jesteście jedynymi użytkownikami tego konta, prawda?). Zła jest taka, że algorytm zbierający dane o tym, czego słuchacie, już kończy pracę i nie uda się Wam tych informacji przekłamać. Ale głowa do góry, o gustach się nie dyskutuje.

Kiedy ukaże się podsumowanie roku 2022?

Każdego roku na przełomie listopada i grudnia mamy okazję trochę się z siebie pośmiać, a trochę nostalgicznie spojrzeć na minione 365 dni. Muzyka i podcasty, które towarzyszyły nam przez okrągły rok to jednak już część nas, prawda?

I w tym roku Spotify nas nie zawiodło. Spotify Wrapped 2022 już jest! Możecie zobaczyć swój muzyczno-podcastowy skrót roku w aplikacji mobilnej lub na desktopie.

Jak zobaczyć swoje podsumowanie roku Spotify?

By zobaczyć swoje Wrapped 2022 wystarczy wejść na stronę główną aplikacji. Spotify nie da nam ominąć takiej okazji. Na stronie głównej widnieje spory baner zachęcający nas do skorzystania z okazji i rzucenia okiem na muzyczny skrót roku. Nie musimy robić tego od razu. Ta możliwość jest dostępna do końca stycznia przyszłego roku.

Kiedy zniknie Wrapped 2022?

Bez obaw. Dostęp do swojego podsumowania mamy cały rok. Wystarczy przejść do sekcji szukaj, wpisać Wrapped i wybrać playlistę przygotowaną dla nas od Spotify. Póki nie pokazała się przyszłoroczna edycja, możemy przypomnieć sobie tę obecną.

muzyka ze Spotify

Jak wycisnąć ze swojego podsumowania Wrapped jak najwięcej? Algorytm sumienny, chociaż ślepy

Jedyny problem ze Spotify Wrapped (poza myślami o tym, jak dobrze, że nikt inny tego nie widzi), to utwory, których słuchamy np. do snu, lub w trakcie nauki. Takie dźwięki z reguły układają się w bardzo długie playlisty, które odtwarzane są w tle przez kilka godzin na dobę. A przecież playlista ambient to sleep, pomimo najdłuższych minut przy nim spędzonych, nie jest utworem, którego najchętniej słuchaliśmy w 2021 roku, prawda?

Żeby takie rzeczy nie wchodziły nam do naszego podsumowania, wystarczy uruchomić tryb incognito.

Jak uruchomić tryb incognito w Spotify?

Tryb prywatny to funkcja, która pozwala ukryć naszą aktywność przed znajomymi, podsumowaniem roku i generowanymi składankami (utwory słuchane w tym trybie nie wpływają na spersonalizowane rekomendacje muzyczne takie jak Discover Weekly lub Release Radar).

By ten tryb wyłączyć, trzeba przejść do ustawień i zjechać do sekcji społecznościowe. Tam należy zaznaczyć opcję sesja prywatna. Aby zakończyć korzystanie z trybu incognito wystarczy powtórzyć te kroki i odznaczyć ostatnią opcję.

Pochwalcie się swoim Spotify Wrapped

Zapraszamy Was do podzielenia się swoimi skrótami. To doskonały moment do tego, by się z siebie pośmiać by odkryć nowe brzmienia, pochwalić się swoimi muzycznymi zainteresowaniami i po prostu wycisnąć z Wrapped 2022 jeszcze więcej.

Poznajcie nasze podsumowania roku w Spotify

My również mamy swoich faworytów, kawałki puszczane w pętli i nowe odkrycia. Poznajcie nasze Spotify Wrapped 2022 i nie zapomnijcie podzielić się swoimi!

Tworzysz? Podziel się tym

Tworzysz muzykę czy podcast? Podziel się tym z nami i pokaż swoje staty. Liczby nie są tak ważne jak to, że naprawdę to lubisz. Praktycznie każdy zaczyna od zera. Łukasz Wrzalik, jeden z redaktorów portalu Geex, też zaczynał od zera. A dziś, jego podcast Gorzkie Wrzale, ma już tysiące słuchaczy w ponad 10 krajach.