Spotify wprowadza RADAR Polska. Mowa o programie, który ma wspierać debiutujących artystów

RADAR Polska to nic innego jak lokalna odsłona globalnego programu, stworzonego przez jedną z najpopularniejszych platform muzycznych na świecie. Spotify od dawna postrzegane jest jako przestrzeń do odkrywania inspirujących brzmień i nowych horyzontów, a nowy program tylko to potwierdza. Ma on za zadanie wspierać początkujących artystów poprzez aktywne promowanie ich twórczości. Sprawdźmy szczegóły.

RADAR Polska na Spotify – czym jest?

Od dziś, w proponowanych treściach Spotify pojawił się nowy „kafelek” zatytułowany: RADAR Polska. Jest to nic innego, jak specjalnie skonstruowana playlista, przygotowana w ramach wsparcia początkujących na platformie artystów. Co przynosi?

Wyróżnienie treści, którego głównym założeniem jest wsparcie w budowaniu kariery młodych muzyków, stawiających pierwsze kroki na niniejszej platformie oraz promowanie ich utworów. Trzeba przyznać, że szwedzki serwis skutecznie zachęca w ten sposób także użytkowników do poszerzania muzycznej perspektywy.

I tak w ramach dedykowanej zakładki RADAR na Spotify funkcjonować będzie jej lokalna odsłona, aktualizowana na bieżąco playlista: RADAR Polska, zwracająca uwagę na najnowsze utwory młodych, polskich artystów. Co ciekawe, dostęp będą mieli do niej użytkownicy nie tylko z Polski, ale i całego świata.

RADAR Polska Spotify
fot. Spotify

Aktualizacje RADAR Polska i lista artystów

Spotify zapowiada, że RADAR Polska będzie systematycznie aktualizowany. Obecnie na playliście znajdziemy:

  • Julię Pośnik, 
  • Szczyla,
  • Zalię, 
  • Tropez,
  • Dziwną Wiosnę,
  • KIWI.
fot. Spotify
Artyści, których wybraliśmy do programu RADAR znajdują się obecnie na kluczowym etapie swojej kariery tuż przed wydaniem w swoich przełomowych singli oraz debiutanckich płyt. Stąd jest to idealny moment by pomóc im zaprezentować się jak najszerszej publiczności. Jestem pewny, że także dla użytkowników platformy Spotify, playlista RADAR Polska będzie idealnym miejscem, aby odkryć świeżą i dobrą muzykę.
Mateusz Smółka
Music Team Lead Eastern Europe, Spotify