Spotify Plus – nowy plan za niecałe 4 zł. Ale jeszcze nie dla wszystkich

Spotify planuje rozszerzyć swoją ofertę o nowy plan. Słowem kluczowym jest tutaj planowanie, ponieważ w tej chwili Spotify Plus, o którym mowa, jest w fazie testów. Czy w przyszłości zasili ofertę szwedzkiego giganta? Czas pokaże, ale abonament w wersji Plus wydaje się być na tyle atrakcyjny, że z optymizmem możemy oczekiwać pojawienia się go w Polsce.

Spotify Plus, czyli Spotify Premium z reklamami

Nowy plan dla użytkowników Spotify ma być czymś pomiędzy subskrypcją Free a Premium. Kto zdecyduje się na Spotify Plus, będzie mógł pomijać i odtwarzać dowolną liczbę utworów (jak w Premium), ale od czasu do czasu trafi na reklamę (jak w wersji Free). Nowy abonament ma być dostępny w atrakcyjnej cenie, ponieważ wyniesie 0,99 USD. W przeliczeniu na złotówki Spotify Plus kosztować będzie więc niecałe 4 zł.

Pytanie brzmi, czy Spotify zdecyduje się wprowadzić subskrypcję Plus na stałe. Obecnie mają okazję przetestować ją tylko nieliczni użytkownicy, a Szwedzi chcą w ten sposób sprawdzić zasadność wdrożenia nowego planu do oferty serwisu. Bądźmy jednak szczerzy, w darmowej wersji Spotify najbardziej irytują nie reklamy, ale właśnie ograniczona możliwość wyboru utworów. Plan Free pozwala na pominięcie sześciu piosenek na godzinę, a do tego bardzo utrudnia możliwość wyboru tego, czego chcemy słuchać.

Spotify Plus może stać się złotym środkiem dla użytkowników, którzy nie chcą kupować planu Premium, a jednocześnie zależy im na dostępnie do ogromnej biblioteki serwisu. Mając ulubione utwory na wyciągnięcie ręki za 4 zł miesięcznie, można przymrużyć oko (czy właściwie ucho) na reklamy. W tej chwili wszystko uzależnione jest od testów oraz ich przebiegu. Wydaje się jednak, że możemy z optymizmem patrzeć w przyszłość w kwestii wdrożenia Spotify Plus.

Na podobny zabieg zdecydował się YouTube, który wprowadza plan Premium Lite, ale tutaj dla odmiany, użytkownicy pozbędą się reklam.

Sprawdź słuchawki w sklepie x-kom

spotify - logo

Spotify – cena w 2021 roku

Spotify dostępne jest obecnie w 4 planach:

  • Individual – 19,99 zł miesięcznie (plan dla jednej osoby),
  • Duo – 24,99 zł miesięcznie (plan dla dwóch osób),
  • Family – 29,99 zł miesięcznie (plan dla maksymalnie sześciu osób),
  • Student – 9,99 zł miesięcznie (plan dla jednej osoby).

W 2021 roku Spotify wyróżnia ofensywne nastawienie na rynku. Informowaliśmy już, że serwis wzbogaci się o audiobooki Storytel, wraz z Facebookiem dołącza do Projektu Boombox, wprowadza RADAR Polska czy funkcję „Hej, Spotify”. Jakby tego było mało Netflix produkuje serial opowiadający historię Spotify.

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego dla siebie serwisu muzycznego, sprawdź nasze porównanie: Spotify czy Tidal? Deezer czy Apple Music? A może coś innego? Najlepsze serwisy z muzyką.