Aplikacja Zdjęcia Google zapisuje obrazy oraz filmy zarówno w pamięci telefonu jak i przestrzeni dyskowej w chmurze. A więc wszystkie wykonane przez Ciebie fotografie są synchronizowane automatycznie. W skrócie, jeżeli obraz lub film jest synchronizowany przez aplikację Zdjęcia Google, to tworzone są dwie kopie: ta online i ta na urządzeniu.
Włączając opcję synchronizacji, dane są bezpieczne i masz pewność, że jeśli Twój smartfon ulegnie uszkodzeniu, odzyskasz drogocenne fotografie. Natomiast wyłączenie synchronizacji spowoduje, że wszystkie wykonane przez Ciebie zdjęcia zapiszą się tylko i wyłącznie w pamięci telefonu.
Aby wyłączyć automatyczne wykonywanie kopii zapasowych:
- Otwórz aplikację Zdjęcia Google.
- Kliknij na symbol chmurki po prawej stronie.
- Wejdź w „Ustawienia”.
- Przejdź do „Kopia zapasowa i synchronizacja”.
- Wyłączyć automatyczne wykonywanie kopii zapasowych za pomocą suwaka.
Jak usunąć z telefonu by zostały w chmurze ?
Wystarczy, że po stworzeniu kopii, klikniesz w aplikacji swojego avatara i wybierzesz opcję Zwolnij miejsce. Możesz też wybrać pojedyncze zdjęcia do usunięcia z poziomu menu po zaznaczeniu plików.
a odwrotnie? jak usunąć z Google, ale żeby zostały na telefonie?
Jeżeli w ustawieniach telefonu odmówię aplikacji dostępu do danych, aplikacja nie wpuszcza mnie dalej. Mogę na niej operować tylko jeśli zezwolę na dostęp do Multimediów, o co aplikacja mnie pyta zaraz po otworzeniu :/ Bo chyba o te dane chodzi? O Multimedia itp.?
Dołączam się do pytania
Multimedia to inaczej pliki zapisane na telefonie takie jak zdjęcia i filmy.
Najwidoczniej Google się wycwanił, ponieważ, jak koledzy wyżej również zauważyli, w momencie zablokowania dostępu do pamięci telefonu, tracimy możliwość przeglądania zdjęć.
Niestety Google się rozwija – potrzebujemy nowe rozwiązanie – jak usunąć dane z chmury bez usuwania ich z urządzenia?
No właśnie.. Google w usłudze Zdjęcia bardzo zabiega o dostęp i kontrolę naszych zasobów w Chmurze. Utrudnia skasowanie wszystkiego co tam przechowujemy. Pozwala na skasowanie tylko części zasobów. Jeśli już, to umożliwia żmudne, trwające godzinami czyszczenie po jednym pliku. Co na to użytkownicy, którzy tych plików mają po kilka, kilkanaście tysięcy? Nie poświęcą z pewnością swojego czasu na taką operację. Czyli: są na początku już na przegranej pozycji (tak twierdzę, bo próbowałem wielokrotnie przeprowadzić takie czyszczenie).
Pytanie jakie się rodzi, dotyczy strategii i celów takiego postępowania. I o tym być może powinniśmy, przede wszystkim, podyskutować.
No i pogadaliśmy – złote rady które nie działają. Aplikacja Zdjęcia nie wpuści dalej póki nie otrzyma uprawnień do zdjęć na tel.
Wystarczy zablokować cały dostęp z ustawień w telefonie, a następnie zalogować się z przeglądarki. Bez problemu usuwamy fotki z chmury, a na telefonie pozostają. Zastanawiam się tylko czy jest opcja „zaznacz wszystkie”, bo mam do zrobienia spory porządek i klikanie we wszystkie po kolei jest trochę męczące.
Nie: „Chodź funkcja backupu…” tylko: „choć…” (podobnie jak chodziaż i chociaż)
Jak usunąć zdjęcia z galerii tak żeby nie usunęły się ze zdjęć google?
Chciałam uporządkować zdjęcia, usunełam wszystko i chciałam wgrać już te foldery inaczej poukładane. Jednak zawartość wciąż ta sama może nawet mniejsza ze względu na usunięcie też zdjęć niewyraźnych. W połowie wrzucania zdjęć brakło miejsca. Z czego to wynika? Pojemność dokładnie taka sama tych zdjęć. Dziwne że wszystkie się zmieściły wcześniej a teraz nie?
Skopiowałam zdjęcia z telefonu na inny nośnik i usunęłam z Galerii Zdjęć na urządzeniu. Zanim to zrobiłam, miałam zapełnioną pamięć na urządzeniu i Google Zdjęcia sapał, że nie mam miejsca, a w związku z tym miałam zablokowaną synchronizację kopii zapasowej. Po usunięciu skopiowanych zdjęć włączyłam synchronizację (sądząc, że nowe zdjęcia będą się poprostu zapisywały w Zdjęciach Google), po czym zdjęcia ze Zdjęć Google zaczęły się „przenosić” do Galerii Zdjęć na urządzeniu. Kiedy wyłączyłam synchronizację, zdjęcia ze Zdjęć Google przestały być wyświetlane w Galerii Zdjęć na urządzeniu. Jak to zrobić: nie chcę starych zdjęć, skopiowanych na nośniku, w Galerii Zdjęć na urządzeniu, ale chciałabym, aby nowe zdjęcia przenosiły się i zapisywały do Zdjęć Google
Czy w takim razie trzeba usunąć ze Zdjęć Google skopiowane zdjęcia i filmy? Podana w artykule metoda brzmi nieco skomplikowanie.
Zdjęcia które kiedyś miałam zapisane tylko w telefonie, teraz z niego „znikają ” …
Są w zdjęciach Google ale na telefonie ich nie ma. Dlaczego tak się dzieje?
Bo się pewnie zapisały w innej lokalizacji. Albo z braku miejsca tylko w chmurze. Podłącz smartfona do laptopa i przejrzyj foldery zdjęciowe w zarówno pamięci wewnętrznej i na karcie sd. A także foldery np. z dokumentami. A w ogóle to zainstaluj inną przeglądarkę zdjęć (nota bene pobraną z google play).
Niezwykła chamota. Robią kopię w chmurze, bez wyraźnego zezwolenia. Pliku nie usuną bez wyrażenia zgody na dostęp do plików, który de facto cały czas mają. A jak się wyrazi zgodę, to robią co chcą. Wywaliłem to. Zdjęcia usunąłem w przeglądarce, na laptopie. Na smartfonie mam inną przeglądarkę zdjęć. Z firmami jak google, microsoft, które nie respektują prywatności nie ma co współpracować. Wszystkie ich domyślne aplikacje należy podmienić i dywersyfikować.
Trzeba jeszcze pamiętać, że w Zdjęciach Google w chmurze jest kosz, który prawdopodobnie zajmuje również miejsce do czasu jego opróżnienia.