Sprawdź 4 sposoby zmiany pliku PDF na JPG

Nauka konwersji plików PDF na JPG nie jest zbyt frustrującym doświadczeniem. Istnieje wiele aplikacji i stron internetowych, które mogą to zrobić za Ciebie. Trudno jednak określić, którym z tych narzędzi naprawdę możesz zaufać. W tym artykule znajdziesz 4 proste i bezpieczne sposoby na przekształcenie pliku PDF w JPG.

Czym są pliki PDF i po co je zmieniać na JPG?

Portable Document Format (PDF) to rodzaj dokumentu stworzony przez firmę Adobe w latach 90. XX wieku. Celem tego formatu pliku było wprowadzenie standardu reprezentacji dokumentów i innych materiałów referencyjnych w formacie niezależnym od oprogramowania aplikacji, sprzętu oraz systemu operacyjnego.

Jeżeli w przeszłości korzystałeś z plików PDF, z pewnością zauważyłeś, że ich edycja nie należy do najprostszych. Do prawidłowej edycji dokumentów w tym formacie potrzebny jest specjalny program. Jeżeli go nie masz, nie będziesz mógł zmienić jego zawartości. Pewnym obejściem tego problemu jest zmiana pliku PDF na JPG i skorzystanie z edytora graficznego.

6 najlepszych programów do edycji PDF

Konwersja pliku PDF na JPG

Jak zmienić plik PDF na JPG używając macOS Preview?

Preview to domyślna aplikacja do otwierania plików PDF na systemach macOS. Program wygląda jak zwykła przeglądarka plików, jednak oferuje również inne możliwości – od edycji znaczników po eksportowanie podglądanego pliku do kilku różnych formatów, w tym PNG, TIFF i oczywiście JPG.

Oto jak przekonwertować plik PDF na JPG w tej zaskakująco fajnej aplikacji. Pamiętaj tylko, że jeśli Twój plik PDF ma kilka stron, będziesz musiał konwertować każdą stronę osobno.

 1. Otwórz plik PDF w aplikacji Preview.
 2. Wybierz stronę, którą chcesz przekonwertować na JPG.
 3. Przejdź do zakładki Plik i wybierz Eksportuj.
 4. Otworzy się okno dialogowe. W obszarze Format wybierz JPEG. Ustaw jakość i rozdzielczość. Możesz także wybrać folder, w którym chcesz zapisać plik, a także ustawić nazwę pliku.
Konwersja pliku PDF na JPG MacOS Preview

Zmiana pliku PDF na JPG za pomocą Adobe Acrobat DC

Każdy doskonale zna programy Adobe, są one stabilne, przejrzyste oraz oferują ogrom funkcji. Konwertowanie plików PDF na JPG za pomocą programu Adobe Acrobat DC jest jeszcze łatwiejsze niż w przypadku programu Preview na macOS. Dlaczego? Ponieważ Acrobat umożliwia konwersję całych dokumentów, bez tracenia czasu na żmudne przeklikiwanie każdej strony. Poniżej znajdziesz instrukcję jak dokonać konwersji plików:

 1. Otwórz plik PDF w programie Acrobat DC.
 2. Po prawej stronie znajduje się pasek narzędzi, wybierz Eksportuj PDF. Spowoduje to otwarcie nowego okna.
 3. Wybierz Obraz i format JPEG. W razie potrzeby kliknij ikonę Ustawienia i zmień parametry pliku, koloru i konwersji, a następnie naciśnij OK.
 4. Kliknij Eksportuj. Powinno otworzyć się okno dialogowe Zapisz jako.
 5. Wybierz folder, wpisz nazwę pliku i naciśnij Zapisz.
Konwersja pliku PDF na JPG Adobe Acrobat

Aplikacje Get PDF to JPEG w sklepie Microsoft Store

Microsoft Store to platforma dystrybucji cyfrowej należąca do firmy Microsoft. Sklep zawiera różne aplikacje, a jedną z nich jest Get PDF to JPEG, czyli prosty program do konwersji plików PDF. Program jest całkowicie darmowy i prosty w użyciu, natomiast jego wadą jest niezbyt atrakcyjny interfejs użytkownika. Rozgryzienie programu jest proste nawet bez instrukcji obsługi, ale jeśli nie wiesz jak jej użyć, zerknij poniżej:

 1. Otwórz konwerter PDF na JPEG, a następnie kliknij ikonę Wybierz plik.
 2. W otwartym oknie dialogowym wybierz plik PDF, który chcesz przekonwertować.
 3. Po otwarciu pliku kliknij Konwertuj w górnej części okna nad dokumentem.
 4. Gdy aplikacja zakończy pracę wyświetli się komunikat „Konwersja zakończona”. Program zapisze przekonwertowany plik JPG w tym samym folderze, co oryginalny plik PDF.
Aplikacja Microsoft Store PDF to JPG

Konwersja Pliku PDF na JPEG online

W internecie istnieje wiele stron oferujących zmianę pliku PDF na JPEG. Niestety ciężko na pierwszy rzut oka stwierdzić, które z nich są bezpieczne. Dlatego warto skorzystać ze sprawdzonej firmy oferującej swoje produkty od lat. Adobe w swoim portfolio oprócz klasycznego edytora PDF dostępnego na komputery osobiste posiada również witrynę online umożliwiającą konwersję plików. Żeby dokonać konwersji, wykonaj poniższe kroki:

 1. Odwiedź stronę internetową Adobe.
 2. Naciśnij przycisk oznaczony „Select a file”, a następnie zlokalizuj plik PDF, który chcesz przekonwertować. Alternatywnie możesz po prostu przeciągnąć plik w pole na środku witryny.
 3. Wybierz typ pliku JPG i wciśnij przycisk „Convert to JPG”.
 4. Zaloguj się lub utwórz konto.
 5. Kliknij „Download”, a konwersja JPG zostanie przeniesiona na Twój komputer.
Konwerter PDF na JPG Adobe Online