Jak pobierać filmy z TikToka bez znaku wodnego?

TikTok stał się jedną z tych sieci społecznościowych, które odwiedza się codziennie. Niektórzy czerpią przyjemność z samego oglądania, inni spełniają się tworząc własne klipy. Ci drudzy mają jednak problem z tym, żeby stworzone przez siebie nagrania pobrać na swój telefon bez znaku wodnego TikToka. Mamy na to sposób.

Jak pobrać TikToka bez znaku wodnego?

Jeśli czytasz ten artykuł, prawdopodobnie masz TikToka, podobnie jak miliard innych ludzi. Możliwe nawet, że jesteś już od niego uzależniony. Przewijanie szybkich, zapętlonych filmów, które obejmują szeroką gamę różnych treści, stało się tak popularne, że już trudno poruszać się w Internecie bez natrafienia na nie. Tym bardziej że format kilkusekundowych nagrań video został już wprowadzony także przez inne serwisy, od Reels na Instagramie i Facebooku po Spotlight Snapchata.

Przeczytaj też:

Tik Tok

Niezależnie od tego, czy pobierasz własne filmy, czy publiczne posty innych TikTokerów (oczywiście tylko na własny użytek, a nie dla zysku, aby nie naruszać praw własności intelektualnej oryginalnego twórcy), możesz pobrać wideo z TikToka i usunąć jego znak wodny. 

Aby to zrobić, najlepiej będzie, gdy skorzystasz  z aplikacji innych firm i witryn pomocniczych, do których będziesz potrzebować adresu URL dla poszczególnych filmów TikTok.

W pierwszej kolejności sprawdź, czy masz pobraną najnowszą aktualizację aplikacji TikTok. Jeśli korzystasz z iPhone, możesz spróbować tego darmowego sposobu:

  1. Skopiuj link do filmu, który chcesz pobrać.
  2. Wejdź na tę stronę Mav Export i kliknij ikonę „Pobierz skrót”.
  3. W tym momencie zobaczysz, że otwiera się aplikacja Skróty i ląduje na niej fioletowe pudełko.
  4. Teraz wystarczy nacisnąć białe kółko skrótu do eksportu Mav.
  5. W tym czasie aplikacja poprosi Cię o uprawnienia dostępu do Twoich zdjęć. Po wyrażeniu zgody zobaczysz, że pobierają się wszystkie klipy, do których skopiowałeś link.

Jeśli korzystasz ze smartfona działającego w systemie Android, wystarczy, że zastosujesz te kilka kroków:

  1. Kliknij na wybrany przez siebie film dokładnie tak, jakbyś chciał go udostępnić.
  2. Skopiuj do niego link.
  3. Wrzuć linka na tę stronę: snaptik.app.
  4. Pobierz wygenerowany film.

To wszystko! Teraz możesz cieszyć się filmami, które nie mają znaku wodnego i możesz je udostępniać w innych sieciach społecznościowych.

tiktok

Chwyć filmy TikTok ze znakiem wodnym i… usuń go

Powyższa metoda jest najprostsza. Jednak jeśli z jakiegoś niewyjaśnionego powodu wolisz wybierać bardziej skomplikowane sposoby, możesz także zrobić to inaczej. Mianowicie pobrać film ze znakiem wodnym, a potem za pomocą specjalnych aplikacji go usunąć. 

Trudno jest znaleźć mi powód, dla którego ktoś miałby się zdecydować na tę metodę, więc po prostu ją przedstawię bez logicznej argumentacji.

Film ze znakiem wodnym możesz pobrać bezpośrednio z aplikacji TikTok. W tym celu przytrzymaj palec na filmie i w wyświetlonym menu dotknij opcji Zapisz wideo u góry. (Uwaga: działa to tylko wtedy, gdy twórca oznaczy film jako „Publiczny”. Jeśli jest wymieniony jako „Prywatny”, nie zobaczysz opcji zapisywania). Film zostanie umieszczony w rolce aparatu na Twoim smartfonie.

Taka opcja jest zdecydowanie korzystniejsza dla twórców, bo oprócz znaku wodnego z nazwą aplikacji pozostaje również widoczna nazwa twórcy, co jest równoznaczne z natychmiastowym brandingiem. Minusem jest po prostu to, że nie każdy chce znaku wodnego. 

Pozbądź się znaku wodnego

Aby porzucić znak wodny na pobranych już wcześniej filmach, skorzystaj z narzędzi takich jak: iMyFone MarkGo (Windows lub macOS), RemoveLogoNow (Windows), Video Eraser (iOS) lub Apowersoft Online Video Watermark Remover.

Trzeba jednak mieć na uwadze fakt, że otrzymane wyniki mogą wyglądać niechlujnie, ponieważ zasadniczo rozmywają one tylko znak wodny, dodając dodatkowe piksele do ramek wideo (niektóre za opłatą).

Zatem ta metoda może zadziałać dobrze jedynie w przypadku niektórych filmów, zwłaszcza jeśli tło jest nieruchome. Może jednak zrujnować automatycznie wygenerowane podpisy lub nałożyć tekst w filmie, blisko środka kadru.

Na koniec jeszcze jedna ważna uwaga: strzeż się dźwięków chronionych prawem autorskim. Jeśli pobierzesz TikToka — nawet jeśli jest to twoje własne nagranie — i zawiera ono dźwięk, który jest własnością intelektualną kogoś innego, nie ma to znaczenia, że było to za zgodą aplikacji, bo TikTok zapewnia własną bibliotekę dźwięków. 

Usługi takie jak Facebook mają przesyłanie monitorowania AI do tego typu działań. Jeśli wykryją takie nagranie, w najlepszym razie pozwolą Ci zachować wideo bez dźwięku; w najgorszym przypadku cię zablokują. W razie obaw użyj aplikacji CapCut lub innych, takich jak Inshot lub Splice, aby usunąć dźwięk. Wszystkie one są dostępne na iOS lub Androida.