Jak przesłać zdjęcia z telefonu na komputer? Oto kilka najprostszych sposobów

Aparaty to jeden z elementów, na który zwracamy wyjątkową uwagę przy zakupie smartfona. Przywykliśmy już do tego, że mamy możliwość łapania chwil na fotkach w każdym możliwym momencie. Potem jednak często pojawia się problem z zapełnioną pamięcią. Na szczęście istnieje kilka naprawdę prostych sposobów na szybkie i bezpieczne przesłanie zdjęć ze smartfona na komputer. Poznajcie kilka z nich.

Jak zgrać zdjęcia z telefonu na laptopa? Zrzuć zdjęcia przy użyciu kabla USB

Jedną z najszybszych metod na zrzucenie zdjęć z telefonu na komputer jest użycie kabla USB. Wystarczy tutaj wykonać kilka prostych kroków:

  1. Podłączacie za pomocą kabla USB smartfon do komputera czy laptopa;
  2. Udzielacie zgody na dostęp do zdjęć – zapytanie o nią wyświetli Wam się na ekranie smartfona;
  3. Następnie musicie odnaleźć na komputerze urządzenie, z którego będziecie zgrywać pliki, czyli Wasz smartfon. Jeśli pracujecie na komputerze z systemem Windows, znajdziecie go klikając w ikonkę „Ten komputer”;
  4. Po kliknięciu ikonkę z nazwą smartfona musicie odnaleźć folder ze zdjęciami. Folder najczęściej nazywa się DCIM;
  5. Następnie wystarczy, że skopiujecie wybrane fotki i wkleicie do folderu utworzonego na komputerze. Gotowe!
kabel USB

Zgranie zdjęć zapisanych na karcie pamięci 

Jeśli przechowujecie dane na karcie pamięci sprawa wygląda bardzo podobnie. Ta możliwość dostępna jest oczywiście jeśli Wasz komputer czy laptop jest wyposażony w czytnik kart microSD. Istnieje również możliwość dokupienia takiego specjalnego czytnika kart np. Kingston MobileLite Plus.

Wystarczy, że wyjmiecie kartę ze swojego smartfona i włożycie ją do czytnika, wyświetli się okno eksploratora plików, a później postępujecie już analogicznie jak w przypadku połączenia kablem USB.

microSD

Bluetooth – bezprzewodowa metoda na zgranie fotek

Kolejna metoda jest całkowicie bezprzewodowa. Tutaj wystarczy w obu urządzeniach uruchomić funkcję Bluetooth. Na komputerze klikacie nazwę smartfona i parujecie ze sobą oba urządzenia. Następnie w telefonie zaznaczacie fotki, które chcecie wysłać, klikacie „udostępnij”, wybieracie funkcję bluetooth oraz laptopa, na który pliki mają być wysłane.

Należy pamiętać, że o ile w przypadku laptopów dostępność funkcji bluetooth jest niemal pewna, o tyle w przypadku desktopów już różnie z tym bywa. Jednak w tym wypadku także można dokupić specjalny moduł, który wystarczy wpiąć do portu USB np. TP-Link UB500 Bluetooth 5.0 USB.

łączność bluetooth

Wirtualny dysk – czyli szybka i wygodna metoda zrzucenia zdjęć ze smartfona na komputer

Nie można nie wspomnieć tutaj o możliwości przesłania zdjęć na wirtualny dysk jak np. Dysk Google, iCloud, OneDrive czy DropBox. To chyba najwygodniejszy i najpopularniejszy obecnie sposób. 

Po założeniu konta bezpośrednio ze smartfona można przesłać zdjęcia do tzw. chmury, dzięki czemu później macie dostęp do wgranych tam plików na każdym urządzeniu, na którym zalogujecie się na swoje konto.

To bardzo wygodna opcja np. kiedy chcecie zwolnić trochę miejsca w pamięci smartfona, ale wciąż mieć do nich wgląd. Jeśli chcecie je mieć zapisane na  komputerze, to bez problemu możecie je z takiego wirtualnego dysku pobrać.

wirtualna pamięć - chmura

Dlaczego warto zgrywać zdjęcia ze smartfona?

Poznaliście już kilka sposobów na to, aby szybko zrzucić zdjęcia ze smartfona na komputer. Dlaczego w ogóle warto to robić? Powodów jest kilka:

  • Po pierwsze wspomniana już zapełniona pamięć;
  • Po drugie obawa przed utratą pamiątkowych fotek w wyniku np. uszkodzenia telefonu. W razie czego przeczytajcie o prostych sposobach jak odzyskać dane z uszkodzonego smarfona;
  • Po trzecie chęć ich obróbki na komputerze w programie graficznym.

Warto zatem być mądrzejszym, zanim na naszym smartfonie pojawi się informacja o braku miejsca i do listy swoich postanowień dodać np. regularne zrzucanie zdjęć, aby zapobiegać takim niepodziewanym sytuacjom. Tym bardziej że za pomocą przedstawionych wyżej sposobów możecie zrobić to naprawdę szybko i sprawnie.