Fitbit Sense i Versa 3 pokażą poziom natlenienia krwi. Ulepszona ma być w nich także obsługa głosowa

Sense i Versa 3 to jedne z najatrakcyjniejszych, a przede wszystkich najbardziej lubianych smartwatchy spod szyldu marki Fitbit. Wypełnione najnowszymi technologiami, genialnie wykonane i precyzyjnie działające zegarki typu smart od momentu swojej premiery cieszą się niezwykłą popularnością. Co więcej, nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić. Zwłaszcza, że już niebawem będą mogły pochwalić się dwoma, bardzo przydatnymi funkcjami, które jeszcze bardziej podniosą ich atrakcyjność. O co chodzi?

Smartwatche Fitbit: Sense i Versa 3

Szukasz porządnego smartwatcha? Jeśli oprócz funkcji treningowych, zależy Ci na naprawdę inteligentnym i ułatwiającym codzienne życie sprzęcie, rozważ zakup Fitbit Sense – zegarka, który bryluje w portfolio amerykańskiego producenta i dostarcza zaawansowane systemy monitorowania organizmu.

Wygląda też całkiem nieźle. To akurat jest zasługą dopracowanej konstrukcji, w której na pierwszy plan wysuwa się koperta wykonana ze stali nierdzewnej i opływowa, niezwykle zgrabna bryła. Wyrafinowany wygląd Fitbit Sense sprawia, że akcesorium genialnie pasuje zarówno do codziennych, jak i eleganckich stylizacji.

Więcej o Fitbit Sense przeczytasz tu:

Możesz też postawić na Fitbit Versa 3. Ten model, podobnie do poprzednika, pozwoli Ci zoptymalizować swoje wyniki, tak aby jak najszybciej i przede wszystkim zdrowo osiągać zamierzone cele. Zmierzy tętno, sprawdzi jakość snu i będzie niezawodnym kompanem podczas treningu.

Posiada także moduł GPS, przez co dodatkowo zmierzy przebyty dystans, bez konieczności parowania ze smartfonem. Niezależnie od tego, czy biegasz, jeździsz na rowerze czy spacerujesz, Fitbit Versa 3 zapisze wszystkie potrzebne dane.

Dla większej swobody i personalizacji, zegarek dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych. Ale to nie wszystko. Podobnie do modelu Sense jego wykonanie onieśmiela walorami wizualnymi i estetyką. 

Nowe funkcje w zegarkach Fitbit

Okazuje się, że kolejna aktualizacja oprogramowania dla powyższych modeli Fitbit przyniesie atrakcyjne nowości, a konkretniej opcję pomiaru tlenu we krwi użytkownika SpO2 oraz obsługę głosową ze słyszalnymi odpowiedziami od asystenta Google. Co to oznacza w praktyce?

Zegarki Fitbit zmierzą tlen we krwi

Wskaźnik Sp02, który określa nasycenie krwi tlenem, mierzy jego faktyczną ilość we krwi bezpośrednio z poziomu nadgarstka. Pozwala więc na bieżąco monitorować stan organizmu, a w razie niedotlenienia natychmiast o tym poinformuje, pomagając tym samym w uniknięciu poważnych konsekwencji zdrowotnych.

Opcja mierzenia tlenu we krwi przyda się szczególnie w obecnie panujących czasach pandemii, kiedy to właśnie natlenienie krwi jest jednym z najważniejszych parametrów, weryfikowanych przez medyków przy diagnostyce dotyczącej COVID-19 – jego spadek jest kluczowym objawem infekcji spowodowanej koronawirusem.

Dowiedz się więcej:

Smartwatch Fitbit odpowie na pytania użytkownika

Oprócz tego, zapowiedziano również aktualizację obsługi głosowej Fitbit Sense oraz Fitbit Versa 3. Dotychczas umożliwiała ona jedynie głosowe wprowadzanie treści, np. zapytań, ale odpowiedzi zawsze zwracała w formie tekstu. Teraz, Google odpowie nie tylko tekstowo, ale i głosowo. W razie potrzeby opcję te można będzie też wyłączyć.

Jak łatwo się domyślić, opcja ulepszonej obsługi głosowej dla dwóch wymienionych smartwatchy Fitbit jest pokłosiem niedawno rozpoczętej współpracy między amerykańskim producentem a Google, o której pisałam tutaj:

 

Niestety na chwilę obecną nie podano dokładnej daty pojawienia się aktualizacji dla tych urządzeń. Pozostaje nam zatem cierpliwie czekać, bo jak widać – warto.