Honor Magic Watch 2 z aktualizacją – zmierzy teraz poziom saturacji krwi

Ze szkoły pamiętamy, że krew odpowiedzialna jest za transportowanie tlenu po naszym organizmie. To, czy poziom natlenienia jest odpowiedni, można sprawdzić za pomocą pulsoksymetrii. Z funkcji takiej od kilku dni mogą skorzystać posiadacze Honor Magic Watch 2 za sprawą aktualizacji systemowej.

Jakich informacji dostarcza Honor Magic Watch 2 po aktualizacji?

Po zainstalowaniu aktualizacji, użytkownicy Magic Watch 2 mogli znaleźć w dostępnych funkcjach ikonkę „Sp02”. Klikając w nią, rozpoczynało się pomiar saturacji krwi. Saturacja jest – jak tłumaczy nam wyświetlana przez smartwatch wiadomość – stosunkiem ilości utlenowanej hemoglobiny do całej ilości hemoglobiny. Na podstawie tego wskaźnika można określić ilość tlenu we krwi.

magic watch 2 pomiar poziomu saturacji

Prawidłowy poziom saturacji powinien utrzymywać się na poziomie nie mniejszym niż 90%. Wartości niższe oznaczają możliwe choroby i są wskazówką do kontaktu z lekarzem (osoby cierpiące na przewlekłe choroby (np. płuc) i palacze mogą mieć stale obniżony poziom saturacji). Szczególnie alarmujący jest poziom poniżej 70%. Czasem by doprowadzić go do normy – zachwianej ekstremalnymi wysokościami, osiągniętymi np. pieszą wędrówką lub podróżą – wystarczy jedynie krótka przerwa i relaks. Jeśli jednak poziom utrzymuje się w niskich rejonach konieczne jest pilne skonsultowanie się ze specjalistą. Z kolei poziom 98-100% występuje u osób, które przechodzą tlenoterapię.

honor magic watch 2 wynik pomiaru saturacji

Honor pomaga trzymać rękę na pulsie

Producent zastrzega, że pomiar przy pomocy Magic Watch 2 nie zastępuje oczywiście profesjonalnego badania, a do tego mogą nań wpływać czynniki zewnętrzne, takie jak owłosienie ręki, tatuaż czy temperatura. Niemniej dobrze, że opisywana funkcja znalazła się w zegarku marki Honor. Stanowi kolejne cenne narzędzie monitorowania tego, czy nasz organizm ma się dobrze i czego może potrzebować.

Jak podaje Huawei Central, aktualizację otrzymały też zegarki Huawei Watch 2 GT i Huawei Watch 2 GTe. Znajdziesz je – podobnie jak Magic Watch 2 i inne inteligentne zegarki – w sklepie x-kom.

A jeśli chcesz bliżej poznać Magic Watch 2, sprawdź naszą recenzję: Honor Magic Watch 2 – recenzja smartwatcha do 1000 zł. Sportowe czary po raz drugi?

Źródło: Honor, Huawei Central, Medonet