Fitbit Premium – czy się opłaca i co daje? Najważniejsze informacje o dodatkowym pakiecie funkcjonalności od amerykańskiej marki

Opaski i smartwatche Fitbit od lat cieszą się niesłabnącym uznaniem wśród użytkowników na całym świecie. Powód? Oprócz tego, że skutecznie wspierają swoją społeczność w treningach i aktywności fizycznej, są także bogatym źródłem wiedzy na temat zdrowia i ogólnego funkcjonowania organizmu. Ich możliwości można jednak jeszcze bardziej poszerzyć za pośrednictwem usługi Fitbit Premium. Czym jest? Ile kosztuje? Czy się opłaca? Sprawdźmy szczegóły.

Pełna kontrola z poziomu nadgarstka

Fitbit Premium to dodatkowy pakiet funkcjonalności od amerykańskiej marki, który sprawi, że korzystanie z jej urządzeń ubieralnych będzie jeszcze bardziej przyjemne i efektywne. 

Patforma Premium gwarantuje bowiem dostęp do większej bazy opcji dla smartwatchy i opasek amerykańskiego producenta, będącego od niedawna częścią rodziny Google. Decydując się na skorzystanie z walorów tego pakietu, zyskamy przede wszystkim możliwość wglądu w wysoce szczegółowe analizy kondycji organizmu, codziennej aktywności oraz jakości snu. A więc zdecydowanie większe wsparcie, niż w podstawowej odsłonie urządzeń ubieralnych Fitbit. 

Sprawdź:

🧘Marka Fitbit dołączyła do rodziny Google. Szykują się zmiany?

W praktyce oznacza to mniej więcej tyle, że jeśli postawimy na opcję Fitbit Premium, możemy cieszyć się wyspecjalizowanymi narzędziami do śledzenia swoich postępów, które realnie pomagają w osiąganiu założonych celów. A co najważniejsze – nie tylko szybko, ale i zdrowo. 

Codzienne raporty gotowości organizmu, spersonalizowane porady i sugestie na temat odżywiania, higieny snu i zwalczania stresu – to tylko część bogatej gamy dodatkowych narzędzi proponowanych przez markę Fitbit w ramach subskrypcji usługi Premium. 

Zapowiada się ciekawie? To przejdźmy do szczegółów.

fitbit charge 5

Fitbit Premium vs. wersja bezpłatna Fitbit – najważniejsze różnice 

W darmowej odsłonie aplikacji możesz skorzystać m.in. z: wprowadzenia do ćwiczeń fitness i wellness oraz ogólnych statystyk zdrowia i kondycji. Znajdziesz tu też informacje na temat aktywności, wagi, snu i odżywiania.

Kupując pakiet Premium możesz skorzystać z wszystkich funkcji dostępnych w podstawowej wersji aplikacji. Ponadto zyskasz dostęp do: dziennego wyniku gotowości, wyzwań premium, podziału wyniku zarządzania stresem i snem, wglądu w trendy zdrowia i aktywności z ostatnich 90 dni, raportu wellness, czy spostrzeżeń dotyczących temperatury skóry. Możesz również skorzystać z ponad 200 treningów i sesji uważności, w tym sennych i relaksacyjnych technik medytacji. 

Najważniejsze informacje o Fitbit Premium

Jak widać powyżej powodów, dla których warto zdecydować się na Fitbit Premium jest całe mnóstwo. Wśród najważniejszych atutów platformy od amerykańskiego producenta możemy jednak wyróżnić kluczowe filary, które logicznie i przystępnie dla użytkownika grupują proponowane opcje.

Raporty dotyczące codziennej gotowości

Dzienny wynik gotowości to raport, który wykorzystuje zebrane przez urządzenie dane na temat aktywności i tętna, aby codzienne rano, poprzez krótkie powiadomienia, poinformować użytkownika o kondycji jego organizmu. 

Co to daje w praktyce? Poprzez raport o dziennej gotowości wiemy, czy nasz organizm jest przygotowany na wysiłek i może bezpiecznie skupić się na treningu, czy może lepiej jednak poświęcić czas na odpoczynek i regenerację, aby powrócić do działania na 100% – w momencie, kiedy będzie to dla nas najlepsze i odzyskamy pełnię sił. Na podstawie prowadzonych w ten sposób obserwacji możemy też wprowadzić odpowiednią rutynę i nawyki do swojego stylu życia, a następnie kontrolować, jak wpływają one na organizm każdego dnia.

Narzędzia dbające o sen i odpoczynek

Inne funkcje Fitbit Premium pozwolą nie tylko śledzić sen nocny i drzemki w ciągu dnia, ale również realnie wpływać na nasz odpoczynek. Dzięki szczegółowym statystykom w Fitbit Premium zyskujemy możliwość przeglądania, jak wyglądały poszczególne fazy snu pod kątem jego czasu i jakości. W tym miejscu dowiemy się także, czy były one zakłócane przez czynniki zewnętrzne, np. hałas lub chrapanie. Co więcej, będziemy mogli również poprawić jakość odpoczynku w nocy i w trakcie dnia, bo platforma dodatkowa od Fitbit udostępnia opracowane we współpracy z ekspertami sesje snu. Niektóre z nich podchodzą także od partnerów marki, w tym np. z aplikacji Calm. 

Strefa relaksu, uważności i zwalczania stresu

Fitbit Premium to również rozwiązanie dla tych, którzy chcą zadbać nie tylko o ciało, ale i o umysł. Umożliwia to zaawansowana kontrola stresu, która weryfikuje, a następne pomaga w usuwaniu źródła niepokoju. A ten, jak wiadomo, ma destrukcyjny wpływ na funkcjonowanie organizmu. 

Topowa odsłona Fitbit pokaże poszczególne fazy stresu, tak abyśmy mogli zderzyć je z rzeczywistymi wydarzeniami dnia codziennego, a później skutecznie zabrać się za eliminację sytuacji, które budzą w nas napięcie. Ponadto, dzięki zasobom Fitbit Premium, możemy wesprzeć się w tym szeroką bazą sesji audio w temacie snu, relaksu i medytacji od partnerów z dziedziny health&wellness, które z genialnym efektem uświadamiają, a na koniec wspierają w przywróceniu odpowiedniego balansu głowy i ciała. 

Poszerzone statystyki dotyczące zdrowia i aktywności

Oprogramowanie Premium dla urządzeń Fitbit pozwala także na śledzenie pełnych 90 dni osobistych parametrów zdrowia, wśród których wyróżnić należy m.in. częstotliwość oddechów i tętna spoczynkowego, zmienność tętna, poziom saturacji krwi, zmiany temperatury skóry (wymaga Fitbit Sense) oraz kontrolę wagi i cyklu menstruacyjnego. 

Przypomnijmy, że w podstawowej wersji aplikacji Fitbit, podobne statystyki dostępne są w ujęciu tygodniowym. Co więc daje rozszerzona wersja? Większą perspektywę. A ta, z pewnością może mieć wpływ na kształtowanie indywidualnych trendów i być doskonałym bodźcem do wprowadzania zmian w codziennych przyzwyczajeniach, które mają bezpośredni wpływ na higienę życia i nasze samopoczucie. 

Dostęp do dodatkowych treningów

W opcji Fitbit Premium zyskujemy dostęp do większej ilości treningów, a dokładniej do wielopłaszczyznowej kolekcji treningów wideo i audio od amerykańskiego producenta oraz popularnych marek współpracujących. Co interesujące, wszystkie materiały udostępnione na platformie Fitbit możemy też streamować prosto do swojego TV (o ile na to pozwala) i korzystać z nich wygodnie zawsze, gdy mamy na to ochotę. 

Gry i wyzwania

Rywalizacja jest najlepszą motywacją? Nie inaczej. Nie jest tajemnicą, że szybciej i efektywniej osiągniemy zamierzone cele, gdy do dyspozycji mamy gry i wyzwania. Fitbit Premium jest do tego doskonałym narzędziem, bo umożliwia udział w elitarnej społeczności, stworzonej przez ludzi, dla których zdrowie i kondycja to podstawa. Możemy skorzystać tu z gotowych opcji, w których udział biorą inne osoby (np. Get Fit Bingo) lub stworzyć własne konkurencje.

fitbit charge 5

Pozostałe opcje dostępne w Fitbit Premium 

Jakby tego było mało, decydując się na platformę Fitbit Premium, otrzymamy mnóstwo poradników, wskazówek i sugestii. Odpowiedzialne są za to inteligentne algorytmy, które błyskawicznie analizują dane z urządzeń i wprowadzone przez nas informacje – tak, aby stworzyć możliwie najlepiej spersonalizowane sugestie. Dotyczą one zarówno kondycji naszego organizmu, ćwiczeń, jak i stylu życia. 

Dostępne są tu przykładowo przepisy kulinarne, które podają informacje o zawartości kalorii w posiłkach oraz proporcjach między poszczególnymi makroskładnikami. Ułatwia to przygotowywanie posiłków, które zaspokajają potrzeby organizmu zarówno pod względem energetycznym, jak i proporcji tłuszczów, cukrów i białek niezbędnych do budowy mięśni. 

Kto może skorzystać z Fitbit Premium?

Fitbit Premium jest dostępny w większości regionów, gdzie sprzedawane są produkty amerykańskiej marki, w tym w Polsce. Aby skorzystać z usługi, wystarczy aktywować ją z poziomu aplikacji mobilnej, poprzez widoczną w niej zakładkę „Premium”. 

Opcja dedykowana jest dla wszystkich urządzeń marki, ale trzeba zaznaczyć, że poszczególne opcje w pakiecie mogą się różnić, przez wzgląd na możliwości urządzenia, z jakiego korzystamy.

Fitbit Premium – cena i rozliczenie 

A jak wygląda subskrypcja? Jest ona płatna i wynosi kolejno:

  • 9,99 USD za miesiąc użytkowania (około 44 złotych)
  • 79,99 USD za rok użytkowania (około 350 złotych)

Aby aktywować usługę należy podać numer karty bankowej, z której zostanie pobrana płatność. Co ważne, subskrypcja Fitbit Premium jest odnawialna, a to oznacza, że jeśli fizycznie jej nie wyłączymy, producent pobierze opłatę na kolejny okres.

I jeszcze jedna istotna rzecz. Choć subskrypcja jest płatna, możemy z niej skorzystać i sprawdzić jej możliwości, dzięki 6-miesięcznemu dostępowi, który dostajemy gratis przy zakupie urządzeń:

  • Fitbit Versa 3
  • Fitbit Luxe
  • Fitbit Charge 5
  • Fitbit Sense

Po tym czasie istnieje możliwość rezygnacji bez konsekwencji finansowych lub pozostania przy subskrypcji.