Spotify Premium Duo w Polsce. Opłaca się?

Dwie osoby, dwa oddzielne konta Spotify Premium, wszystko na jednym rachunku, za 24,99 zł miesięcznie – tak w skrócie prezentuje się nowa oferta twórców Spotify na polskim rynku, czyli Spotify Premium Duo.

Debiut Spotify Premium Duo 

Dotychczas, korzystanie z platformy Spotify Premium było możliwe poprzez:

  • konto Premium dla studenta za 9,99 zł miesięcznie,
  • konto Premium dla jednej osoby za 19,99 zł miesięcznie,
  • konto Premium dla rodziny (do 6 osób) za 29,99 zł miesięcznie.

Obecnie twórcy Spotify wprowadzają na rynek dodatkową alternatywę w postaci konta Spotify Premium Duo, przeznaczonego dla dwóch osób. Opłata to 24,99 zł w skali miesiąca. 

Cena wydaje się być optymalną i stanowi dobry balans między opcją dla jednego, a kilku użytkowników. Druga opcja wybierana jest obecnie również w przypadku duetów, ale niestety jest bardziej odczuwana przez kieszeń. Dzięki rozwiązaniu Premium Duo można ją sprytnie zmniejszyć i płacić za to, z czego rzeczywiście się korzysta. 

spotify aplikacja

Bez względu na to, co sądzisz o cenie, w ramach abonamentu Premium Duo otrzymujesz dwa osobne konta. Nie ma tu mowy o dzieleniu się oraz korzystaniu z cudzych danych do logowania, bo każdy z użytkowników ma swój własny, nieograniczony w ramach subskrypcji dostęp.

Oczywistym atutem jest więc fakt, że oddzielne konta dają możliwość lepszej personalizacji muzyki według gustu konkretnego użytkownika. Możesz słuchać pojedynczych utworów i całych płyt, a także znanych i mniej znanych artystów.  Znajdziesz tu także różne gatunki muzyczne, stare przeboje i najnowsze hity. Wachlarz oferowanej muzyki jest bardzo szeroki i sprawił, że Spotify to obecnie najpopularniejsza platforma muzyczna w Polsce.

W ramach konta Duo na Spotify dostępne są także standardowe już dla opcji Premium: pomijanie bez limitu czy brak reklam. Znajdziesz tu również nowość, czyli dedykowaną 
dla użytkowników Duo Premium playlistę – Duo Mix.

Jak działa Premium Duo?

Masz już kontro Spotify Premium? Nic straconego. Możesz przejść z niego w każdej chwili na opcję Premium Duo i zachować przy tym całą zapisaną muzykę, playlisty i rekomendacje.

Rachunek? Tak jak w przypadku opcji Premium Rodzina – jest on jeden i otrzymuje go osoba, która aktywowała Premium Duo.

Spotify w duecie

Jedynym warunkiem przystąpienia do Premium Duo jest mieszkanie pod tym samym adresem. Co istotne, mimo tego muzyki nie musicie słuchać tylko w domu. Dostęp do niej będziecie mieli na każdym urządzeniu mobilnym, na którym zalogujecie się do Spotify.

logo spotify

Aktywacja Premium Duo

  • Zarejestruj się lub zaloguj do aktywnego już konta na Spotify.
  • Zaproś współlokatora do Duo poprzez e-mail lub Whatsapp.
  • Teraz zaproszona osoba musi zaakceptować Twoje zaproszenie i potwierdzić adres.