Nowe narzędzia do kontroli snu w pakiecie Fitbit Premium

Platforma Fitbit Premium doskonale uzupełnia potencjał zegarków i opasek amerykańskiego producenta. Niedawno, do narzędzi oferowanych w ramach dodatkowej usługi Fitbit, dodano też tzw. Sleep Profile, czyli unikalny pakiet opcji, który w prosty i kompleksowy sposób pomoże rozumieć indywidualny typ snu i zidentyfikować zarówno jego mocne, jak i słabe strony. Dowiedz się więcej.

Kontrola snu z Fitbit Premium

Od teraz, po wykupieniu opcji Premium w aplikacji Fitbit, będziemy mieli do dyspozycji aż dziesięć wskaźników snu. Pięć z nich dostępnych było już wcześniej, a kolejne pięć to nowość. Taka sytuacja sprawia, że możemy mieć jeszcze większy i bardziej szczegółowy wgląd w nasz odpoczynek, a gdy zajdzie taka potrzeba, realnie na niego wpływać.

Nowe kategorie kontroli snu w Fitbit Premium to:

  • spójność pory snu
  • liczba dni z drzemkami
  • czas przed zdrowym snem
  • zakłócony sen
  • stabilność snu
fitbit odpoczynek

Sleep Profile od Fitbit

Co te zmiany przynoszą w praktyce? Na podstawie danych zebranych w ramach nowych opcji Premium, inteligentny system aplikacji stworzy nasz indywidualny profil snu oraz wyznaczy trendy charakterystyczne dla naszego organizmu w kontekście dnia, tygodnia, a nawet miesiąca. Każdy ze wskaźników rejestruje tu unikalny aspekt snu, aby zapewnić  możliwie najbardziej kompleksową ocenę jakości odpoczynku. 

Opcja Fitbit Premium pozwoli teraz również zobaczyć przebieg naszego snu w porównaniu z danymi zebranymi od innych użytkowników, np. w podobnym wieku. Dzięki temu użytkownicy mogą wzajemnie edukować się i wskazywać na obszary, które chcą poprawiać w tym zakresie. 

Ale to nie wszystko. Na podstawie danych zgromadzonych w opcji Premium od Fitbit  zostaną nam także przypisane chronotypy snu nawiązujące do zwierząt o podobnych wzorcach snu. Może to być np. żyrafa, niedźwiedź, delfin, jeż, papuga i żółw. Ten zabieg ma za zadanie zobrazować charakterystyczne cechy snu i ułatwić ich rozróżnianie na przestrzeni czasu i w obliczu wprowadzonych zmian lifetyle’owych.  

Na koniec trzeba zaznaczyć, że prawidłowa analiza danych jest możliwa wtedy, gdy korzystamy z odpowiedniego urządzenia i nosimy je zgodnie z instrukcją, tj. przez minimum 14 dni w miesiącu. Tylko w takiej sytuacji dostarczymy aplikacji Fitbit wystarczającą ilość danych. 

Zegarki i opaski, z których możemy w tym celu skorzystać to: Sense, Versa 2 lub 3, Charge 5, Luxe, Inspire 2.

Źródło: arstechnica.com, blog.fitbit.com