Berlin: A New Series. Kiedy będzie dostępny na Netfliksie i co wiemy o obsadzie nowego serialu na podstawie Domu z Papieru?

Przedstawiciele Netflixa zapowiedzieli nową produkcję o tytule Berlin: A New Series. Spin-off przebojowego hiszpańskiego serialu dramatycznego, którego głównym bohaterem jest popularna postać Berlina, znana również jako Andrés de Fonollosa, grana przez Pedro Alonso został zaplanowany na 2023 rok. Czy serial okaże się równie ciekawy i dochodowy jak Dom z Papieru?

Kiedy premiera serialu Berlin: A New Series?

W ramach dnia pełnego wydarzeń o tematyce Dom z papieru prowadzonej przez Netflix, członkowie głównej obsady spotkali się ponownie na sesji pytań i odpowiedzi na żywo z Palacio Vistalegre na południu Madrytu, w której uczestniczyło ponad 5000 fanów.

Mimo że Dom z Papieru dobiega końca – Pedro Alonso, który wcielił się w rolę Berlina entuzjastycznie ogłosił, że wszechświat stworzony przez Alexa Pinę dla Atresmedia pięć lat temu powróci, tylko w nowej formie jako historia powstania jednej z najpopularniejszych postaci serialu – Berlina. Spin-off ma pojawić się na platformie w 2023 roku. 

Co ciekawe, w kolejnych wiadomościach potwierdzono, że aktor Squid Games Park Hae-soo wcieli się w rolę Berlina w zapowiedzianej wcześniej koreańskiej adaptacji.

Berlin a new series

Jak Pedro Alonso komentuje pomysł o nowym spin-offie?

To niezapomniany moment, ponieważ jest to koniec jednego cyklu i początek drugiego. Dzisiaj rozmawiałem z Jesúsem Colmenarem i mówiliśmy, że teraz brniemy w nieznane, otwarci na wszystko, co się dzieje i bez oczekiwań – powiedział Alonso na imprezie dla fanów.

Wiem, że ci ludzie nadadzą serialowi wszelkie możliwe zwroty akcji – powiedział, wskazując na grupę scenarzystów Domu z Papieru podczas imprezy.

Odpowiedzialność (za stworzenie tak popularnej serii) może być ciężarem, natomiast mam nadzieję, że nadal będziemy mieć odwagę, aby wykorzystać tę cudowną energię, aby ponownie zaryzykować wszystko – dodał.

O czym będzie serial Berlin: A New Series?

Wiadomość o spin-offie prawdopodobnie zachwyci większość. Berlin jest jedną z najpopularniejszych postaci w serialu, chociaż umiera na początku. Mimo swej śmierci, Berlin jest stale obecny w serialu. Choć w wielu scenach charyzmatyczny, sprytny, zabawny i atrakcyjny, Berlin jest także mizoginistyczny, brutalny i niezaprzeczalnie drapieżny. W jednej z najtrudniejszych dla widzów scen serialu uprawiał seks z zakładniczką pod ekstremalnym przymusem. Wielu widzów nigdy nie wybaczy bohaterowi tego nadużycia.

W rzeczywistości sam Alonso i twórca serialu Alex Pina publicznie opisali tę postać jako godną ubolewania, mizoginistyczną i rasistowską. Niewątpliwie Berlin: A New Series może okazać się jednym z najbardziej ciekawych spin-offów ostatnich czasów.

"Dom z papieru" serial na Netfliksie

Co dalej z serialem Dom z Papieru?

Ostatnie pięć odcinków Domu z Papieru zadebiutuje 3 grudnia. Co ciekawe na krótko przed światową premierą Squid Games Netflix podkreślił, że serial był do tego czasu najczęściej oglądanym nieanglojęzycznym dramatem i był widziany przez 180 milionów osób na całym świecie.

Akcja Domu z Papieru toczy się początkowo w Madrycie, a później w miejscach na całym świecie, kręci się wokół grupy odmieńców, którzy decydują się włamać do hiszpańskiej mennicy, aby drukować, a następnie ukraść miliony euro w niewykrywalnej gotówce.

Zbrodnia nie byłaby pozbawiona ofiar, ale jeśli chodzi o poważne napady, ten miał nad większością najwyższy poziom moralny, ponieważ grupa, według własnych słów Profesora, nie okradała nikogo, czyniąc obsadę postaci, która była o wiele bardziej lubiana. Sukces serialu daleko poza granicami Hiszpanii i Europy był wczesnym sygnałem dla Netflix, że zagłębienie się w strategię lokalnego języka przyniesie korzyści w dłuższej perspektywie.