DJI Osmo Action 3 to nowa generacja kamery sportowej, która jest gotowa na największe wyzwania

Entuzjaści adrenaliny i przekraczania własnych granic dobrze znają dotychczasowe kamery sportowe z rodziny Osmo Action. I nic w tym dziwnego, bo od 2019 roku odpowiedzialna za nie marka DJI skutecznie podbija rynek, oferując produkty, które pozwalają nagrywać zapierające dech w piersiach materiały – nawet podczas bardzo wymagających przygód. Warto znać ich możliwości. Tym bardziej, że do portfolio docenionego producenta trafił właśnie nowy model – DJI Osmo Action 3. Co przynosi?

Kamery sportowe DJI – co oferują?

Kamery sportowe marki DJI zostały stworzone, aby sprostać najcięższym wyzwaniom, jakie tylko może przed nimi postawić aktywny użytkownik. Nie jest więc wielkim zaskoczeniem, że niezmiennie cieszą się znakomitą opinią wśród fanów sportów outdoorowych, a w tym przede wszystkim dyscyplin ekstremalnych.

Po pierwsze, urządzenia chińskiej marki gwarantują mega trwałą konstrukcję, która jest wysoce odporna na warunki zewnętrzne i łatwo dopasowuje się do indywidualnych potrzeb użytkownika – nawet tych najbardziej wymagających. Rzecz kolejna, to niebywała jakość rejestrowanych materiałów, na którą pracuje tu całe zaplecze technologiczne (z szerokokątnymi obiektywami na czele) oraz inteligentne systemy, w tym najnowocześniejsze metody stabilizacji obrazu. No i w końcu, wisienka na torcie, czyli prosta i intuicyjna obsługa, która sprawia, że korzystanie ze sprzętu DJI, nawet w trudnych na pozór warunkach, staje się prawdziwą przyjemnością.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że DJI Osmo Action to tylko jedna z wielu linii tej marki. W portfolio producenta znajdują się różne urządzenia (w tym np. drony), które zgodnie z przeznaczeniem i możliwościami można dobierać adekwatnie do swoich potrzeb. 

DJI Osmo Action 3. Nowa generacja, nowe możliwości

Model DJI Osmo Action 3 to (jak sama nazwa wskazuje) już trzecia odsłona kamery ze znanej i lubianej serii chińskiego producenta. Co ciekawe, dwa poprzednie modele urządzeń z wymienionej linii różniły się między sobą niuansami. Z kolei nowa, 3. generacja kamery DJI Osmo Action przynosi konkretne zmiany – zarówno w konstrukcji, jak i możliwościach urządzenia. Najpewniej, właśnie z tego powodu jeszcze przed premierą została okrzyknięta hitem, który może zawojować rynek. O co chodzi? Sprawdźmy szczegóły. 

Konstrukcja – podwójne ekrany dotykowe

Najważniejszą zmianą w kamerze Osmo Action 3 jest jej konstrukcja, która swoją bryłą nieco nawiązuje do pierwszego modelu z tej rodziny. Kamera radzi sobie świetnie nawet w niskich temperaturach do -20°C, a dzięki wodoodpornej obudowie potrafi nagrywać również pod wodą (wodoszczelność deklarowana przez producenta wynosi 16 m).

Ale to nie wszystko. Wariant DJI Osmo Action 3 otrzymał aż dwa ekrany dotykowe. Z przodu mamy do czynienia z 1,4-calowym ekranem 360×360 pikseli. Z tyłu z kolei rozpościera się 2,25-calowy wyświetlacz 640×360 pikseli. Oba panele zostały pokryte odpornym szkłem zabezpieczającym Gorilla Glass oraz są obsługiwane dotykowo, co znacząco ułatwia sterowanie aparatem i może być traktowane jako ukłon w stronę vlogerów. Dodatkowym atutem w obsłudze jest też fakt, że DJI Osmo Action 3 reaguje na komendy głosowe.

Premierowe urządzenie posiada również okazały zestaw trzech mikrofonów, które potrafią nagrywać dźwięk stereo. Dzięki temu mamy pewność, że szum wiatru, lub inne odgłosy natury, nie zakłócą ważnego dla nas materiału. Co więcej, jeśli na nasze potrzeby będzie to nadal za mało, istnieje tu możliwość podpięcia mikrofonu zewnętrznego (np. za pomocą kabla USB-C).

Idąc dalej, warto zaznaczyć, że obudowa DJI Osmo Action 3 z płytką szybkiego uwalniania i klipsem pozycjonującym pozwala na podłączenie się do różnych uchwytów – w tym np. pionowych gimbali, dedykowanych fanom social mediów.

dji osmo action 3 dwa ekrany

Lepszy aparat to atrakcyjniejsze materiały

Parametry aparatu DJI Osmo Action 3 nie zmieniły się szczególnie w porównaniu do poprzedniej wersji urządzenia. Mamy tu do czynienia z  kamerą nagrywającą filmy 4K 120FPS, z szerokim polem widzenia 155°. Na uwagę zasługuje też fakt, że nowy model DJI ma wbudowany czujnik temperatury barwowej, którego zadaniem jest inteligentna regulacja balansu bieli i ekspozycji. Oznacza to, że nagrania i zdjęcia wykonane za pomocą tej kamery zawsze są po brzegi wypełnione żywymi barwami – bez względu na warunki oświetleniowe.

Tak jak wcześniej, można jednak odnieść wrażenie, że najważniejszą rolę odgrywają tu inteligentne systemy, w tym np. autorska stabilizacja obrazu DJI – RockSteady 3.0. Jej obecność jest gwarantem wysokiej eliminacji drgań i płynnego wideo w wysokiej rozdzielczości. Nowy model DJI otrzymał też mnóstwo predefiniowanych narzędzi do szybkiej i wygodnej postprodukcji uzyskanych materiałów. 

Większy zapas energii 

Zmianą, która szczególnie przypadnie do gustu osobom, celującym w zakup DJI Osmo Action 3 jest lepsza, niż w przypadku poprzednich generacji bateria 1770 mAh, która po raz pierwszy w historii tych urządzeń obsługuje też opcję szybkiego ładowania. W praktyce oznacza to, że w zaledwie 18 minut, naładujemy ją do 80%, co pozwoli filmować przez kolejne 2 godziny. 

Źródło: popphoto.com, DJI