Skoro już mowa o konstrukcji, warto zaznaczyć, że kamery sportowe to niewielkie urządzenia z wielkimi możliwościami.
Dzięki ich specjalnej budowie, za pomocą adekwatnych uchwytów, bez trudu przyczepimy je do głowy, klatki piersiowej, a nawet kierownicy offroadowego pojazdu. Wszystko po to, aby obraz był rejestrowany w sposób jak najbardziej rzeczywisty i oddawał emocje osoby, która znajduje się w danej sytuacji. Do nagrywania takim sprzętem genialnie sprawdzają się też selfie-sticki oraz gimbale.
Kolejną zaletą kamer sportowych jest jakość rejestrowanego obrazu. Jest ona bardzo wysoka, mimo że stosuje się je do nagrywania scen dynamicznych i trudnych do uchwycenia. Kamery GoPro zostały skonstruowane tak, aby podołać najcięższym rejestratorskim zadaniom.
Rozdzielczość w kamerach sportowych sięga 5K, a w modelach premium nawet więcej. Tak dobra jakość wraz z wysokim współczynnikiem fps pozwala tworzyć wyraźne i szczegółowe zdjęcia oraz dynamiczne filmy. Dodatkowo umożliwia postprodukcję np. stabilizację obrazu przez kadrowanie. A propos stabilizacji – ta wsparta jest zazwyczaj inteligentnym oprogramowaniem, które niweluje niechciane drgania.
Właśnie mam od paru miesięcy Lamax W9.1 i o ile kamera fajna to jakoś mam problem z jej dobrym użyciem. W wakacje to wiadomo, ale wkręcić ją w pasje to inne. Dzięki za porady ;:)