Nie daj się nudzie. Sprawdź nowości, które pojawią się na Disney+ w styczniu 2023 roku

Nowy rok, nowe premiery na Disney Plus. Jakie filmy i seriale zobaczymy na platformie? Zapowiada się kilka interesujących pozycji, w tym m.in. dokument o słynnym studiu muzycznym oraz komedia kryminalna od twórców „Pam i Tommy’ego”. Sprawdź wszystkie nowe filmy i seriale, jakie pojawią się w styczniu 2023 roku na platformie Disney Plus.

Nowe filmy i seriale na Disney+ w styczniu 2023

Gwiezdne wojny: Parszywa zgraja, sezon 2.

Gwiezdne wojny: Parszywa zgraja to historia grupy elitarnych żołnierzy-klonów, którzy próbują się odnaleźć po wojnach klonów. Członkowie drużyny Clone Force 99, każdy z nich mocno odróżniony od braci z byłej Armii Republiki, posiadają wyjątkową umiejętność czyniące ich niezwykle skutecznym żołnierzami. W pierwszym sezonie zobaczyliśmy, że bohaterowie nie zdołali dopasować się do mocno odmiennego od Republiki charakteru militarnej potęgi Imperium i postanowili poszukać w galaktyce własnej ścieżki. Wraz z nimi w stronę nowych przygód ruszyła Omega, żeński klon Jango Fetta.

Za produkcję, jako główny showrunner, odpowiada Dave Filoni. W głosowej obsadzie powracają Dee Bradleya Bakera (podkładający głos pod każdego z członków grupy Clone Force 99) i Michelle Ang (jako Omega). Jeśli jeszcze nie widzieliście 1. Sezonu, czas nadrobić zaległości.

Premiera: 4 stycznia

Gdyby ściany mogły śpiewać

Abbey Road Studios to najdłużej istniejące studio nagraniowe na całym świecie. Mają oni za sobą ponad 90 lat ciężkiej pracy i wkładu w branżę muzyczną. W tym pełnym osobistych wspomnień i refleksji filmie, Mary McCartney przybliża nam tych dziewięć dekad. W produkcji usłyszmy co mają do powiedzenia zarówno artyści, jak i realizatorzy dźwięku. Każdy podzieli się swoimi wspomnieniami i refleksjami. Film zostanie wzbogacony przez nagrania archiwalne i taśmy z sesji, które zdradzają nam część tajemnic tego słynnego miejsca.

Premiera: 6 stycznia

Witamy w Chippendales

Witamy w Chippendales to rozbudowana, oparta na prawdziwych wydarzeniach kryminalna historia zachowana w klimacie lat 80. Jej bohaterem jest Somen „Steve” Banerjee – imigrant z Indii, który założył największe na świecie imperium męskiego striptizu – i nie pozwolił, by cokolwiek stanęło mu na drodze.

Serial przedstawia początek, ale i bolesny upadek pierwszego baru z męskim striptizem na Zachodnim Wybrzeżu Stanów Zjednoczonych.

Premiera: 11 stycznia


Goniąc fale

Po debiucie surfingu na igrzyskach olimpijskich w Tokio „Goniąc fale” przybliża ludzi i miejsca ważne dla wzmacniania pozycji Japonii w światowej kulturze surferskiej. Serial dokumentalny śledzi losy wielokulturowych sportowców i ich pościg za marzeniami. Przedstawia też urzekający obraz życia w Japonii i pokazuje, co jest potrzebne, by odnieść sukces w międzynarodowym surfingu.

Dystrybutor zaznacza, że materiały zawierają nagrania z trzęsienia ziemi i uderzenia fali tsunami we wschodniej Japonii z 2011 roku, które mogą okazać się nieodpowiednie dla niektórych widzów.

Premiera: 11 stycznia

Nadzwyczajna

Nadzwyczajna przedstawia świat, w którym pełnoletnie osoby posiadają supermoc. Dotyczy to wszystkich, za wyjątkiem Jen, która ma już 25 lat i wciąż nie otrzymała swojej zdolności przez co czuje się odosobniona. Na szczęście współlokatorzy Jen – Carrie, Kash i tajemniczy kot dachowiec – nie pozwalają jej użalać się nad sobą. Ze wsparciem przyjaciół próbuje pogodzić się ze swoją sytuacją, ale mimo to nie zaprzestaje poszukiwań, aby odblokować supermoc. W trakcie swojej przygody odkrywa, że życie bez niej też jest w porządku i rozumie co tak naprawdę czyni ją wyjątkową.

Premiera: 25 stycznia


Mały demon

18 stycznia na Disney+ pojawią się wszystkie odcinki serialu Mały demon. To animowana komedia, opowiadająca o Laurze i jej 13-letniej córce Chrissy, która jest Antychrystem. Obu bohaterkom nieustannie na drodze stają potworne siły, na czele z Szatanem, który domaga się opieki nad duszą swojej córki. W obsadzie są m.in. Aubrey Plaza i Danny DeVito.

Premiera: 18 stycznia

Koala Man

Serial „Koala Man” śledzi losy ojca w średnim wieku Kevina i jego tytułowej – nie aż tak sekretnej – tożsamości. Jego jedyną supermocą jest gorąca pasja do przestrzegania zasad i zwalczania drobnych przestępstw w miasteczku Dapto. Choć może się wydawać, że są to zwykłe australijskie przedmieścia, – siły zła, zarówno te o wymiarze kosmicznym, jak i te stworzone przez człowieka – czyhają, by zaatakować niczego niespodziewających się mieszkańców Dapto.

Koala Man, który dąży do zaprowadzenia porządku w swoim rodzinnym miasteczku i często wciąga w swoje przygody sfrustrowaną rodzinę, jest gotowy do działania. Zrobi wszystko, by pokonać złoczyńców, nadprzyrodzone okropieństwa lub, co gorsza, palantów, którzy nie wystawiają koszy na śmieci w wyznaczone dni.

Premiera: 9 stycznia

Styczniowe premiery w Disney+

Oto pełna lista nowości, jakie pojawią się w styczniu na platformie Disney Plus:

4 stycznia

 • „Family Guy: Głowa rodziny” (serial)
 • „Gwiezdne wojny: Parszywa zgraja” (serial)

6 stycznia

 • „Gdyby ściany mogły śpiewać” (film)

9 stycznia

 • „Koala Man” (serial)

11 stycznia

 • „Witamy w Chippendales” (serial)
 • „Goniąc fale” (serial)
 • „Simpsonowie” (serial)

13 stycznia

 • „Odwrót” (dokument National Geographic)
 • „Terytorium” (dokument National Geographic)
 • „Gwieździsty sztandar” (dokument National Geographic)

18 stycznia

 • „Mały demon” (serial)

25 stycznia

 • „Nadzwyczajna” (serial)

Źródło: materiały prasowe Disney+