A jednak! Regé-Jean Page nie pojawi się w 2. sezonie Bridgertonów

Część fanów z pewnością zasmuci ta wiadomość. Mamy oficjalne potwierdzenie o tym, że w 2. sezonie serialu Bridgertonowie na Netfliksie zabraknie Regé-Jeana Page’a. Brytyjski aktor wcielał się w rolę Simona Basseta, księcia Hastings. Tym samym doniesienia o tym, iż serial będzie mocno odbiegać od fabuły powieści Julii Quinn, można włożyć między bajki.

2. sezon Bridgertonów bez Regé-Jeana Page’a

Jeszcze kilka dni temu, w tekście o 2. sezonie serialu Bridgertonowie, debatowaliśmy o potencjalnej zgodności serialu Netfliksa z powieściowymi pierwowzorami napisanymi przez Julię Quinn. Przypomnijmy – w drugim tomie pt. „Ktoś mnie pokochał” Daphne i Simon schodzą z fabularnego świecznika. Całkowicie ustępują miejsca Anthony’emu, który przejmuje rolę głównego bohatera (w następnych tomach pałeczka przechodzi do rąk kolejnych Bridgertonów).

Zarówno fani, jak i media, przekonani byli o tym, że para Daphne-Simon wypadła na tyle dobrze, iż Netflix nie zrezygnuje z niej tak łatwo. Spodziewano się, że Regé-Jean Page oraz Phoebe Dynevor w drugim sezonie Bridgertonów otrzymają nowy wątek. Oznaczałoby to całkowite rozminięcie się z fabułą książek.

Bridgertonowie serial Simon
Źródło: Netflix

2 kwietnia Netflix poinformował, że Regé-Jeana Page’a w nowych odcinkach nie zobaczymy. To znaczy nie tyle nawet Netflix, co sama Lady Whistledown. Jej list pojawił się na oficjalnym profilu serialu na Instagramie.

Fani, głównie żeńska część, nie ukrywają rozczarowania tą wiadomością. W mediach społecznościowych pojawiły się już osobiste deklaracje bojkotu drugiego sezonu. Na ile to jednak wiarygodne groźby, a na ile wyładowanie emocji, przekonamy się, gdy serial wróci na platormę Netflix z nowymi odcinkami.

Co Phoebe Dynevor, serialową Daphne?

Tu rzecz ma się nieco inaczej. Aktorka pozostanie w obsadzie Bridgertonów na sezon 2. Grana przez nią postać, Daphne, będzie musiała jednak zadowolić się rolą drugo-, a może nawet trzecioplanową. Serial pozostanie zatem wierny książkowemu pierwowzorowi. Przynajmniej na razie.

Bridgertonowie Netflix Daphne Simon
Źródło: Netflix

Pora znaleźć żonę Anthony’emu

Najstarszy z rodzeństwa Bridgertonów musi się w końcu ustatkować. Jego droga do ołtarza, oczywiście zawiła i wieloetapowa, będzie nadrzędnym wątkiem 2. sezonu serialu. Brak Regé-Jeana Page’a wcale nie musi więc oznaczać, że serial stanie się mniej atrakcyjny niż dotychczas. Kto wie, może twórcy pozytywnie zaskoczą fanów. Materiału do adaptacji jest naprawdę sporo. I jest to materiał soczysty i bardzo intrygujący.


Źródło: Instagram, materiały własne

Przeczytaj także: