Fortnite bez budowania. Duża zmiana w Sezonie 2 Rozdziału 3

O osobnym trybie Fortnite, w którym miałoby nie być możliwości budowania mówiło się już tygodnie, a nawet miesiące przed. Więc jest i dobra, i zła wiadomość w tym temacie. Dobra wiadomość to oczywiście ta, że budowania rzeczywiście nie ma. Zła, że tylko na jakiś czas.

Do Fortnite dotarł Sezon 2 Rozdziału 3, a wraz z nim brak możliwości budowania

Wczoraj 20 marca miał premierę w Fortnite Sezon 2 Rozdziału 3 pod tytułem Rebelia. Jego twarzą pośród wielu innych skórek został Doktor Strange z uniwersum Marvela – nawiasem mówiąc ze współpracy z tą franczyzą Fortnite cieszy się ostatnio najbardziej. Z nowym sezonem w grze zaszły różne zmiany i doszło parę nowości. Ale najważniejszą jest ta, o której już jakiś czas było głośno, czyli brak możliwości budowania.

To już kres wszystkich tych internetowych memów, na których jeden z graczy strzela w drugiego, a ten na naszych oczach buduje schron. Albo schody do nieba, żeby zaraz potem tuż nad naszą głową załatwić nas strzelbą, kiedy my usilnie próbujemy przebić się przez jego drewnianą podłogę. No, nie ma szans. Nie na kontrolerze. I budowanie w Fortnite było jedynym elementem, który jednych przyciągał, a drugich skutecznie odciągał od gry. Która zła przecież nie jest.

I o tym możecie się przekonać przy okazji właśnie tego sezonu. Wszak popkulturowy fenomen Fortnite to nie budowanie, a battle royale, no i – jak ja to lubię nazywać – komentarz świata współczesnego. Na Xboksie gra mi się przyjemnie. Teraz ta przyjemność będzie większa, bo już nie będę myśleć o podpalających świetlikach na pecetowców, a sprawdzimy się w prawie że równym pojedynku.

Budowanie powróci, czy tego chcemy, czy nie

Trudno, żeby Fortnite uległo aż takiej fundamentalnej zmianie. Kojarzone jest z budowaniem mimo wszystko i to rzecz, która odróżnia grę od pozostałych z tego gatunku. Jednakże na brak budowania czekało naprawdę wielu ludzi. I być może to pierwszy krok ku temu, aby taki tryb zawitał na stałe – osobno.

W internecie pojawiają się informacje, że budowanie w tym przypadku zostało wyłączone tylko na jakiś tydzień i nie będzie trwać przez cały sezon. Ale jak będzie naprawdę, dopiero się przekonamy.

Jakie jeszcze zmiany wprowadza Sezon 2 Rozdziału 3 w Fortnite?

Zupełnie nowe sposoby walki, a w zasadzie sposoby poruszania się. Sprint jest wyraźnie szybszy, jednak wymaga od gracza schowania broni na dłużej. Pojawiła się wspinaczka, dzięki której możemy dostawać się do wcześniej niedostępnych bez budowania miejsc. I od tej pory można otwierać drzwi barkiem lub wślizgiem. Ewidentnie nowości te są wprowadzone pod zmienione zasady gry, które uczynią ją jeszcze bardziej dynamiczną.

Ale oprócz tego wymieniamy:

  • nadosłony – automatycznie odnawialną dodatkową ochronę poza zdrowiem i osłoną;
  • wykorzystywanie sztabek do głosowania – przywrócić lekką czy ciężką wieżyczkę do gry? Ty decydujesz, jak Fortnite będzie wyglądać w przyszłości;
  • bojowy pistolet maszynowy, karabin Napastnik i parę innych przywróconych broni;
  • czołgi UR tytan, działa oblężnicze i modyfikacja pług;
  • palnik naprawczy do pojazdów.
rebelia w sezonie 2 rozdziału 3 w fortnite


Przyznajcie się. Czy teraz sprawdzicie Fortnite?

źródło: epicgames.com/fortnite