Zapowiedziano BRCvr Film Festival 2022 – bezpłatny festiwal filmowy w Metaverse

Big Rock Creative, producenci wirtualnego wydarzenia Burning Man ogłosili powstanie światowego festiwalu filmowego, ale na nieco innych zasadach, bo z wykorzystaniem Metaverse. Już niedługo każdy, kto ma połączenie z Internetem, będzie mógł uzyskać dostęp do tego interaktywnego widowiska. Na jakich dokładnie zasadach będzie działał BRCvr Film Festival 2022? Szczegóły wyjaśniamy poniżej.

Festiwal Filmowy BRCvr 2022 – o co chodzi?

Każdy film na festiwalu filmowym BRCvr zostanie zaprezentowany w całkowicie wirtualnym świecie zaprojektowanym specjalnie po to, aby przybliżyć widzom sztukę filmu. Sesje pytań i odpowiedzi artystów będą odbywać się w czasie rzeczywistym na wielu platformach. Natomiast after party będzie cieszyć się muzyką światowej klasy DJ-ów.

To będzie zupełnie inny festiwal filmowy, ponieważ tworzymy przestrzenie specjalnie zaprojektowane, aby publiczność mogła zanurzyć się w twórczej wizji twórców. – Współzałożyciel Big Rock Creative, Doug Jacobson.

Festiwal Filmowy BRCvr 2022

W jakich godzinach odbędą się pokazy filmowe na BRCvr Film Festival 2022?

BRCvr Film Festival 2022 odbędzie się w sobotę 5 lutego. Poniżej godzinowy harmonogram wydarzenia:

  • 19:00 Burning Man: Art on Fire.
  • 20:30 Q&A z Kate Raudenbush oraz Arthur Mamou-Mani.
  • 21:30 After party z DJ Nate (Sydney, Australia)
  • 23:00 Larry, A Burning Man Story.
  • 24:00 Q&A z Stuart Mangrum oraz Terry Pratt.
  • 01:00 After party z DJ eEVil (Los Angeles, CA)
  • 04:00 TV Free Burning Man
  • 05:00 Q&A with Justin Gunn, Mark Rinehart, Jason „JT” Tongen
  • 06:00 After party z DJ illuminatty (Miami, FL)
kino

Jak wziąć udział w BRCvr Film Festival?

Wszyscy uczestnicy będą mogli łączyć się i wchodzić w interakcje z artystami i publicznością na wielu platformach jednocześnie. Do BRCvr Film Festival dołączysz przez AltspaceVR (komputer 3D, 2D lub gogle VR) lub przez Zoom (komputer stacjonarny, tablet lub telefon komórkowy).

BRCvr został stworzony, aby połączyć ludzi z całego świata. Opracowujemy innowacyjne projekty, aby kontynuować sposoby łączenia sztuki i społeczności. Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy podzielić się doświadczeniem festiwalu filmowego ze wszystkimi, bez względu na to w jaki sposób zdecydują się w nim uczestniczyć. – Athena Demos, Big Rock Creative, współzałożycielka.

Poznaj najlepsze gogle VR