Zapowiedziano zestaw LEGO DeLorean. Wehikuł czasu z „Powrotu do przyszłości” ma być dostępny jeszcze w 2022 roku

Chcesz mieć kultowy pojazd z „Powrotu do przyszłości” na swojej półce? Niedługo będzie to możliwe. Okazuje się, że zestaw LEGO DeLorean z legendarnym modelem DMC-12 zostanie wydany już w 2022 roku. Filmowy wehikuł czasu spełni oczekiwania nie tylko fanów kina, ale i entuzjastów budowania z klocków. Sprawdź szczegóły.

DeLorean – nieśmiertelny klasyk kina i motoryzacji

W latach 80 i 90-tych przygodami przyjaciół z uniwersum „Powrót do przyszłości” żyły całe rzesze fanów. Do dzisiaj ci, którzy kochają fantastykę, wspominają tę produkcję z łezką w oku. Za jej sukcesem stoi z pewnością fabuła, która opiera się na nieosiągalnym do tej pory podróżowaniu w czasie. Jak się bowiem okazuje, oglądając „Powrót do przyszłości”,  wszystko jest możliwe. Bohaterowie mają tu oryginalny wehikuł czasu, którym jest nieco podrasowany, amerykański klasyk motoryzacji. Mowa właśnie o  DeLoreanie.

fot. wikipedia.pl

LEGO DeLorean – co w zestawie?

Jeśli tutaj też są fani retro klimatów i kina z dawnych lat, to zestaw LEGO DeLorean Powrót do przyszłości z pewnością przypadnie im do gustu. Mowa o najnowszej propozycji zabawkowego giganta, której premiera została zapowiedziana jeszcze w tym roku. 

lego delorean
fot. LEGO

Na oficjalnej stronie producenta potwierdzono, że w zestawie, nawiązującym do wydanej ponad 35 lat temu produkcji, znajdziemy aż 1872 elementów. 

Po ich złożeniu otrzymamy wehikuł czasu w postaci DeLoreana. Model ma odzwierciedlać najmniejsze szczegóły auta, a przy tym niuanse charakterystyczne dla wszystkich trzech filmów – od kondensatora strumienia przez maszt z piorunochronem, po reaktor plutonowy. Sprawiło to, że LEGO DeLorean Powrót do przyszłości przedstawiany jest jako zestaw 3 w 1. 

Ponadto DeLorean zrobiony z klocków LEGO może pochwalić się również częściami ruchomymi, w tym charakterystycznymi dla siebie drzwiami, które otwiera się do góry, oraz np. składanymi kołami. 

Na tym jednak nie koniec. W propozycji LEGO DeLorean Powrót do przyszłości znajdziemy też dwie minifigurki bohaterów sagi – doktora Emmeta „Doc” Browna i Marty’ego McFly’a – pozwalające genialnie poczuć klimat tamtej epoki. 

lego delorean
fot. LEGO

Cena i dostępność LEGO DeLorean

Według oficjalnych informacji na stronie producenta, zestaw LEGO DeLorean Powrót do przyszłości ma kosztować około 800 zł. Będzie go można zakupić najpewniej od 1 kwietnia 2022.