Muzyka dla wszystkich na Pol’and’Rock Festival. Nowe technologie pomogą niesłyszącym

Kolejna edycja Pol’and’Rock Festival rusza już 1 sierpnia 2019. Jeden z największych festiwali w Europie organizowany od 25 lat przez Fundację WOŚP rozbrzmi tradycyjnie już w Kostrzynie nad Odrą i potrwa aż do 3 sierpnia. Ale co najciekawsze – moc muzyki poczują również osoby niesłyszące. Wszystko dzięki genialnemu wykorzystaniu nowych technologii.

Muzyka dla niesłyszących na Pol’and’Rock Festival?

To naprawdę się dzieje! Na terenie dawnego festiwalu Woodstock, osoby niesłyszące będą mogły zaopatrzyć się w specjalne plecaki. Taki innowacyjny gadżet umożliwi im – dosłownie – odczuwanie dźwięków. Technologiczne akcesorium dla niesłyszących składa się z plecaka z wbudowanymi subwooferami, słuchawek z przewodzeniem kostnym oraz transmiterów, które dostarczają muzykę bezpośrednio z reżyserki dźwięku.

Plecak, który przewodzi dźwięki

Jak to działa? Mówiąc najprościej, plecak wykorzystuje drgania przenoszone na plecy użytkownika oraz kości czaszki (będące rezonatorami dźwięku), zapewniając odbiór muzyki poprzez jego całe ciało. Coś jak soundbar na plecach razy tysiąc. 

Pol’and’Rock Festival plecak dla niesłyszących
Źródło: Mastercard

Geniusz muzyki bez barier na dawnym Woodstocku

Po raz pierwszy plecaki dla osób niedosłyszących pojawiły się w zeszłorocznej edycji festiwalu i od razu podbiły serca uczestników – szczególnie tych, którzy ich potrzebowali. Wtedy, skorzystało z nich kilkadziesiąt osób. Była to jednak faza testów. I jak widać zakończyła się powodzeniem, bo w tym roku, „muzyczne plecaki” pojawią się ponownie i zadbają o tych najbardziej potrzebujących . Ich pomysłodawcą jest Sound Touch Set.

Gdzie szukać plecaków dla niesłyszących na Pol’and’Rock Festival?

Miejsce ze specjalnymi plecakami dla niesłyszących znajduje się w wydzielonej strefie oficjalnego partnera festiwalu – Mastercard.  Będzie czynne każdego dnia Pol’and’Rock Festival. Co ważne, dla ułatwienia, personel stanowiska będzie posługiwał się językiem migowym. 

Nie wiem jak Wy, ale ja mam wrażenie, że WOŚP po raz kolejny w znakomity sposób umożliwia integrację i wspólną zabawę. I co najistotniejsze – dla dosłownie WSZYSTKICH.  

Źródło: newsroom.mastercard.com