Z czym zwiedzać? Najlepsze darmowe aplikacje turystyczne

Wracam do Was z kolejnymi wskazówkami, które sprawdzą się podczas wakacji i nie tylko. Otóż aplikacje, którym postanowiłam przyjrzeć mają pokazać, w jaki sposób szybko i ze znakomitym efektem odkrywać nieznane dotąd miejsca. Wykorzystujcie je przez cały rok, a jako że sezon urlopowy trwa w pełni – wybierajcie, testujcie i ułatwiajcie sobie zwiedzanie. Gotowi? To ruszamy.

Podręczna pomoc w zwiedzaniu i planowaniu wycieczek? Postaw na aplikację

Aplikacja turystyczna ma wiele plusów. Szczególnie docenią ją Ci, którzy podczas urlopu, zamiast leżeć przy basenie, wolą aktywnie spędzać czas i odkrywać nowe miejsca.   

aplikacja turystyczna android ios


Musicie wiedzieć, że aplikacja turystyczna to nie tylko nawigacja GPS, która doprowadzi Was z punktu A do punktu B. Jest to przede wszystkim lista miejsc, obok których podczas zwiedzania po prostu nie można przejść obojętnie. Wskaże najlepsze hotele, lokale gastronomiczne cieszące się popularnością, muzea, zabytki, miejsca historyczne i punkty rozrywki. Chyba zgodzicie się ze mną, że podróżowanie z takim zapleczem informacji nigdy nie było łatwiejsze?

TripAdvisor – zaplanuj i działaj

Jedna z moich ulubionych aplikacji. Głównie przez to, że zawiera w sobie niemal wszystkie niezbędne informacje odnośnie niemal każdej lokalizacji i co najważniejsze – na każdy etap wycieczki. Idealnie nadaje się do planowania podróży poprzez jej wszystkie etapy – od organizacji wyjazdu, poprzez zwiedzanie, na powrocie kończąc.

Dzięki TripAdvisor możecie wybierać i porównywać najlepsze ceny biletów, aby sprawnie i korzystnie dotrzeć na miejsce. Sprawdzicie również hotele i punkty gastronomiczne cieszące się najlepszymi opiniami w danej lokalizacji. Co więcej, aplikacja wskaże popularne miejsca, zabytki i atrakcje, czekające podczas zwiedzania wybranego przez Was miejsca oraz pozwoli, za jednym kliknięciem, kupić do nich bilety wstępu.

TripAdvisor to centrum informacji o tym, czego możecie spodziewać się po danym miejscu oraz jak możecie to wykorzystać, aby Wasza wycieczka była niezapomniana.  Trzeba zaznaczyć, że jego popularność stale rośnie, a sama platforma tworzy ogromną społeczność zadowolonych Klientów na całym świecie. Ci z kolei, chętnie dzielą się swoimi opiniami, wiec zawsze będziesz na bieżąco.

TripAdvisor działa na Android i iOS. Sprawdza się podczas wycieczek krajowych, jak i zagranicznych.

Footsteps – przewodnik po mieście

W tej aplikacji znajdziecie setki gotowych i co najważniejsze turbo oryginalnych tras do zwiedzania polskich miast. Wybieramy interesującą nas lokalizację i określamy swoje priorytety. Może być to: jedzenie, wędrówka, imprezowanie, sport i wiele innych. Jesteś smakoszem, miłośnikiem sztuki, a może hipsterem? Footsteps znajdzie trasę interesującą dosłownie każdego. Innymi słowy, zostanie ona dopasowana ściśle według Waszych preferencji.

Ponadto Footsteps pokaże także ile potrwa wycieczka i jak przebyte trasy są oceniane przez innych użytkowników. Oprócz standardowych miejsc poprowadzi Was również w te mniej oczywiste, które swoim urokiem mogą wyłącznie jeszcze bardziej inspirować.

Aplikacja jest kompatybilna z Android i iOS. Obejmuje trasy dla miast polskich.

Google Trips – znajomy przewodnik z dodatkowymi funkcjami  

Do złudzenia przypomina Google Maps, ale nimi nie jest. Wersja Trips to rozbudowanie znanych już map i prywatny pomocnik w znalezieniu miejsc, które są warte obejrzenia. Zawiera także informacje o komunikacji miejskiej w danym regionie oraz sugestie przemieszczania się, łącznie z czasem trwania podróży. I teraz najlepsze – mamy możliwość zsynchronizowania Google Trips ze swoim Gmailem, dzięki czemu w jednym miejscu mamy wszystkie rezerwacje i bilety, które wykorzystujemy podczas wycieczki. Dla mnie super rozwiązanie.

Google Trips działa zarówno na Androidzie, jak i iOS. Dotyczy miejsc na całym świecie. Aplikacja ma zostać wyłączona w sierpniu, także jeśli wybieracie się w podróż, warto przetestować ją już teraz. 

Triposo – aplikacja, którą lubią podróżnicy

Ten mobilny przewodnik to kompendium wiedzy doceniane przez wielu podróżników. Otrzymacie z nią dostęp do pełnej gamy informacji, która jest niezbędna podczas zwiedzania nowego miejsca. Znajdziecie hotele, restauracje, pełną bazę atrakcji turystycznych, wydarzenia, a nawet siatkę komunikacji miejskiej. Co więcej, aplikacja podpowie jakiej pogody się spodziewać i zasugeruje najciekawsze miejsca.

Aplikację odpalisz na Androidzie i iOS. Dotyczy miejsc na całym świecie.

Wybierzcie aplikację turystyczną, która spodobała Wam się najbardziej, zapomnijcie o nerwowym błądzeniu podczas wycieczki i skupcie się na odkrywaniu pięknych miejsc. Z takim pomocnikiem, możecie plan wycieczki i dostęp do nieznanych miejsc, mieć zawsze pod ręką –  w swoim smartfonie.