Ile czasu spędzasz na Instagramie? Możesz to łatwo sprawdzić

Media społecznościowe są integralną częścią naszego życia już od kilku lat. Niektórzy bronią się przed używaniem ich, widząc w nich samo zło. Inni natomiast poddają się wirowi tego świata, często tracą przy tym rachubę czasu. Martwisz się, że Instagram zajmuje Ci za dużo czasu w ciągu dnia? Możesz to sprawdzić w bardzo prosty sposób.

Instagram i social media pożerają nasz czas

Rozmowy ze znajomy, dzielenie się ze światem (niekoniecznie) najważniejszymi wydarzeniami z życia – media społecznościowe to nasz drugi świat. Niektórzy zarzucają mu, że jest to nieprawdziwa, a jedynie wykreowana na potrzeby danej platformy, rzeczywistość. W dużej mierze jest to prawda, jednak jestem zdania, że to jak postrzegamy social media, zależy od nas samych, a dokładnie od tego, kogo obserwujemy.

Ja wyznaję prostą zasadę: jeśli czyjeś konto mi nie odpowiada, drażni mnie lub nudzi, przestaje je po prostu obserwować. Gdybyśmy takie działanie praktykowali na dużą skalę, myślę, że w dużym stopniu uniknęlibyśmy hejtu, który jest przecież częściowo wynikiem frustracji, irytacji i drzemiącego w naszym wnętrzu poczuciu braku zadowolenia z własnego życia. To jednak temat na osobny artykuł, wróćmy więc do czasu, jaki poświęcamy na przeglądanie treści wrzucanych w mediach społecznościowych.

Patrząc na media społecznościowe z własnej perspektywy, mogę powiedzieć: tak, lubię social media i tak, potrafię spędzić na nich zbyt dużo czasu. 

Jeśli i Wy dochodzicie do podobnego wniosku, warto najpierw przyjrzeć się temu, ile godzin dziennie poświęcacie na przeglądanie Instagrama, a później stopniowo go świadomie redukować. Warto pamiętać, że Instagram to nie tylko pożeracz czasu, bo zbyt długie przesiadywanie na nim, jak i na każdej innej aplikacji, może negatywnie odbić się także na naszym zdrowiu.

Instagram

Jak sprawdzić czas spędzony na Instagramie?

Instagram pozwala zobaczyć średni czas spędzony na platformie w ciągu ostatnich 7 dni. Ponadto, jeśli martwisz się, że spędzasz w aplikacji zbyt dużo czasu, możesz wybrać opcję „Ustaw codzienne przypomnienie”, która pomoże Ci ustawić limit użytkowania dla siebie i ograniczyć korzystanie z Instagrama.

Jak sprawdzić średni czas spędzony na Instagramie?

  1. Otwórz aplikację Instagram i kliknij opcję Profil.
  2. Teraz dotknij trzy paski w górnym prawym rogu.
  3. Kliknij opcję Twoja aktywność.
  4. Teraz możesz zobaczyć średni czas spędzony w aplikacji oraz jak rozkładał się on na przestrzeni minionego tygodnia.

Jak ustawić przypomnienie, aby poznać czas spędzony na Instagramie?

  1. Kliknij opcję Profil i kliknij opcję z trzema paskami u góry.
  2. Kliknij opcję Twoja aktywność.
  3. Kliknij Ustaw codzienne przypomnienie, naciśnij Edytuj przypomnienie i wybierz czas jaki chcesz poświęcić na korzystaniu z aplikacji.
  4. Następnie dotknij Ustaw przypomnienie.
  5. W tym samym miejscu możesz później w razie potrzeby anulować przypomnienie.

 

Przeczytaj też: