Xiaomi Watch S1 Active. Specyfikacja, cena, dostępność zegarka dla sportowców

Przy okazji ostatniej premiery urządzeń Xiaomi przedstawiono dwa nowe zegarki, w tym model Xiaomi Watch S1 Active, dedykowany osobom szczególnie aktywnym. Z zapowiedzi producenta, nowe urządzenie na nadgarstek zachwyca nie tylko pięknym i dopracowanym designem, ale również możliwościami, które docenią fani holistycznego podejścia do zdrowia i życia. Sprawdźmy, co dokładnie oferuje nowy smartwatch Xiaomi Watch S1 Active.

Nowe zegarki od Xiaomi

Oprócz wymienionego Xiaomi Watch S1 Active, swoją globalną premierę miał także zegarek Xiaomi Watch S1, który w Chinach dostępny jest już od końcówki 2021 roku. Od teraz trafi on również na rynek europejski. 

Więcej o bliźniaczym modelu Xiaomi Watch S1 Active przeczytasz tutaj:

💡 Xiaomi Watch S1 oficjalnie. Zegarek, który pokazuje, że szyk i funkcjonalność mogą iść w parze

Z kolei premierowy model Xiaomi Watch S1 Active to gratka dla fanów sportu. I można wierzyć na słowo, że świadczy o tym nie tylko sportowy akcent w nazwie urządzenia. 

Nowy zegarek chińskiego producenta przynosi mnóstwo funkcji, które wspierają aktywne podejście do życia i dbają o zdrowe nawyki. Oprócz tego genialnie organizuje codzienne obowiązki, pomaga na bieżąco kontrolować pracę organizmu i stanowi centrum dowodzenia najważniejszymi dla użytkownika opcjami, w tym multimediami. 

Biorąc do ręki Xiaomi Watch S1 Active, jego sportowego ducha zauważymy także w wyglądzie, który swoim designem i wykonaniem udowadnia, że został stworzony dla entuzjastów aktywności fizycznej. 

Zegarek kupimy już niebawem najpewniej w różnych wersjach kolorystycznych. Sprawdź wideo:

Xiaomi Watch S1 Active w pełnej krasie 

Większość funkcji oferowanych przez Xiaomi Watch S1 Active pokrywa się z modelem S1. Największe różnice można zauważyć w wyglądzie i konstrukcji, która została bardziej przystosowana do sportu. 

Przykładowo, w przeciwieństwie do bardziej biznesowego Watch S1, w Watch S1 Active nie ma miejsca dla skórzanych elementów. Zastąpiono je wymiennymi, sylikonowymi paskami, które lepiej sprawdzą się np. podczas treningu w wodzie. 

Oprócz tego, ten model również otrzymał barwny, 1,43-calowy ekran AMOLED, ale umieszczono go w kopercie zrobionej z poliamidu wzmocnionego włóknem szklanym. Cała konstrukcja naturalnie jest wodoodporna 5 ATM. Niestety zabrakło tu powłoki ze szkła szafirowego. Z kolei indywidualnej personalizacji smartwatcha można dokonać za pomocą aż 200 tarcz, które producent oddaje do naszej dyspozycji. 

Xiaomi Watch S1 Active
fot. Xiaomi

Najważniejsze cechy Watch S1 Active 

Najważniejsze funkcje Watch S1 Active pokrywają się z modelem Watch S1. Można wśród nich wymienić m.in. funkcje sportowe, które oferują aż 117 trybów fitness, w tym 19 treningów profesjonalnych. 

Zegarek może także pochwalić się wbudowanym GPS i czujnikami, które pozwalają m.in. na: całodobowe śledzenie stanu zdrowia za pomocą pomiaru tętna, jakości snu, czy poziomu stresu. Nie zabrakło tu także docenionego w czasach pandemii pulsoksymetru, który na bieżąco weryfikuje natlenienie organizmu. 

Chcesz wiedzieć do czego przydaje się pulsoksymetr SpO2? Sprawdź:

💡Nowe technologie w walce z pandemią. Czas zainwestować w opaskę z pulsoksymetrem?

Ponadto jest doskonałym pomocnikiem, organizującym codzienne życie i centrum zarządzania rozrywką – pozwala m.in. na strefowanie odtwarzaczem muzycznym w sparowanym ze sobą smartfonie. 

Kompatybilność i aplikacja Mi Fitness

A propos powyższego, trzeba zaznaczyć, że Watch S1 Active bez problemu połączy się z telefonami, które pracują na systemie Android oraz iOS. 

Sportowa odsłona zegarka otrzymała także nową, dedykowaną aplikację mobilną, która kondensuje znane dotąd aplikacje producenta (Xiaomi Wear i Xiaomi Wear Lite oraz Xiaomi Health) w jeden program. Nosi on nazwę Mi Fitness i potrafi współpracować również z takimi urządzeniami, jak np. Mi Smart Band 6, Redmi Smart Band Pro, Mi Watch itd. 

Cena i dostępność zegarka Xiaomi 

Nowy Xiaomi Watch S1 Active globalnie wyceniono na 199 USD, czyli około 850 zł. Na chwilę obecną dokładna data premiery w Polsce nie jest jeszcze znana. Jeśli taka informacja się pojawi, z pewnością o tym poinformujemy. 

Xiaomi-Watch-S1-Active
fot. Xiaomi