Fossil Gen 6 oficjalnie. Cena, dostępność i specyfikacja nowego gracza na scenie wearables

Amerykański producent z dumą obwieścił na swojej stronie, że najszybszy i najbardziej zaawansowany smartwatch spod jego szyldu jest już dostępny. Zanim jednak do tego doszło, w sieci pojawiało się mnóstwo plotek na temat najnowszego inteligentnego zegarka Fossil Gen 6. Sprawdźmy zatem, czy były one prawdziwe. Ile kosztuje i co w rzeczywistości oferuje najnowszy smart zegarek spod szyldu Fossil? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Potencjał Fossil Gen 6

Zgodnie z przedpremierowymi przypuszczeniami okazuje się, że nowy zegarek Fossil Gen 6 może namieszać na rynku akcesoriów ubieralnych. Wszystko za sprawą duetu doskonałej specyfikacji, szybszej pracy, innowacyjnych funkcjonalności i olśniewającego wyglądu. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Przeczytaj też: Co wiadomo o Fossil Gen 6? Plotki głoszą, że otrzyma Wear OS, niezłą specyfikację i onieśmielający wygląd

Specyfikacja w pigułce

Mówiąc najprościej Fossil Gen 6 jest ulepszoną wersją poprzedniej generacji zegarka amerykańskiego producenta. Zgodnie z przypuszczeniami otrzymał bowiem czterordzeniowy procesor Qualcomm® Snapdragon Wear™ 4100+, zapewniający aktualność danych i (według zapewnień marki) aż o 30% lepszą wydajność w porównaniu do poprzednika. Jako dodatkowe wsparcie, producent oddaje użytkownikowi również 1 GB pamięci RAM oraz 8 GB pamięci na pozostałe dane i aplikacje. 

Oprócz tego, Fossil Gen 6 może pochwalić się też najnowszym systemem dedykowanym smartwatchom – WearOS (producent twierdzi, że będzie można go zaktualizować do wersji Wear OS 3 już w 2022 roku). Niemniej, oznacza to, że użytkownik ma możliwość korzystania z imponującego spectrum aplikacji, które od teraz ładują się szybciej przy mniejszym zużyciu energii.

Sprawdź artykuł: Oprogramowanie Wear OS oficjalnie wprowadzone. Czym jest i czy zmieni oblicze zegarków smart?

Ponadto nowy smartwatch Fossil otrzymał także moduły Bluetooth 5, GPS, NFC i Wi-Fi. Warto zaznaczyć, że ten pierwszy daje gwarancję łączności w 4 razy większym zasięgu i szybszym przesyłaniu oraz pobieraniu danych, niż miało to miejsce w przypadku Fossil Gen 5. 

Za pomocą nowej wersji urządzenia możemy również wykonywać i odbierać połączenia (po uprzednim sparowaniu z kompatybilnym smartfonem). NFC pozwoli z kolei płacić za zakupy zbliżeniowo, z poziomu własnego nadgarstka.

Fossil Gen 6 oficjalnie specyfikacja
fot. Fossil

Bateria i szybkie ładowanie

Idąc dalej, warto zwrócić uwagę na wydajność zegarka, za którą odpowiada dopracowana bateria i szybsze niż kiedykolwiek ładowanie sprzętu. Zaimplementowany w Fossil Gen 6 akumulator ma wytrzymywać 24 godziny przy wykorzystywaniu pełnej funkcjonalności zegarka, a w razie potrzeby będzie można go uzupełnić do 80% w zaledwie pół godziny.

Innowacją w tym zakresie jest także połączenie kabla do ładowania ze stacją dokującą – zatrzaskuje się on na dzielonych pierścieniach i obraca się o 360 stopni, co znacznie ułatwi użytkownie sprzętu również podczas ładowania.

Piękny i praktyczny smartwatch

Wbrew przypuszczeniom, na froncie nowego zegarka Fossil Gen 6 wita nas 1,28-calowy, dotykowy ekran stworzony w technologii AMOLED o rozdzielczości 416 x 416 pikseli. Jego wygląd możemy spersonalizować pod siebie używając dedykowanych ku temu tarcz. 

Naturalnie wyświetlacz posiada uwielbianą przez użytkowników funkcję Always On Display, stale wyświetlającą określone informacje. 

Koperta zegarka dostępna jest z kolei w dwóch wariantach wielkości, tj. 42 mm lub 44 mm. Korpus wykończony został na różne sposoby, ale w każdej wersji posiada trzy przyciski, wspierające dotykową nawigację urządzeniem: dwa, które możemy skonfigurować oraz jeden obrotowy, który spełnia funkcję przycisku Home.

Samą konstrukcją Fossil Gen 6 nie odbiega zbytnio od swojego poprzednika. Jedynymi zauważalnymi różnicami są: niewielki grzbiet na krawędzi ramki (wykonanej ze stali nierdzewnej), dłuższe przyciski mechaniczne i spłaszczona konstrukcja korpusu. Paski są oczywiście wymienne, a cały zegarek wodoodporny.

Fossil Gen 6 oficjalnie specyfikacja
fot. Fossil

Sport i zdrowie w Fossil Gen 6

Dzięki rozbudowanym czujnikom zegarek Fossil 6-tej generacji pozwala ustalać i śledzić cele aktywności. Bez najmniejszych problemów zliczy także kroki, sen, tętno, czy np. poziom cardio. Posiada też wbudowany pulsoksymetr, który na bieżąco weryfikuje natlenienie krwi (SpO2).

Sprawdź: Ranking: polecane urządzenia do pomiaru tlenu we krwi SpO2. Jaki zegarek z pulsoksymetrem kupić?

W ofercie smartwatcha Fossil Gen 6 znajdziemy także dedykowane aktywnym tryby sportowe, które za pośrednictwem GPS pozwalają dodatkowo śledzić dystans, trasę i tempo każdego treningu. 

Dostarczane przez czujniki dane wraz z rozbudowanym systemem stają się więc centrum dowodzenia aktywnością i genialnym sposobem na monitorowanie swojego zdrowia i aktywności na co dzień, np. poprzez wbudowaną aplikację typu wellness. 

Fossil Gen 6 oficjalnie specyfikacja
fot. Fossil

Smartwatch Fossil pozwala na więcej

Oprócz pięknego wyglądu i znakomitego zaplecza zdrowotnego, Fossil Gen 6 oferuje także bogatą gamę funkcji komunikacyjnych, telefonicznych i multimedialnych. Zegarek amerykańskiego producenta pokaże alerty z kalendarza i powiadomienia o wiadomościach z aplikacji, SMS i połączeniach telefonicznych.

Zegarek Fossil umożliwia także na sterowanie urządzeniami typu Smart Home, nawigowanie odtwarzaczem muzycznym z poziomu ręki, a także na rozrywkę w multimediach poprzez najpopularniejsze aplikacje Google. 

Bez najmniejszych problemów współpracuje też z asystentem Google, co pomaga w maksymalnym wykorzystaniu czasu – w pracy, w podróży, w domu. Jednym słowem – zawsze, gdy użytkownik tego potrzebuje.

Cena i dostępność Fossil Gen 6 

Cena zegarka zaczyna się od od 299 dolarów, czyli od około 1180 zł, i rośnie w zależności od wybranej wersji. Zegarek jest już dostępny na stronie producenta. Trudno powiedzieć, kiedy i czy trafi na europejski rynek. 

Szukasz smartwatcha dla siebie? Sprawdź też:

Pamiętaj też, że najlepsze inteligentne zegarki znajdziesz w x-kom

Źródło: Fossil, techradar.com, gadgets.ndtv.com