Ranking TOP opasek sportowych. Na jaki smartband postawić?

Rynek akcesoriów wearables urósł w siłę i na chwilę obecną jest w stanie zaoferować naprawdę wiele. Dzisiaj, smartband to już nie tylko gadżet, który mierzy kroki i pojedyncze aktywności, ale rozbudowany sprzęt dokładnie monitorujący pracę organizmu oraz pozwalający dopasować perfekcyjny trening dla indywidualnych potrzeb. Ale czy to wszystko? Jak wybierać opaskę sportową i czego jeszcze można od niej oczekiwać?

Opaska sportowa – czy warto kupić?

Smartband to niezastąpiony towarzysz, który sprawdzi się nie tylko podczas codziennych aktywności, ale i intensywnego treningu. Oprócz tego, że poda ilość przebytych kroków, spalonych kalorii oraz aktualne tętno, jego bardziej rozbudowane modele pozwolą również na ułożenie i dopasowanie indywidualnych planów treningowych oraz skutecznie przypomną o ich realizacji.

Do dyspozycji masz różne tryby sportowe, w zależności od wersji opaski mogą być to między innymi: marsz, bieganie, fitness, siłownia, tryb wielodyscyplinowy, pływanie, jazda na rowerze, a nawet joga. Co więcej, modele klasy premium posiadają również wbudowany moduł GPS, który wskaże przebyty dystans, bez konieczności łączenia się z aplikacją mobilną i korzystania z nawigacji w smartfonie. 

Inteligentne funkcje opaski fitness

Oprócz podstawowych pomiarów i danych dotyczących codziennych aktywności smartband pozwoli również odczytać powiadomienia i informacje o połączeniach, wiadomościach oraz informacje z komunikatorów internetowych. W modelach premium możesz również na nie odpowiedzieć.

Poszczególne modele opasek sportowych dają również możliwość między innymi: sterowania muzyką w telefonie podczas treningu, sterowania aparatem w smartfonie czy np. płatności zbliżeniowych (warunkiem jest posiadanie przez nie modułu NFC oraz systemu płatniczego obsługiwanego na terenie Polski).

Smartband to także stylowy dodatek

Niekwestionowaną zaletą inteligentnych opasek jest także ich uniwersalność. Oprócz sportowego gadżetu są przecież przede wszystkim zegarkiem. Ich wygląd jest na tyle dopracowany, że sprawdzi się podczas intensywnego wysiłku na siłowni, ale również perfekcyjnie wpisze się w elegancki outfit podczas biznesowego spotkania. 

Co więcej, większość z modeli opasek sportowych posiada wymienne paski oraz tarcze, które możesz bez problemu spersonalizować na konkretną okoliczność, a nawet własny nastrój.

Aplikacja mobilna poszerza funkcje smartbanda

Smartband od smartwatcha różni się przede wszystkim tym, że do wykorzystania swoich pełnego spectrum swoich atutów potrzebuje połączenia z aplikacją mobilną. 

Prawdą jest, że opaski sportowe zbiorą i podadzą podstawowe dane od razu, ale do ich szczegółowej analizy oraz poszerzenia poszczególnych funkcjonalności (jak choćby śledzenia lokalizacji w modelach pozbawionych GPS) niezbędna jest korelacja z dedykowaną aplikacją. 

Ma to oczywiście całe mnóstwo zalet, począwszy od szczegółowych i precyzyjnych danych, po ciekawostki, podpowiedzi i porady na temat aktywności fizycznej oraz zdrowego stylu życia. Dedykowaną opasce sportowej aplikację mobilną trzeba więc zdecydowanie traktować jako dodatkowy atut. 

Producenci smartbandów

Wśród producentów opasek sportowych znajdziecie niezależnych i docenionych na rynku producentów, takich jak Fitbit czy Garmin. W związku, z tym że opaska działa w połączeniu z aplikacją, wielu producentów smartfonów może też pochwalić się autorskimi modelami. Sprawia to, że z powodzeniem możecie skorzystać z opasek m.in. spod szyldu: Huawei, Xiaomi, Samsung, Honor i wielu, wielu innych. 

Polecane opaski sportowe 

Nasz ranking smartbandów


Dla porównania zostawiam również ranking dotyczący smarwatchy:

Sprawdź również wszystkie smartbandy dostępne w x-kom