Xiaomi Watch S1 oficjalnie. Zegarek, który pokazuje, że szyk i funkcjonalność mogą iść w parze

Do portfolio Xiaomi dołączył ostatnio nie byle jaki zegarek. Mowa o Xiaomi Watch S1 – urządzeniu, będącym połączeniem klasycznego i solidnego designu oraz szeregu funkcjonalności, mających wesprzeć codzienne funkcjonowanie i monitorowanie organizmu. Ciekawe opcje, mnóstwo zaawansowanych technologii i biznesowy potencjał – to jego główne atuty. Dowiedz się więcej.

Xiaomi Watch S1 zaprezentowany

Na ostatniej konferencji marki Xiaomi mogliśmy zobaczyć nie tylko nowe smartfony, ale również innowacyjne urządzenia ubieralne na nadgarstek, w tym Xiaomi Watch S1.

Producent dumnie zaprezentował je jako sprzęty z półki premium – nadający się do pracy, podróżowania, sportu i dbania o zdrowy styl życia.

Xiaomi Watch S1 otrzymał bogatą gamę czujników, które tworzą zaawansowany system śledzenia parametrów organizmu, oraz smart funkcje, ułatwiające codzienne funkcjonowanie, okraszono tu klasycznym i ponadczasowym designem. Tak podana propozycja sprawiła, że nowy zegarek Xiaomi z miejsca okrzyknięty został idealnym rozwiązaniem dla biznesu. Jak się jednak szybko okazało, nie jest to jednak jedyny obszar, w którym się sprawdzi.

xiaomi watch s1 oficjalnie
fot. Xiaomi

Możliwości nowego smartwatcha Xiaomi

Na pierwszy rzut oka

Na froncie Xiaomi Watch S1 rozpościera się 1,43-calowy, wielobarwny ekran AMOLED z płynnym odświeżaniem na poziomie 60 Hz. Umieszczono go w elegancko wykonanej i wyjątkowo trwałej kopercie ze stali nierdzewnej, którą dopełniają dwa klasyczne pierścienie. Połączenie to, stanowiące korpus smartwatcha, opiera się na szykownych paskach ze skóry cielęcej (dostępnych w 3 wersjach kolorystycznych) lub na paskach z trwałej i niemniej eleganckiej gumy (dostępnej w 2 wersjach kolorystycznych).

xiaomi watch s1 oficjalnie
fot. Xiaomi

Opcje komunikacyjne

Wygląd to nie wszystko. Xiaomi Watch S1 skrywa w sobie szereg możliwości komunikacyjnych. Za pomocą wbudowanego modułu Bluetooth umożliwi komunikację ze smartfonem – a to sprawia, że za jego pomocą odbierzemy najważniejsze wiadomości i będziemy mogli zarządzać połączeniami. Co więcej, zegarek otrzymał też mikrofon i głośnik, a to sprawia, że przeprowadzimy za jego pośrednictwem rozmowy telefoniczne. 

Ponadto wyposażono go w funkcję SOS, alarmującą odpowiednie kontakty o możliwości zagrożenia dla zdrowia i życia użytkownika. Posiada także wbudowaną opcję NFC, która umożliwia szybkie płatności zbliżeniowe. Nie zabrakło w nim również wbudowanych aplikacji, pomagających w codziennym funkcjonowaniu – mowa m.in. o nawigacji czy prognozie pogody.

xiaomi watch s1 oficjalnie
fot. Xiaomi

Sport i zdrowie to podstawa

Xiaomi Watch S1 to nie tylko zegarek. Ten smartwatch, stanowi też centrum dowodzenia aktywnościami i jest źródłem informacji o zdrowiu. Obsługuje 117 trybów sportowych, w tym aż 19 profesjonalnych. 

Dodatkowo automatycznie rozpozna niektóre z nich, np. bieganie na świeżym powietrzu, w pomieszczeniu i chodzenie.

Ale co najważniejsze, Xiaomi Watch S1 o każdej aktywności zbierze pakiet skondensowanych i precyzyjnych informacji, w tym m.in. o przebytym dystansie (wbudowany GPS) i pracy naszego organizmu pod obciążeniem – tak, aby trening był dla nas zawsze jak najbardziej pełnowartościowy. Ponadto jest wodoodporny 5ATM – a to sprawia, że sprawdzi się genialnie również podczas uprawiania sportów wodnych.

fot. Xiaomi

Watch S1 od Xiaomi z powodzeniem zweryfikuje też najważniejsze parametry organizmu – np. tętno, spalone kalorie i poziom tlenu we krwi SpO2. Pomoże zadbać również o prawidłową jakość snu i codziennych drzemek, podając przystępnie skonstruowany raport na ich temat. 

Pozostałe czujniki na pokładzie Watch S1 to m.in. akcelerometr, żyroskop, kompas czy barometr. 

Smartwatch pełen energii

Według zapewnień chińskiej marki Xiaomi Watch S1 będzie pracował do 12 dni na jednym ładowaniu. Wszystko za sprawą zaimplementowanej w nim baterii 470 mAh. W razie potrzeby, energię będziemy mogli uzupełnić w nim za pomocą magnetycznej ładowarki, którą firma dołącza do zestawu. 

Cena i dostępność Xiaomi Watch S1 

W Chinach sprzedaż zegarka ruszyła już pod koniec grudnia 2021.