Watch 2 Pro oficjalnie. Cena, specyfikacja i możliwości nowego zegarka Xiaomi

Na kolejny inteligentny zegarek Xiaomi czekało wiele osób, które doceniają atrakcyjne gadżety sektora wearables. Szczególnie, że dotychczasowe smartwatch chińskiego giganta okazały się doskonałym balansem między ceną a oferowanymi funkcjonalnościami. Czy oficjalnie zapowiedziany już model Xiaomi Watch 2 Pro ma szasnę powtórzyć ich sukces? Sprawdź cenę, specyfikację i funkcjonalności, które mu podarowano.

Xiaomi Watch 2 Pro – piękny i bardzo funkcjonalny zegarek

Nowa propozycja spod szyldu Xiaomi to zdecydowany ukłon w stronę osób, które potrafią docenić połączenie klasycznego designu zegarka z jego technologiczną duszą. W efekcie  Xiaomi Watch 2 Pro już od pierwszego kontaktu zachwyca swoim ponadczasowym stylem. W miarę poznawania jego możliwości jest jeszcze lepiej. Można przekonać sie, że potrafi skutecznie uwieść także swoim wnętrzem i możliwościami. Te ostatnie sprawiają, że nie musi mieć żadnych kompleksów w stosunku do konkurencyjnych rozwiązań, które możemy obecnie obserwować na rynku wearables. 

Sprawdź  Xiaomi Watch 2 Pro w x-komie 

xiaomi watch 2 pro premiera

Specyfikacja Xiaomi Watch 2 Pro – co trzeba wiedzieć?

 • Procesor – Qualcomm Snapdragon W5+ Gen 1
 • Pamięć RAM – 2 GB
 • Pamięć wbudowana – 32 GB
 • Typ wyświetlacza – AMOLED
 • Przekątna wyświetlacza – 1,43″
 • Rozdzielczość wyświetlacza – 466 x 466 px
 • Łączność – Bluetooth lub LTE, Wi-Fi, NFC
 • Nawigacja satelitarna – tak
 • System operacyjny – WearOS by Google
 • Wodoszczelność 5 ATM
 • Bateria – litowo-polimerowa 495 mAh
 • Typ paska – skórzany lub gumowy
 • Kompatybilny z systemami – Android 7.0 lub nowszym oraz iOS 13.0 lub nowszym
 • Rozmiar koperty – 46 mm
 • Szerokość – 46 mm
 • Wysokość – 46 mm
 • Grubość – 11,3 mm
 • Waga – 49 g
Xiaomi Watch 2 pro kolory paski

Elegancki zegarek z ekranem AMOLED

Jeśli oprócz oczywistych funkcji zegarka interesuje Cię też jego wygląd, to jest spora szansa, że Xiaomi Watch 2 Pro Cię nie zawiedzie. Twórcy urządzenia inspirowali się ponadczasową klasyką, dzięki czemu sprzęt jest naprawdę elegancki i estetycznie wykonany. Dzięki temu ma szasnę przykuć niejedno oko. Tym bardziej, że Xiaomi udostępnia go w różnych wersjach kolorystycznych.

Jednocześnie w nowym zegarku chińskiego giganta nie zabrakło miejsca dla dużego, jasnego ekranu AMOLED o rozdzielczości 466×466 px i wielkości 1,43 cala. Wymieniony panel błyskawicznie reaguje na dotyk i zapewnia doskonałą przestrzeń do zarządzania poszczególnymi funkcjami. Przestrzeń, którą oferuje użytkownikowi, sprawia że odczytywanie komunikatów z nadgarstka jest szybkie i wygodne. 

Wyjątkowej elegancji dodaje mu natomiast fakt, że został zatopiony w korpusie ze stali nierdzewnej w dwóch odsłonach – czarnej i srebrnej. Sam korpus otrzymał też piękny, obrotowy pierścień, który bezpośrednio nawiązuje do zegarmistrzowskich tradycji, oraz dwa boczne przyciski, pomagające sterować poszczególnymi funkcjonalnościami zegarka Xiaomi.  

Projektując nowy zegarek chiński gigant nie zapomniał również o kwestii  bezpieczeństwa, dlatego wyświetlacz zegarka Watch 2 Pro pokryty jest wytrzymałym i odpornym na uszkodzenia szkłem Gorilla Glass. Cała konstrukcja otrzymała także  certyfikat wodoszczelności na poziomie 5 ATM, więc doskonale nadaje się do uprawiania sportów wodnych. 

AMOLED ekran Xiaomi Watch 2 PRO

Potężne wnętrze z  WearOS by Google na pokładzie

Zaplecze technologiczne Xiaomi Watch 2 Pro to jego drugi bardzo mocny atut. Motorem napędzającym pracę nowego zegarka jest mega nowoczesny i wydajny procesor Snapdragon® W5+ Gen 1. To właśnie on odpowiada za niesamowitą płynność pracy nadgarstkowego sprzętu i inteligentne zarządzanie potrzebną do tego energią. 

Najważniejsze jednak, że model Xiaomi Watch 2 Pro to zegarek, który otrzymał system WearOS by Google z nakładką MIUI Watch. Efekt? Swobodny dostęp do usług tej marki, w tym np. Asystenta Google, Google Maps, Google Pay czy YouTube Music. W sumie jest ich tu około 200. Ponadto, dzięki sporej pamięci wewnętrznej 32 GB, można również przechowywać na nim własne dane, np. gotowe playlisty, czy aplikacje firm trzecich. 

Co istotne, w poszczególnych wariantach Xiaomi Watch 2 Pro może łączyć się bezpośrednio z siecią 4G LTE. Oznacza to, że nie trzeba mieć telefonu, aby korzystać z jego komunikacyjnych i multimedialnych funkcjonalności. Strumieniowe przesyłanie muzyki, nawigowanie do celu czy dostęp do ulubionych aplikacji – to wszystko jest tu możliwe, nawet gdy nie mamy przy sobie zsynchronizowanego smartfona – odbywa się w ty przypadku wyłącznie poziomu własnej ręki.

Na plus zapowiada się także bateria, która dzięki inteligentnym algorytmom i sporej pojemności jest w stanie wytrzymać aż do 55 godzin w wersji LTE. Gdy wybierzemy z kolei wariant zegarka z Bluetooth, czas ten wydłuża się nawet do 65 godzin, czyli do niemal 3 dni. Co ważne, wariant ten otrzymał możliwość magnetycznego ładowania, które jest wygodne i zapobiega nieopatrznemu odłączeniu się sprzętu w trakcie ładowania. 

xiaomi watch 2 pro premiera weraos by google

Zdrowie i kondycja pod kontrolą 

W nowym modelu zastosowano zaawansowane sensory, w tym np. optyczny czujnik pulsu, pulsoksymetr do weryfikacji natlenienia krwi oraz czujnik funkcji życiowych. Tak bogate wyposażenie sprawia, że urządzenie do noszenia Xiaomi jest doskonałym źródłem wiedzy o zdrowiu i kondycji użytkownika. 

W tym kontekście ważne jest również to, że specjalne czujniki i ściśle określony pakiet algorytmów gwarantują, że Xiaomi Watch 2 Pro z powodzeniem określa kondycję organizmu, podając m.in. poziom tkanki tłuszczowej czy podstawowe tempo metabolizmu. A z kolei tak szczegółowa baza informacji sprawia, że można realnie wpływać na swoje nawyki i cieszyć się lepszym samopoczuciem na co dzień. 

Monitoring zdrowia 

Nowy model Xiaomi stale monitoruje tętno i wysyła powiadomienia, gdy odbiega ono od normy. Podobnie jest w przypadku saturacji krwi. Oprócz tego nadgarstkowy sprzęt na bieżąco zbiera raporty o wszystkich przebytych krokach, spalonych kaloriach i innych aktywnościach. 

Dodatkowo nowy zegarek  Xiaomi śledzi fazy i określa jakość snu, pozwalając tym samym faktycznie na niego wpływać. Z powodzeniem zweryfikuje też poziom stresu i udostępnia ćwiczenia oddechowe w celu jego redukcji. U damskiej części użytkowników sprawnie prześledzi również cykl menstruacyjny. Wszystko to sprawia, że bogate centrum dowodzenia zdrowiem ma się z nim na własnym nadgarstku. 

Treningi z Xiaomi Watch 2 Pro 

Xiaomi umie w sport. Nie jest więc zdziwieniem, że zegarek oferuje mnóstwo opcji związanych z aktywnością, w tym predefiniowane treningi z rozbudowanym trybem biegania. W efekcie jest ich tu niemal 150 do wyboru. Z kolei zebrane w czasie trwania ćwiczeń dane wraz z profesjonalnymi algorytmami tworzą raporty aktywności, których analiza pozwala jeszcze bardziej zwiększyć postępy i szybciej osiągać zamierzone cele.

Należy wspomnieć, że zegarek oprócz czasu ćwiczeń, dystansu czy tempa, pokaże także szczegółowe informacje na temat przebytej trasy. Jest to możliwe dzięki dwuzakresowemu systemowi nawigacji satelitarnej L1 + L5, który radzi sobie nawet na skomplikowanym terenie, np. w lesie czy pomiędzy budynkami. To również on pozwala na efektywniejsze korzystanie z map z poziomu własnego nadgarstka. 

Xiaomi Watch 2 pro aktywność sport trening

Komunikacja i multimedia w Xiaomi Watch 2 Pro 

Tak, jak zostało wspomniane, z zegarka Xiaomi można korzystać w wersji LTE lub Bluetooth. W tej drugiej opcji, do wykorzystania funkcji komunikacyjnych, niezbędne jest połączenie z kompatybilnym smartfonem.

Po otrzymaniu dostępu do sieci komórkowej Xiaomi Watch 2 Pro umożliwia m.in. odbieranie i odrzucanie połączeń czy podgląd wiadomości. Wyświetli także informacje o  połączeniach, SMS, e-mail. Dzięki wbudowanemu w konstrukcję zegarka mikrofonowi i głośnikowi, można za jego pomocą przeprowadzać też rozmowy głosowe z poziomu ręki. 

Idąc dalej warto też wspomnieć o multimedialnych aspektach tego zegarka. Oprócz przytoczonego już dostępu do aplikacji Google i firm trzecich, smartwatch Xiaomi oferuje bowiem także możliwość indywidualnego dostosowania wyglądu tarczy zegarka za pośrednictwem dedykowanej aplikacji mobilnej Mi Fitness. Jest tu też dostępne sterowanie muzyką w sparowanym smartfonie czy zdalne robienie nim zdjęć, a w niektórych sytuacjach istnieje również możliwość przeglądania tych fotografii bezpośrednio z ręki.  

Cena i dostępność nowego zegarka Xiaomi 

Według dotychczasowych informacji, na polskim rynku nowy zegarek Xiaomi ma pojawić się w dwóch odsłonach:

A cena? Wersja Bluetooth wyceniona jest wstępnie na około 1099 złotych, natomiast opcja z 4G LTE ma kosztować mniej więcej 1299 złotych. Niestety, póki co producent nie deklaruje, kiedy dokładnie zegarki pojawią się w Polsce. Jak tylko się to zmieni, niezwłocznie o tym poinformujemy.  Śledź nas na bieżąco!

Odkryj zegarki Xiaomi Watch 2 Pro w x-komie 

Źródło tekstu i grafik: Xiaomi