Oto Budsy 3 i Budsy 3T Pro, czyli nowe słuchawki TWS od Xiaomi

Podczas konferencji, która miała miejsce 15 marca, Xiaomi zaprezentowało kilka ciekawych nowości. Główne role zagrały oczywiście najświeższe flagowe smartfony tej chińskiej marki, ale na scenie znalazło się też miejsce dla słuchawek TWS. Tym razem Xiaomi przedstawiło dwa modele dokanałowe – Xiaomi Buds 3 oraz Xiaomi Buds 3T Pro. Sprawdźcie, co mają do zaoferowania.

W Xiaomi Buds 3 producent stawia na flagową aktywną redukcję szumów

I w sumie nie ma mu się co dziwić. Efektywne ANC jest obecnie świetnym wabikiem na klientów. W tym modelu jego skuteczność ma wynosić nawet 40 dB. Jasne, to tylko deklaracje, a producent zastrzega, że wynik może się różnić w zależności od sposobu używania słuchawek, ale to i tak więcej niż pojawiające się w większości specyfikacji 32 dB. Ponadto Budsy 3 oferują trzy tryby pracy aktywnej redukcji szumów oraz tryb transparentny.

czarne xiaomi buds 3
Źródło: Xiaomi

Za brzmienie słuchawek odpowiadają przetworniki dynamiczne (z cienką warstwą DLC) i podwójnym magnesem neodymowym. I teraz najlepsze: Xiaomi przedstawiło bardzo ogólny wykres reakcji na częstotliwości. Szkoda, że jest taki okrojony, ale może to pierwszy krok do tego, aby ta praktyka stała się standardem u wszystkich producentów (a na to czekam jak na oferty pracy z podanymi stawkami).

Źródło: Xiaomi

Powyższy wykres nie mówi za wiele, ale gdybym miał zabawić się we wróżkę, powiedziałbym, że pod kątem brzmienia Xiaomi Buds 3 będą przypominać Xiaomi Mi True Wireless 2 Pro.

Ponadto słuchawki mają do zaoferowania wynoszący około 7 godzin czas pracy (oczywiście bez ANC), wodo- i pyłoszczelność potwierdzone certyfikatem IP55, redukcję hałasów podczas prowadzenia rozmów (dwa mikrofony redukują hałas, jeden rejestruje głos) oraz możliwość aktywnego sparowania z dwoma urządzeniami jednocześnie.

Słuchawki są dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych || Źródło: Xiaomi

A w Xiaomi Buds 3T Pro – na obsługę kodeka LHDC 4.0

Pod względem designu i konstrukcji Xiaomi Buds 3T Pro do złudzenia przypominają wersję oznaczoną numerem 3. Dlatego główną różnicą pomiędzy oboma modelami wydaje się być zastosowanie w 3T Pro kodeka LHDC 4.0. Co oznacza to w praktyce? W praktyce oznacza to, że słuchawki są w stanie odtwarzać dźwięk o parametrach 24 bity / 96 kHz przy zniekształceniach mniejszych 0,08%. Nie ma co spodziewać się drastycznych różnic w odsłuchach, ale to i tak krok do przodu.

słuchawka Xiaomi Buds 3T Pro
Źródło: Xiaomi

Xiaomi Buds 3T Pro oferują także dźwięk przestrzenny, i to po raz pierwszy w portfolio słuchawek tego producenta. W teorii wygląda to ciekawie, ponieważ marka zapewnia, że doznania będą pogłębione przez technologię śledzenia ruchu głowy.

Poza tym w specyfikacji Budsów 3T Pro nie znajdziemy już nic zaskakującego. Słuchawki spełniają normę certyfikatu IP55, są wyposażone w aż cztery pary silikonowych nakładek i panele dotykowe do sterowania ich pracą. Mogą także być sparowane z dwoma urządzeniami jednocześnie. Słabiej niż w Budsach 3 wygląda tylko czas pracy, bo w bardziej zaawansowanej wersji wynosi on około 6 godzin.

kobieta w słuchawkach xiaomi buds 3t pro
Choć nie widać tego na zdjęciu, Xiaomi Buds 3T Pro także będą dostępne w wersji białej i czarnej || Źródło: Xiaomi

Xiaomi Buds 3 i Xiaomi Buds 3T Pro – cena i dostępność

Sprzedaż słuchawek Xiaomi Buds 3 i Buds 3T Pro w Europie wystartowała 16 marca. Budsy 3 wkrótce pojawią się w x-komie, a ich cena będzie wynosić 479 zł. Z kolei Budsy 3T Pro możecie kupić już teraz:

Xiaomi Buds 3T Pro są już dostępne w x-komie


Źródło: Xiaomi