Nowe słuchawki TWS od realme tuż za rogiem. Co wiemy o Budsach Air 3?

Na rynku słuchawek TWS szykuje się całkiem ciekawa premiera. Znana i lubiana (także przez piszącego te słowa) marka realme lada moment powinna wprowadzić do sprzedaży dokanałowe słuchawki realme Buds Air 3. Na razie prawdopodobnie tylko na rynku indyjskim, ale można przypuszczać, że niebawem pojawią się one również w innych państwach. Sprawdźmy więc, co wiadomo o tym modelu.

realme Buds Air 3 – specyfikacja

Chiński producent (na razie) nie ma ambicji, by walczyć z uznanymi w świecie audio markami. Jego bezpośrednimi rywalami są inne firmy oferujące rozmaite urządzenia mobilne. I to widać w specyfikacji realme Buds Air 3. Słuchawki mają łączyć niezłe, rozrywkowo skrojone brzmienie z szeregiem ułatwiających życie funkcjonalności. Jeśli wierzyć nieoficjalnym informacjom, Budsy Air 3 wyposażono w:

  • Hybrydowe ANC o skuteczności do 40 dB,
  • tryb transparentny,
  • układ trzech mikrofonów w każdej słuchawce,
  • łączność w standardzie Bluetooth 5.2 – ze wsparciem dla kodeków AAC i SBC oraz możliwością aktywnego sparowania z dwoma urządzeniami,
  • wprowadzony z myślą o mobilnym gamingu tryb niskiego opóźnienia,
  • baterie, które powinny wystarczyć na około 25-30 godzin odsłuchów (oczywiście z wykorzystaniem etui),
  • technologię wykrycia noszenia.

Jak widać, Budsy Air 3 mogą mieć całkiem sporo do zaoferowania – zwłaszcza miłośnikom funkcjonalnych rozwiązań. Warto jednak pamiętać, że te informacje wciąż nie zostały potwierdzone.

etui relme buds air 3
Źródło: mysmartprice

Design i brzmienie

Jeśli chodzi o wygląd – nowe słuchawki od realme najprawdopodobniej będą kontynuacją stylistyki, w której utrzymany był wcześniejszy model. Mowa więc o klasycznych TWS-ach ze stickiem i dość dużymi i wyprofilowanymi kopułkami. Warto tu nadmienić, że konstrukcja ma spełniać normę IPX5.

Źródło: mysmartprice

Z kolei w temacie brzmienia wiadomo niewiele. Z niemal stuprocentową pewnością można jednak założyć, że w słuchawkach zostanie użyty przetwornik dynamiczny. Wsparciem w odtwarzaniu niskich tonów ma być technologia BassBoost+. Należy więc spodziewać się mocno rozrywkowego, energicznego brzmienia, które najprawdopodobniej da się modyfikować za pomocą aplikacji (dzięki funkcji automatycznego dostosowywania bądź za pomocą equalizera).

realme Buds Air 3 – cena i dostępność

Teraz chyba najlepsza wiadomość. Zgodnie z udostępnionymi w sieci informacjami Budsy Air 3 mają być wycenione na około 54 dolary. Trzeba przyznać, że bardzo rozsądnie.

A co z dostępnością nowych słuchawek od realme? W Indiach miałyby pojawić się już w lutym – przynajmniej tak mówią przecieki. Sama marka na razie nie potwierdziła żadnej z tych informacji. Jeśli tylko czegoś się dowiemy, damy znać.

Źródła: GSMArena, Mysmartprice, GizChina

realme Buds Air 2 znajdziecie w ofercie x-komu:


PS Tak, na zdjęciu wprowadzającym są Realme Buds Air 2. Z prostego powodu: model z trojką jeszcze nie doczekał się fajnych fotek. 🙂