FlipBuds Pro – nowe słuchawki TWS z ANC od Xiaomi

Fani słuchawek kojarzą Xiaomi z prostymi i niedrogimi produktami do podstawowych zastosowań. I rzeczywiście, na tym polu marka z Państwa Środka ustępuje coraz śmielej radzącej sobie konkurencji. Na szczęście (dla konsumentów) nie składa broni i prezentuje FlipBuds Pro, czyli zaawansowane słuchawki dokanałowe TWS z aktywną redukcją szumów. Zapowiada się ciekawie, bo w swoim produkcie Xiaomi zastosowało kilka rozwiązań, o których rywale nie zawsze pamiętają.

(Nie taka) głośna premiera

FlipBudsy Pro zaprezentowano po raz pierwszy w czwartek 13 maja. Od razu wzbudziły one spore zainteresowanie, bo pod kątem specyfikacji zdecydowanie wybijają się ponad to, do czego przyzwyczaił producent. Oto garść najważniejszych informacji:

  • W słuchawkach zastosowano technologie ANC (do 40 dB) i Awareness.
  • Pracą słuchawek steruje zaawansowany chip QCC5151 od Qualcomma – to oznacza, że słuchawki wspierają kodek Qualcomm aptX, obsługują Bluetooth 5.2 i mogą być sparowane z dwoma urządzeniami jednocześnie.
  • Za brzmienie odpowiada pojedynczy przetwornik dynamiczny o średnicy 11 milimetrów.
  • Czas pracy FlipBudsów Pro ma wynosić 7 godzin, a etui przedłuży go do nawet 28 godzin.
etui xiaomi flipbuds pro
Źródło: Xiaomi

Ciekawym rozwiązaniem jest również tryb minimalizujący opóźnienia. Wiadomo jednak, że będzie on dostępny wyłącznie po sparowaniu słuchawek z obsługującymi tę funkcję.

Tak czy inaczej pod kątem specyfikacji nowe słuchawki od Xiaomi zapowiadają się bardzo ciekawie.

Design nawiązujący do segmentu premium

Sporo mówi się też o wyglądzie premierowych FlipBudsów Pro. Jasne, na pierwszy rzut oka to typowe dokanałowe słuchawki TWS ze stickiem (czy o konstrukcji do połowy ucha). Warto natomiast zwrócić uwagę na wyprofilowanie słuchawek i ich zaokrąglone kształty. Strzelam, że dzięki takiej konstrukcji będą lepiej trzymać się w uchu, ale już niekoniecznie chętnie wskoczą do etui.

flipbuds pro od xiaomi wizualizacja
Źródło: Xiaomi

Xiaomi FlipBuds Pro – dostępność i cena

W Chinach FlipBudsy Pro można zamówić już w przedsprzedaży. Realizacja zamówień rozpocznie się 21 maja. A czy i ewentualnie kiedy nowy sprzęt od Xiaomi trafi do Europy? Tego jeszcze nie wiemy, ale trudno spodziewać się, aby marka zrezygnowała z ważnego dla siebie rynku.

I zostaje jeszcze cena: w Chinach to 799 yuanów, co daje ok. 125 dolarów, więc około 460-470 złotych. Wcale nie tak mało, ale przecież zdarzają się ciekawe promocje. 🙂