Xbox & Bethesda Games Showcase 2022. Kiedy i jakie gry pokażą

Oto mamy zapowiedź tegorocznego Xbox & Bethesda Games Showcase. Przedstawione zostaną nam nowe produkcje zarówno z obozu Xboksa, jak i Bethesdy, ale także partnerów z całego świata. Którego dnia odbędzie się show? Jakie gry na nim zobaczymy? I co jeszcze wiadomo o wydarzeniu? Poniżej pełna garść informacji, których możesz potrzebować.

Kiedy odbędzie się Xbox & Bethesda Games Showcase 2022?

Wydarzenie, na którym przedstawi się nam szereg nowości planowanych na platformę Xbox, rozpocznie się 12 czerwca 2022 roku o godzinie 19.00 czasu polskiego.

grafika xbox bethesda games showcase z datą i godziną rozpoczęcia konferencji
Gotowi na imprezkę?

Gdzie obejrzymy show?

Konferencję Xbox & Bethesda Games Showcase 2022 obejrzymy na oficjalnych kanałach Xbox. Będzie transmitowana w ponad 30 językach, w tym języku polskim.

  • YouTube.com/Xbox
  • Twitch.tv/Xbox
  • Twitch.tv/XboxASL (język migowy)
  • Twitter.com/Xbox
  • Facebook.com/Xbox
  • TikTok.com/@Xbox

Czym jest Xbox & Bethesda Games Showcase i jak wyglądało w poprzednim roku?

Event pod tytułem Xbox & Bethesda Games Showcase zapoczątkowało przejęcie Bethesdy przez Microsoft. Wedle nazwy służy on przekazywaniu najnowszych informacji na temat gier wymienionych firm, ale nie brakuje zapowiedzi innych zaprzyjaźnionych deweloperów. Rok temu mieliśmy okazję przyjrzeć się takim produkcjom, jak Starfield czy STALKER 2. Też aktualizacjom, choćby do Sea of Thieves. Albo zapowiedziom nowych gier w Game Passie, przykładowo Hades. Co by to nie było, możemy liczyć na obfite show.

przejęcie bethesdy przez xboksa lista gier
Jedno z najgłośniejszych wydarzeń w branży, a to był tylko początek

Niewykluczone, że za jakiś czas zobaczymy Xbox & Activision Blizzard Games Showcase – mowa o kolejnym przejęciu. Na Geeksie mieliście okazję już przeczytać, co dla branży gier wideo oznacza przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft.

Xbox & Bethesda Games Showcase 2022 – jakich gier można się spodziewać?

Przyglądając się głównej grafice show, wielce prawdopodobne, że na Xbox & Bethesda Games Showcase 2022 po raz pierwszy zobaczymy właściwą rozgrywkę z gry Starfield. Przypomnijmy, że kosmiczna odyseja Bethesdy będzie mieć swoją premierę za pół roku. A do tej pory jeszcze nie zobaczyliśmy z gry nic szczególnego, poza kilkusekundowymi fragmentami lub grafikami koncepcyjnymi. Trudno stwierdzić, jak finalnie wygląda. Zatem to najwyższy czas, aby ją pokazano. I to pewnie to skradnie uwagę graczy.

key art gry starfield wraz z logo
Skyrim i Fallout 4 w kosmosie?

Nie odchodząc od Bethesdy jako wydawcy, na lato tego roku zaplanowano Redfall. To gra twórców Dishonored z otwartym światem i trybem kooperacji. 10 miesięcy temu mieliśmy szansę zobaczyć jej pierwszy zwiastun. To każe mi jeszcze myśleć o Deathloop, które z końcem umowy 14 września 2022 roku będzie mogło ukazać się na innych konsolach niż PlayStation. Może na Xbox & Bethesda Games Showcase 2022 usłyszymy coś o obu produkcjach.

Natomiast konkretów w związku z The Elder Scrolls VI raczej bym się nie spodziewał.

A co mógłby pokazać sam Xbox?

Bardzo duże nadzieje wiązałbym z pokazem erpega Avowed od studia Obsidian Entertainment. O tym, że jest to deweloper odpowiedzialny za The Outer Worlds czy tak ukochane (przeze mnie) Fallout: New Vegas, nie muszę chyba przypominać. Dotąd nie ogłoszono daty premiery rzeczonej gry i nie wiem, czy są jakieś szanse na gameplay na Xbox & Bethesda Games Showcase 2022. Dlatego kończy się na nadziejach.

Avowed screenshot z gry
W tym przypadku porównań do Skyrim jest od groma

Te same nadzieje poświęciłbym bliskiemu mojemu sercu Fable, które po raz pierwszy zapowiedziano w 2020 roku. Minęły 2 lata – nadal mało jak na game dev. Ale z samej pozycji fana i gracza serii chciałbym prosić o jakieś szczegóły lub kolejne materiały z gry. Jakiekolwiek by one nie były.

Kontynuując według własnych preferencji – State of Decay 3. Choć druga odsłona serii nadal otrzymuje aktualizacje, tak chociaż słowem chciałbym, żeby wspomniano o sequelu. I poza tym Senua’s Saga: Hellblade II, której gameplay pokazano nie tak dawno, bo 4 miesiące temu. Więc może teraz na Xbox & Bethesda Games Showcase 2022 poznamy jej datę premiery?

I to, o czym nie wspomniałem – Forza Motorsport.

A czego Wy się spodziewacie na Xbox & Bethesda Games Showcase 2022? I czy wyczekujecie Starfielda? Dajcie znać w komentarzach.

źródło: xbox, Inverse