Bethesda rekrutuje pracowników do niezapowiedzianej gry. Czyżby chodziło o Fallout 5?

Studio Bethesda, będące od niedawna członkiem Xbox Game Studios, rozpoczęło rekrutację pracowników do gry, która – jak zaznaczono w ogłoszeniu – jeszcze nie została zapowiedziana. Obecnie deweloperzy z Bethesdy pracują nad Starfieldem i The Elder Scrolls 6, więc oferty pracy na pewno nie dotyczą obu tych tytułów. O co więc chodzi? Cóż, branża ma już swój typ. Jest nim Fallout 5.

Bethesda szuka pracownika do pomocy przy „niezapowiedzianym tytule”

Od jakiegoś czasu wiadomo, że Bethesda pracuje nad dwoma dużymi tytułami – Starfieldem oraz The Elder Scrolls 6. Tymczasem okazuje się, że firma na warsztacie jeszcze jeden, niezapowiedziany projekt.

Tak przynajmniej wynika z ogłoszenia Bethesdy, w którym studio poszukuje „wykwalifikowanego inżyniera serwerów do pomocy w tworzeniu i ulepszaniu systemów dla niezapowiedzianego tytułu”. Ponadto w ogłoszeniu firma wspomina również o „spuściźnie w tworzeniu tytułów AAA”, co daje jeszcze szersze pole do interpretacji tego, o jaką grę może chodzić.

Wybrany kandydat będzie budował i udoskonalał całe zaplecze systemowe, co może stanowić sugestię, że Bethesda jest na etapie budowania podstawowej struktury dla swojego enigmatycznego projektu.

Przeczytaj także:

fallout i tesla łączą siły

Fani nie mieliby nic przeciwko, gdyby chodziło o Fallouta 5

Biorąc pod uwagę, że wakat dotyczy studia Bethesda Austin, które odegrało znacząca rolę w rozwoju i przygotowywaniu rozszerzeń do Fallouta 76, fani spekulują, że „niezapowiedzianym tytułem” z ogłoszenia jest gra z serii Fallout. Oczywiście największym entuzjazmem cieszy się teoria o tym, że Bethesda szykuje się do prac nad Falloutem 5.

Oczywiście Bethesda nie kończy się na Falloucie, dlatego równie dobrze może chodzić o jakąkolwiek z franczyz należących do firmy. Pozostaje mieć nadzieję, że studio podzieli się swoimi planami na nadchodzących targach E3 2021.

Na razie priorytetem Bethesdy wydaje się Starfield. Premiery gry mamy się spodziewać w ciągu następnych 18 miesięcy. Później głównym celem będzie z pewnością The Elder Scrolls 5, którego raczej nie ma co spodziewać się wcześniej niż w połowie dekady.

Źródła: kitguru.net, gamesradar.com