Microsoft udostępnił Insider Preview. Jak uzyskać dostęp?

Oficjalna prezentacja Windowsa 11 sprawiła, że najnowszy system Microsoftu stał się jednym z najgorętszych tematów w sieci. Na pierwsze urządzenia ma trafić na początku 2022 roku, ale amerykański gigant udostępnił Insider Preview – wersję testową, którą możemy zainstalować już teraz na komputerach z Windows 10. Kto nie może doczekać się oficjalnej premiery, już teraz z bliska może poznać nowe funkcje.

Windows 11 Insider Preview – nowy system na Twoim komputerze

Wersja testowa zawiera większość nowości, jakie Microsoft pokazał podczas prezentacji Windowsa 11. Większość, ponieważ brakuje np. możliwości uruchomienia aplikacji na Androida z poziomu Windowsa czy pełnej integracji Teams z systemem. Poza tym są tam już wszystkie smaczki, jakie do tej pory można było zobaczyć tylko na screenach, między innymi: nowe Menu Start i przeorganizowany pasek zadań, zaokrąglone rogi okienek, nowy Microsoft Store, a także pakiet dźwięków dedykowany dla Windows 11.

windows 11 menu start

Jak uzyskać dostęp do Windows 11 Insider Preview?

Aktualizację z Windowsa 10 do Windows 11 Insider Preview można wykonać z poziomu Windows Update. Oczywiście, żeby było to w ogóle możliwe, trzeba spełniać wymagania systemowe. Aby uzyskać dostęp do Windows 11 Insider Preview, wykonaj kilka prostych kroków:

  1. Przejdź do ustawień Windows 10 i wybierz zakładkę Aktualizacje i zabezpieczenia.
  2. Z listy po lewej stronie wybierz Niejawny program testów systemu Windows.
  3. Zarejestruj się w programie poprzez konto Microsoft. Musisz zatwierdzić zgody, o które poprosi Cię system.
  4. Kiedy komputer uruchomi się ponownie, przejdź jeszcze raz do Niejawnego programu testów systemu Windows.
  5. Jeśli Twój komputer spełnia wymagania, Windows 11 będzie dostępny do pobrania. Jeśli nie, zobaczysz komunikat: Twój komputer nie spełnia minimalnych wymagań sprzętowych systemu Windows 11. Opcje kanału będą ograniczone.

Gdy wszystko przebiegnie pomyślnie, po kilkunastu minutach wkroczysz do nowego świata Windowsa 11.

Przeczytaj kompletny poradnik, jak pobrać i zainstalować system Windows 11