Nadciąga Minecraft Preview – nowa wersja gry pozwoli na testy wszystkich nowości

Fani potrafią zrobić wszystko dla swojej ulubionej produkcji. Jedni skupiają się na tworzeniu przeróżnych modyfikacji, drudzy ochoczo sprawdzają nową zawartość, czyli tak zwaną wersje beta gry. Do tej pory gracze Minecraft na iOS i iPadOS nie mieli możliwości testowania tytułu, jednak Minecraft Preview ma to zmienić.

Mojang zaprasza graczy do wypróbowania Minecraft Preview

Każda gra z czasem potrafi się znudzić, dlatego twórcy nieustannie poszerzają tytuły o nową zawartość. Niestety stworzenie i dodanie nowych elementów zajmuje zazwyczaj dużo czasu, a zanim najnowszy patch trafi do użytkowników, musi być najpierw przetestowany. W ramach aktualizacji Minecraft Bedrock w wersji beta programiści udostępniają osobną aplikację o nazwie Minecraft Preview.

W porównaniu do Minecraft beta Preview to zupełnie inna aplikacja. Gracze będą mogli pobrać wersję Preview bez wpływu na oryginalną wersję Bedrock Edition, dzięki czemu sprawdzą nowe moby, biomy, wioski i inne elementy najnowszego patcha bez konieczności rezygnacji z dotychczasowej rozgrywki.

Minecraft Preview oficjalna grafika

Które platformy będą obsługiwać Minecraft Preview?

Minecraft Preview będzie najpierw dostępny dla graczy w systemach Windows, iOS i iPadOS. To wielki nowość, ponieważ po raz pierwszy wczesne wersje Minecrafta zadebiutują na urządzeniach z systemem iOS. Deweloperzy planują w późniejszym czasie rozszerzyć Preview na inne platformy i konsole obsługujące Minecraft Bedrock Edition. Jeszcze w tym roku gracze, którzy kupili Xbox Game Pass i mają zainstalowany launcher Minecrafta, automatycznie znajdą Minecraft Preview obok swojej głównej gry.

Co się stanie z Minecraft Beta?

Powoli Minecraft Preview wyprzedzi i zastąpi wszystkie istniejące wersje beta dla Minecraft Bedrock. Oczywiście wersja beta gry będzie nadal otrzymywać aktualizacje, jednak plan długoterminowy przewiduje jej całkowite wycofanie. Możliwe jest, że stanie się to wraz z premierą aktualizacji Minecraft 1.19. Twórcy gry faktycznie dążą do stworzenia łatwiejszego i bardziej przystępnego sposobu testowania nowych funkcji, które mają pojawić się w grze Minecraft.

Minecraft Preview walka z wieśniakami

Kiedy premiera Minecraft Preview?

Program beta aplikacji Minecraft Preview jest już otwarty dla użytkowników iOS i iPadOS. Możesz zapisać się na jedno z ograniczonych miejsc, na stronie testowej Apple. Co prawda na tę chwilę wszystkie miejsca dla testerów są zajęte, ale w przyszłości może się to zmienić. W przypadku użytkowników systemu Windows wersja Preview nie jest jeszcze dostępna.

Gracze mogą spodziewać się aktualizacji w nadchodzących tygodniach, a do tego czasu korzystać z klasycznej wersji Minecraft Beta. Deweloperzy pracują również nad poszerzeniem horyzontów Minecrafta o platformy, na których wersja beta nigdy nie była dostępna. Mowa tutaj o konsolach PlayStation oraz Nintendo.

Jakie funkcje nie będą działać w Minecraft Preview?

Społeczność odgrywa niezaprzeczalnie ważną rolę w tworzeniu aktualizacji gry. Tysiące graczy testuje zmiany w wersje beta i poznaje nową zawartość. Informacje zwrotne od ogromnej liczby graczy pomagają deweloperom naprawiać błędy i tworzyć bardziej dopracowane aktualizacje. Jednak, jak to zwykle w świecie gier komputerowych bywa, wersje beta gry wiążą się z ograniczeniami. Po uruchomieniu Minecraft Preview nie będziesz już mieć dostępu do następujących funkcji:

  • Realms lub wieloplatformowe serwery dla wielu graczy.
  • Osiągnięcia w grze.
  • Stworzone światy w standardowej wersji gry.
  • Marketplace (na niektórych platformach).