W bibliotece Nintendo Switch Online pojawią się gry z konsol Game Boy i Game Boy Color

Kto pamięta tak kultowe konsole do gier jak Game Boy czy Game Boy Color? Nintendo planuje wskrzesić tytuły, jakie królowały na tych platformach i już niedługo będą dostępne w ramach abonamentu Nintendo Switch Online. A skoro pojawią się w NSO, klasyki będzie można ogrywać na Switchu, który to ma szansę stać się sprzętem przenoszącym graczy do przeszłości. Wydaje się, że to stwierdzenie kwalifikuje się do tego, by traktować je nieco dosłownie.

Gry z konsol Game Boy i Game Boy Color w Nintendo Switch Online

Nintendo rozszerza bibliotekę gier NSO o tytuły znane z konsol Game Boy oraz Game Boy Color. Trudno jeszcze stwierdzić, jakie dokładnie produkcje będą dostępne w ramach abonamentu Nintendo Switch Online albo w jakiej kolejności się tam pojawią. Mimo wszystko, kto już zaciera ręce na klasyki, powinien być spokojny o Tetrisa, Mario, Pokemony czy inne tytuły, które ogrywało się na przełomie XX i XXI wieku.

Japończycy serwują więc prawdziwy powrót do przeszłości, tym bardziej że produkcje znane z Game Boya to nie jedyne retro-gry w Nintendo Switch Online. Abonenci NSO już teraz mogą zagrać w tytuły znane z NES oraz SNES. Klasyków, jakie wychodziły na te platformy, w bibliotece jest już ponad 100. Wiele też wskazuje na to, że Nintendo na tym nie poprzestanie i wkrótce w NSO pojawią się gry, jakie trafiały na konsole Nintendo 64 czy GameCube.

Gry na Nintendo Switch – w co warto zagrać?

Nintendo Switch to nie tylko wspomniane wcześniej klasyki. Na konsoli zagramy w znane i lubiane gry, jak: The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Monster Hunter Rise czy Ring Fit Adventure (dla tych, którzy chcieliby się trochę poruszać).

A co pojawi się na Switchu? Pisaliśmy już o premierach Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 oraz Life is Strange Remastered Collection i Life is Strange: True Colors. A jeśli ktoś z Was nie posiada abonamentu w NSO, przygotowaliśmy zestawienie darmowych gier na Nintendo Switch.

Ponadto w przedsprzedaży dostępna już jest nieco odświeżona konsola Nintendo Switch OLED. Wyróżnia ją przede wszystkim 7-calowy ekran OLED, lepsze głośniki czy mniejsze ramki wokół wyświetlacza względem klasycznego Switcha.

Źródła: Eurogamer / opracowanie własne