Nintendo Switch OLED można już zamawiać w przedsprzedaży

Bunkrów nie ma, chciałoby się powiedzieć, ale też jest dobrze. Cały świat spodziewał się wersji Pro kultowego już Switcha, z nastawieniem na lepszą wydajność, wyższą rozdzielczość i liczbę FPS-ów. Tymczasem Nintendo postanowiło nie ruszać zbyt wiele we wnętrznościach Switcha i skupiło się na samym ekranie. I tak zamiast modelu Pro dostaniemy Nintendo Switch OLED, który jest już dostępny w przedsprzedaży. Kiedy premiera konsoli? Jaka jest jej cena?

Nintendo Switch OLED – specyfikacja

Ileż to plotek przewijało się w kontekście nowego Switcha. Miał być ulepszony układ graficzny od Nvidii, miało być 4K w trybie stacjonarnym i ogólnie lepsza wydajność. Stworzyliśmy zresztą na ten temat osobny artykuł, pechowo opublikowany na chwilę przed oficjalną zapowiedzią:

Tymczasem Nintendo zaskoczyło… chyba wszystkich, zapowiadając Switcha OLED, który na tle poprzednika wyróżnia się przede wszystkim 7-calowym panelem OLED i pamięcią masową podbitą do 64 GB.

Z mniejszych nowinek należy wyróżnić:

  • odświeżoną stację dokującą,
  • mniejsze ramki wokół wyświetlacza,
  • wbudowaną szeroką, regulowaną podstawę, dzięki której konsolę będzie można ustawić w pozycji odchylonej, na przykład po to, by dzielić obraz w trybie przenośnym między dwóch lub więcej graczy,
  • ulepszone głośniki.
Switch OLED prezentacja

Nie wydaje się to rewolucją, ale już sam OLED stanowi na tyle zauważalny upgrade, by zainteresować się odświeżonym Switchem. Trudno powiedzieć, na ile (i czy w ogóle) Nintendo ulepszyło joy-cony, które, umówmy się, nie grzeszyły niezawodnością i wytrzymałością. Jednak fakt, że „Big N” prawie w ogóle o nich nie wspomina w kontekście Switcha OLED, raczej nie stanowi powodu do optymizmu.

Kiedy premiera Nintendo Switch OLED?

Nowe wcielenie Switcha trafi do rąk graczy jeszcze w tym roku. Premierę urządzenia zaplanowano na 8 października 2021, a więc wtedy, gdy zaczynamy robić pierwsze podchody pod zakupy świąteczne. Sprytne.

Switch OLED podstawka

Switch OLED – cena i przedsprzedaż

Dobra wiadomość jest taka, że Switch OLED już w chwilę po oficjalnej zapowiedzi można zamówić w przedsprzedaży. Wydaje Wam się, że teraz napiszemy o złej? Złej nie ma. Jest za to kolejna dobra. Pozytywnym zaskoczeniem jest cena, niewiele wyższa od tej, jaką musimy zapłacić, nawet dziś, za klasycznego Switcha.

Tak czy inaczej, na ten moment (9 lipca 2021) w sklepie x-kom cena za preorder Switcha OLED wynosi 1659 zł. Warto pamiętać, że liczba egzemplarzy na premierę jest mocno ograniczona, więc decyzję o zakupie trzeba podjąć szybko, chcąc zdążyć przed innymi zainteresowanymi.