Nowe stare tytuły w bibliotece gier Nintendo Switch Online

Nieważne, czy kojarzysz te gry ze złotych czasów Pegasusa, recenzji któregoś z youtuberów pokroju Angry Video Game Nerda, czy dowiadujesz się o nich dopiero z tego wpisu. Jeśli tylko posiadasz dostęp do usługi Nintendo Switch Online, od 15 maja zyskasz możliwość zmierzenia się z trzema NES-owskimi klasykami, które zasilą wirtualną bibliotekę gier, liczącą od tej chwili 52 tytuły.

Małpa, motor i rybka

Subskrypcja Nintendo Switch Online, za którą roczna opłata wynosi 80 zł, to nie tylko możliwość zapisu rozgrywanych tytułów w chmurze czy otrzymywania specjalnych ofert. To również dostęp do pozycji wydawanych na konsolę NES, które w Polsce znane były za sprawą kultowego Pegasusa. Niektóre z nich pojawiają się także w wersjach „SP”, pozwalających na rozgrywkę z maksymalną liczbą żyć albo startowanie na ostatnim poziomie (takich postaci doczekały się np. Ghosts’n Goblin czy Gradius). 15 maja biblioteka gier uzupełniona zostanie o kolejne trzy tytuły.

Pierwszy z nich to platformowy Donkey Kong Jr. – sequel słynnego Donkey Konga. Gracz steruje w nim synem wielkiego goryla, a celem gry jest uwolnienie tatusia z klatki, do której wpakował go włoski wąsacz Mario. Drugą nową pozycją jest wydana pierwszy raz na konsolę Famicom Disk System ulepszona wersja jednej z najbardziej znanych NES-owskich wyścigówek, czyli VS. Excitebike. Daje ona dwóm zawodnikom możliwość rywalizowania w trybie Vs. Excite. Ostatnia z nowości to łamigłówkowy Clu Clu Land, w którym gracz porusza się jako rybka Bubbles po podwodnym labiryncie, odzyskując skradzione skarby tytułowego królestwa.

SNES-a, SNES-a, SNES-a dajcie (albo N64)

Trzy nowe tytuły uzupełniają bibliotekę, w której można już znaleźć takie popularne NES-owskie pozycje, jak kolejne części Super Mario Bros., Ninja Gaiden, Metroid, Double Dragon, Legend of Zelda oraz Zelda II czy pierwszy Donkey Kong. Tymczasem fani retro rozgrywek czekają na wprowadzenie gier znanych z późniejszych konsol japońskiego producenta – Super Nintendo czy Nintendo 64, a nawet GameCube. Pojawiają się także prośby o uzupełnienie biblioteki NES o pozycje pokroju Mega Mana, Castlevanii, Contry czy przede wszystkim pierwszej części cyklu Mother, znanej jako EarthBound Beginnings.

A czy Wy jesteście zadowoleni z nowych tytułów w bibliotece Nintendo Switch Online? Do jakich gier chcielibyście uzyskać dostęp w przyszłości?

Sprawdźcie także jakie tytuły czekają w maju na subskrybentów Xbox Game Pass.

Źródło: Nintendo