Twitch traci kolejnego twórcę – TimTheTatman przenosi się do YouTube Gaming

Jeden z największych streamerów na Twitchu właśnie opuścił pokład i zmierza w kierunku YouTube Gaming. Co spowodowało odejście TimTheTatman? Czy platforma Twitch niedługo zacznie tracić coraz więcej streamerów? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w artykule.

Dlaczego nastąpił transfer TimTheTatman’a do YouTube Gaming?

TimTheTatman został przeniesiony do YouTube Gaming 2 września. Jego decyzja o transferze nastąpiła kilka dni po tym, jak inny znany streamer – Ben Lupo, znany jako DrLuop, powiedział, że przechodzi na YouTube. Swoją decyzję wyjaśnił w wywiadzie dla The Washington Post, gdzie stwierdził, że dzięki YouTube Gaming mógłby spędzać więcej czasu z rodziną, a umowa z platformą wystarczyła, by zabezpieczyć go na całe życie.

Przenosząc się z Twitcha TimTheTatman pozostawia po sobie ponad 7 milionów obserwujących – popularność budował tam przez lata. Jednak nie oznacza to, że teraz będzie tworzył społeczność od nowa na YouTube Gaming. Na ten moment ma już 3,93 miliona subskrybentów, a ta liczba z dnia na dzień rośnie.

GPHustla ustanowił rekord streamu na platformie Twitch

Dlaczego TimTheTatman chciał odejść z Twitcha?

Streamer powiedział, że nie miał żadnych zobowiązań rodzinnych, kiedy zaczynał na Twitchu, i mógł streamować godzinami. Przeprowadzka pozwoli mu spędzić więcej czasu z rodziną i przyjaciółmi. Rzecznik platformy powiedział w oświadczeniu, że cieszą się, że TimTheTatman osiągnął tak wiele odkąd założył swoje konto na Twitchu w 2012 roku. Fani byli świadkami, jak ożenił się i powitał swoje pierwsze dziecko, a także czas, w którym wygrał grę Fall Guys.

Po oficjalnej informacji, że streamer przenosi się na YouTube platforma opublikowała film a swoim oficjalnym koncie na Twitterze złożony z różnych zdarzeń ze streamów TimTheTatman.

Czy YouTube chce ogarnąć cały segment streamów?

YouTube Gaming inwestuje teraz we wprowadzanie znanych nazwisk na swoją platformę. W porównaniu z Twitchem witryna jest wciąż nowa w branży i ma mniej godzin oglądania, więc zachęcenie wielkich nazwisk do dołączenia może pomóc zwiększyć jej popularność i zmniejszyć lukę.

Czy Twitch jest odpowiedzialny za mowę nienawiści?

W ciągu ostatnich kilku miesięcy użytkownicy Twitcha zaniepokoili się falą mowy nienawiści napędzaną przez boty. Aby zaprotestować na brak działań platformy w celu zapobieżenia nękaniu zmarginalizowanych twórców, niektórzy użytkownicy postanowili przestać streamować, aby obserwować protest #ADayOffTwitch.

Platforma została przejęta przez Amazon w 2014 roku i od tego czasu przyciągnęła uwagę graczy i streamerów. Twitch jest pod ostrzałem z powodu obniżenia cen w innych krajach, takich jak Turcja i Meksyk, uniemożliwiając streamerom zarabianie takiej samej kwoty pieniędzy, jak ich północnoamerykański odpowiednik.

Youtube Gaming

Czego oczekują użytkownicy od platformy?

Użytkownicy chcą, aby platforma była gospodarzem okrągłego stołu z twórcami dotkniętymi falą nienawiści i umożliwiała streamerom zatwierdzanie lub odrzucanie nalotów.

Użytkownicy stwierdzili również, że chcą mieć możliwość włączenia narzędzi, które pozwolą na czatowanie tylko kontom w określonym wieku. Chcą też usunąć możliwość dołączania kilku kont do jednego adresu e-mail.

Źródło: techtimes.com