Switch traci wyłączność na No More Heroes 3. Gra trafi na inne platformy jeszcze w tym roku

No More Heroes 3, jeden z ciekawszych switchowych ekskluzywów 2021 roku, już wkrótce rozpocznie ekspansje na inne platformy. Jeszcze w tym roku gra doczeka się portów na komputery osobiste oraz konsole: PlayStation 4 i 5 oraz Xbox One i Xbox Series X|S. Będzie ładniej, szybciej, w wyższej rozdzielczości i z większą liczbą klatek na sekundę.

No More Heroes 3: dużo krwi, dużo walki, dużo humoru rodem z… No More Heroes

No More Heroes 3 debiutowało na Switchu niespełna rok temu, w sierpniu 2021 roku. Gra zebrała niezłe noty od recenzentów i graczy (75 procent na Metacritic, choć tylko 6,4/10 w serwisie gry-online.pl), którzy docenili m.in. komiksową stylistykę, charakterystyczne dla serii dziwaczne poczucie humoru czy efektowny, choć trochę monotonny, system walki. Generalnie tytuł stał się godnym sequelem 11 lat starszego No More Heroes 2, które mogliśmy ogrywać jeszcze na wspaniałym Wii.

W momencie premiery trzecia odsłona serii była ekskluzywnym tytułem na Switcha. Od jakiegoś czasu wiemy już natomiast, że jest to ekskluzywność tymczasowa, bo NMH3 na pewno pojawi się na innych platformach. Teraz otrzymaliśmy potwierdzenie, kiedy dokładnie ma to nastąpić.

No More Heroes 3 Switch grafika

Kiedy premiera No More Heroes na PC, PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X?

W tym temacie pierwszeństwo mają Japończycy; na tamten rynek porty No More Heroes na PC, PS4 PS5, Xbox One i Xbox Series X|S trafią 6 października. Na szczęście szeroko rozumiany Zachód nie będzie czekać długo na swoją kolej. W Ameryce Północnej i Europie premiera pecetowa zaplanowana jest na 11 października, natomiast na konsolach — 14 października 2022 roku.

Więcej klatek, więcej pikseli, mniej ekranów ładowania

Wielkiego upgrade’u raczej nie ma się co spodziewać. Oczywiście już sam fakt, że spośród wszystkich platform, na które No More Heroes 3 zostało przygotowane, Switch jest zdecydowanie najsłabszym urządzeniem pod względem wydajności, stanowi pewną obietnicę, że na takim PS5 czy XSX gra będzie wyglądać nieporównywalnie lepiej.

Prawdopodobnie jednak zakończy się na podbiciu rozdziałki, stabilnych co najmniej 60 klatkach na sekundę oraz – w przypadku PS5 i XSX|S – odczuwalnym skróceniem loadingów, chociaż twórcy zapowiadają również ulepszenie efektów wizualnych w samej grze.

Warto wspomnieć, że największe zarzuty w stosunku do switchowej wersji No More Heroes 3, dotyczył właśnie wydajności i jakości grafiki (nie mylić z samą stylistyką gry). Dlatego już samo przeniesienie gry na mocniejsze platformy powinno pomóc na podstawowe bolączki, z którymi gra mierzy się od dnia premiery.

No More Heroes 3 Switch Travis Touchdown walka

Ile to będzie kosztować?

Niektóre sklepy, głównie na terenie Ameryki Północnej, już rozpoczęły przedsprzedaż No More Heroes na inne platformy niż Switch. Wersja pudełkowa odświeżonej gry w tym momencie sprzedawana jest za cenę 59,99 dolarów. Cyfrowa wersja, co ciekawe, ma kosztować tyle samo.

Gra w wersji „1 day edition” ma ponadto zawierać kilka ciekawych giftów, w tym:

  • 70-stronicowy artbook,
  • CD z soundtrackiem gry,
  • pamiątkową licencję motocyklisty,
  • pudełko z fizycznym nośnikiem z grą.