Poradnik do Stardew Valley. Jak zacząć farmerską przygodę?

Dziś wykorzystam swój status weterana w Stardew Valley do tego, aby przekazać Ci wiedzę na temat gry. W poradniku znajdziesz odpowiedzi na takie pytania, jak zacząć w Stardew Valley, jak powiększyć plecak, łowić ryby czy znaleźć hardwood. A ponadto jak wziąć ślub czy mieć dzieci. Wszystko, co najważniejsze w jednym miejscu.

Moja historia z poradnikami do Stardew Valley

Cofnijmy się o kilka lat. Kiedy to przechodziłem mały kryzys gamingowy, bo gry przestały sprawiać mi radość. W końcu większość powstających produkcji trafia do nas jak z taśmy: wiecznie te same serie, bez eksperymentów, byle odnotować zyski. Lekarstwem okazał się zakup handhelda Nintendo 3DS i paru tytułów life sim. Później na PC premierę miał inny symulator życia – Stardew Valley. Zatraciłem się w nim na dobre, a kryzys stał się jedynie wspomnieniem.

W dziele Erica Barone spędziłem w sumie nieco ponad 800 godzin – tak wskazuje licznik na Steam. Stardew Valley, inspirowane słynną serią Harvest Moon, jest tytułem powstałym z czystej miłości do gier wideo. Czyli w jedyny słuszny sposób. A sama gra okazała się niewyobrażalnym sukcesem. Doceniłem pracę autora na tyle, że po ponad roku rozgrywki napisałem do Stardew Valley poradniki. A teraz takim kompletnym i w jednym miejscu możesz uraczyć się tutaj.

Po angielsku, choć spolszczenie do Stardew Valley istnieje

Tylko miej na uwadze jedną rzecz: poradnik korzysta z oryginalnego języka gry – angielskiego. I choć gdzieś tam w sieci istnieje spolszczenie do Stardew Valley, to samemu grałem jak Bóg przykazał. Oficjalnie gra nie jest w języku polskim, dlatego trzymałem się z dala od fanowskich tłumaczeń.

Wymagania sprzętowe Stardew Valley

W grę zagrasz na dowolnym laptopie, konsoli czy smartfonie, jako że Stardew Valley nie ma wysokich wymagań sprzętowych. Poniżej możesz zapoznać się z tymi minimalnymi.

zrzut ekranu z rozgrywki w stardew valley

Minimalne wymagania sprzętowe Stardew Valley

 • Windows Vista lub wyżej
 • Procesor 2 GHz
 • 2 GB pamięci RAM
 • Karta graficzna z pamięcią wideo 256 MB
 • DirectX 10
 • 500 MB wolnego miejsca na dysku

Tanie laptopy polecane do grania w Stardew Valley


Stardew Valley – jak zacząć? Oto podstawy

Nie marnując cennego czasu przejdźmy do poradnika Stardew Valley. Oto lista podstaw, które są odpowiedzią na najważniejsze pytanie w związku z tą produkcją, czyli jak zacząć? Wejdź w farmerskie buty lepiej niż ktokolwiek inny.

zwierzęta na farmie w stardew valley

Jak zacząć pierwszy dzień w Stardew Valley?

 1. Obejrzyj telewizję.
 2. Oczyść teren i przygotuj pola.
 3. Zasadź i podlej nasiona.
 4. Udaj się do miasta i sprawdź sklep Pierre’a.
 5. Wykorzystaj pozostałą energię na pracę.
 6. Sprzedaj niepotrzebne rzeczy w skrzyni na prawo od domku.

Telewizja i plan dnia

Dzień zaczynasz we własnym domu zaraz po wstaniu z łóżka. To odpowiedni czas na to, aby zaplanować swój dzień i nie tylko.

Opis wszystkich kanałów w telewizji

Telewizor w domu nie jest zwykłą ozdobą, a funkcjonalnym akcesorium, od którego należy zacząć nowy dzień w Stardew Valley. Wyświetlają się tam różne kanały i programy, które pomogą w grze. Oto one:

 • Weather Report – innymi słowy prognoza pogody na następny dzień. W Stardew Valley pogoda jest nieodzowną częścią gry. Jeżeli jutro spadnie deszcz, nie będziesz musiał podlewać swoich grządek. To doskonała okazja, żeby ulepszyć u kowala swoją konewkę, gdyż proces ten trwa 2 dni i bez deszczu rośliny mogłyby wyschnąć.
 • Fortune Teller – czyli wróżbita. W grze istnieje statystyka szczęścia (podwyższana też niektórymi daniami), na którą wpływają przepowiednie. Jeśli na kanale przeczytasz o tym, że duszki są szczęśliwe, to zwiększa się szansa na liczniejsze zbiory czy na znalezienie drabiny w kopalni. Nieszczęśliwe duszki natomiast przyniosą odwrotny efekt.
 • Livin’ Off The Land – program, który działa trochę jak poradnik do Stardew Valley. Uczy życia na farmie, wspomni o ciekawostkach, ale przede wszystkim da parę wskazówek do gry.
 • The Queen of Sauce – program kulinarny. Równie istotny, co pozostałe. Z tego względu, że uczy przepisów, a jedzenie nie tylko poprawi Twoje statystyki na dany dzień, ale jest i dobrym prezentem dla innych mieszkańców, co wpłynie pozytywnie na relacje z nimi.

Livin’ Off The Land oraz The Queen of Sauce po 2 latach w grze zaczną się powtarzać. Nie pominiesz żadnego z przepisów na zawsze.

Tablica z zadaniami i kalendarzem

W mieście, a konkretnie przed sklepem Pierre’a znajduje się tablica z zadaniami i kalendarzem. Czasem widać nad nią wykrzyknik – to znak, że pojawiło się nowe zadanie, a za jego wykonanie przysługuje nagroda. Z kalendarza dowiesz się o datach urodzin innych mieszkańców albo o nadchodzących wydarzeniach w miasteczku.

Planowanie dnia i farmy

Czas to cenny zasób w Stardew Valley. Nie chcę wywierać na Tobie żadnej presji, ale jeżeli zależy Ci na efektywności, to ułóż sobie codzienny plan. W każdym momencie możesz zatrzymać grę i zastanowić się, co należałoby dziś zrobić. Możesz iść nawet o krok naprzód i skorzystać z zewnętrznych narzędzi, takich jak Stardew planner, aby z góry zaplanować budowę całej farmy.

A planując zbiory pamiętaj o tym, że w niektórych porach roku Twoje rośliny mogą zwiędnąć. Warto działać z wyprzedzeniem.

Surowce, powiększanie ekwipunku czy łowienie ryb

Pora na resztę dnia i właściwe obowiązki. Na jakie zajęcie się nie zdecydujesz, to pewnie istnieje przy nim jakaś złota zasada, którą należy się kierować. Choć Stardew Valley specjalnie nie utrudnia rozgrywki, to są podstawy, które lepiej mieć na uwadze od samego początku.

mieszkanie w stardew valley

Praktykuj zbieractwo

Zbieraj i chowaj do skrzyń dosłownie wszystko, co napotkasz. Prawie wszystko. Wyjątkiem jest trawa na farmie, z której ścięciem najlepiej poczekać do budowy silosu. W akapicie poniżej wytłumaczę dlaczego. Pamiętaj, aby surowców po zebraniu nie sprzedawać. Takie 300 sztuk drewna pozwoli chociażby na odblokowanie części plaży.

Zbuduj silos

Czy jesteś już w posiadaniu zwierząt, czy nie, pomyśl o zbudowaniu silosu. Koszt jednego to 100 sztuk kamienia, 10 sztuk gliny i 5 sztabek miedzi oraz 100 sztuk złota. Po wybudowaniu silosu możesz ściąć trawę na swojej farmie, aby została do niego przeniesiona. Służy jako pożywienie dla zwierząt. Jeden silos pomieści 240 sztuk siana.

Stwórz kilka skrzyń

Tak samo ważne w Stardew Valley jak silos jest zrobienie odpowiedniej liczby skrzyń do przechowywania rzeczy. Stworzenie jednej to koszt 50 sztuk drewna. Najlepiej poustawiać je w różnych miejscach na farmie czy zastosować różne kolory i oznaczenia, tak, by pierwsza była na zbiory, a druga na nasiona i tak dalej.

Jak powiększyć plecak w Stardew Valley?

Mała pojemność plecaka może stać się uciążliwa. Aby powiększyć plecak udaj się do sklepu Pierre’a, gdzie pierwsze ulepszenie kosztuje 2 000 sztuk złota, a drugie i ostatnie 10 000 sztuk złota.

Zbieraj śmieci

Z początku może wydawać się, że śmieci są nic niewarte. Tak będzie do czasu, aż nie odkryjesz maszyny do recyklingu. Wrzucane tam śmieci zostaną zamienione na przydatne surowce. Dlatego, jeśli masz taką możliwość, zbieraj do skrzyń również śmieci.

kopalnia w stardew valley

Korzystaj z nawozów

Nawozy w Stardew Valley choć kosztują, to jest to świetna inwestycja w Twoje rośliny. Dzięki nawozom możesz uzyskać lepsze jakościowo plony czy nawodnić grządki, co przekłada się na ich wyższą wartość w sprzedaży. Żywica wypadająca przy okazji rąbania drzew jest przydatna w tworzeniu nawozów.

Gigantyczne plony

W grze mogą powstać gigantyczne plony, które dublują zbiory. Przykładowo może być to dynia. W tym celu trzeba posadzić nasiona zaraz obok siebie, w siatce 3 na 3 lub – dla zwiększenia szans – 3 na 4. Dokładna szansa wynosi 1%. I jak Ci się uda, zetnij giganta siekierą.

Stawianie kwiatów obok uli

To całkiem logiczne, że pszczoły potrzebują kwiatów. Jeżeli posadzisz kwiaty obok uli, to miód wytworzony przez pszczoły będziesz mógł sprzedać za więcej złota.

Produkty z własnych zbiorów

To samo tyczy się wytwarzania produktów z własnych zbiorów. Zebrałeś jajka? Zrób z nich majonez za użyciem maszyny do majonezu. I tak samo z pozostałymi rzeczami, jak na przykład z produkcją wina – to jeden z najlepszych sposobów na zarabianie.

Relacje z mieszkańcami

Dla utrzymywania pozytywnych i coraz lepszych relacji z mieszkańcami Stardew Valley warto zagadywać do nich każdego dnia. Część z nich spotyka się ze sobą wieczorami w barze.

Każdy z mieszkańców ma swój wątek fabularny, podczas którego możesz otrzymać różne nagrody. W tym prezenty czy specjalne przepisy kulinarne. Dodatkowo na którymś z poziomów relacji zaoferują specjalne usługi czy staną się dostępni jako możliwy partner bądź partnerka. Jeśli szczególnie zależy Ci na dobrym kontakcie z mieszkańcami wręczaj im prezenty nie tylko w dniu ich urodzin. Za każdym serduszkiem w relacji kryje się 250 punktów, a za samą rozmowę otrzymasz od 10 do 20 punktów.

robin w grze stardew valley

Relacje ze zwierzętami

Ze swoimi zwierzętami także zawiązujesz przyjaźnie. Tak jak rozmawiasz z ludźmi, tak możesz głaskać swoje świnie i kaczki. Buduj dla swoich zwierząt płoty i zadbaj o ogrzewanie zimą, a latem wypuszczaj je na zewnątrz. Te relacje zwrócą się zaś w otrzymywanych od nich produktach wyższej jakości.

Autobus i pustynia

Po odblokowaniu jednego z pakietów w Community Center otrzymasz możliwość odwiedzenia pustyni. Tam czeka na Ciebie kasyno, druga kopalnia i nowy sklep z przedmiotami, w tym z nasionami, których nie zakupisz we właściwym miasteczku.

Jak zdobyć hardwood w Stardew Valley?

Po odpowiednim ulepszeniu siekiery możesz udać się do ukrytego lasu, gdzie zdobędziesz cenny surowiec hardwood. Musisz tylko porąbać drewniany bal blokujący drogę do dalszej części lasu. Znajdziesz go u góry i na lewo od wieży czarodzieja. Odwiedzaj tamto miejsce każdego dnia, bo hardwoodu nigdy za wiele.

Zakupy na pchlim targu

W miejscu jeszcze przed ukrytym lasem możesz natrafić na sklep z losowym asortymentem. Pojawia się co piątek i co niedzielę w grze, i sprzedaje dosłownie wszystko, od jedzenia przez przedmioty użytkowe po nasiona na każdy sezon.

Sklep z czapeczkami

W tej samej strefie, co ukryty las i pchli targ, u dołu mapy znajduje się sklep, w którym możesz zakupić unikalne czapki i kapelusze. Wcześniej jednak musisz odblokować przynajmniej jedno osiągnięcie – to właśnie za nie wymienione przedmioty trafiają do sprzedaży.

Wykopuj robaki

Czasem zauważysz, że w ziemi porusza się raptem kilka pikseli – są to robaki. Wykopuj je motyką, aby uzyskać artefakty, książki lub glinę.

targ nocny w stardew valley

Oddawaj znaleziska do muzeum

Każdy przedmiot pozbawiony opisu możesz oddać do muzeum. W zamian otrzymasz różne przedmioty, w tym za sześćdziesiątym oddanym artefaktem klucz, który otwiera kanały.

Grzebanie w śmieciach

W śmietnikach mieszkańców możesz odnaleźć różne przedmioty. Pamiętaj tylko, żeby nie zostać zauważonym – w przeciwnym razie ucierpi na tym Twoja relacja z mieszkańcami.

Pakiety Community Center

Przechodzenie gry wiąże się z uzupełnianiem pakietów w Community Center. Za każdy zrobiony pakiet otrzymasz nagrodę, a ponadto gra zacznie odblokowywać nowe obszary czy budynki.

Jak łowić ryby w Stardew Valley?

Ryby wliczają się w nienajgorsze sposoby na zarobek. Aby łowić ryby wystarczy, że zarzucisz wędkę w widoczne bąbelki na wodzie – tak złapiesz je szybciej. Wędkę zarzucaj tylko z użyciem połowy siły, aby zaoszczędzić na energii. Wędkuj o różnych porach (różne ryby pływają o różnym czasie) i w różnych miejscach, bo niektóre ryby złapiesz tylko w stawach, a inne w morzu lub kanałach. Próbuj również zdobywać okazjonalne skrzynie, pojawiające się na pasku podczas łowienia.

Kiedy wyposażysz się w lepszą wędkę otrzymasz możliwość założenia przynęty, która pozwoli Ci wędkować szybciej. Jeszcze później do zestawu dołączy spławik.

Łowić rzeczy możesz jeszcze za pomocą Crab Pot, które zostawiasz z przynętą na noc. Następnego dnia możesz wyciągnąć z niego jakiś śmieć lub choćby krewetkę.

Idź do kopalni

W kopalni zdobędziesz różne przedmioty wyrzucane przez potwory, wyłowisz nowe ryby w podziemnych wodach czy wykopiesz surowce jak żelazo. Co piąty poziom odblokujesz windę, która zapisze Twój postęp. Co dziesiąty otrzymasz specjalny przedmiot. Jeśli zależy Ci na prędkim schodzeniu możesz skorzystać ze schodów, których stworzenie kosztuje 99 sztuk kamienia. Inaczej musisz rozglądać się za drabiną. Tę możesz próbować odkryć jeszcze z użyciem bomb, które nie zabierają energii. Mgła ostrzega Cię przed falą wrogów, a robaki należy zabić jak najwcześniej, gdyż potem zaczną latać i staną się większym niebezpieczeństwem.

Na szczycie kopalni zaraz za skałą po prawej poznasz krasnoluda, z którym uda Ci się porozumieć dopiero po odnalezieniu starożytnych zwojów.

Po dotarciu do końca kopalni otrzymasz klucz, który pozwoli Ci dostać się do tej znajdującej się na pustyni.

Jedzenie zwiększające statystyki

Czy to na co dzień, czy na wyprawy do kopalni miej przy sobie zawsze jakieś jedzenie. Nie tylko odnowi energię, ale i podwyższy niektóre ze statystyk, zwiększając Twoje obrażenia czy szczęście.

Zarabianie i dbanie o energię

Dowiedz się, jak zarabiać oraz jak uważać na pasek energii w grze – najistotniejszą wartość w grze decydującą o tym, jak wiele jesteś w stanie wycisnąć z danego dnia podczas rozgrywki.

łowienie ryb w stardew valley

Jak zarabiać w Stardew Valley?

Na prawo od Twojego domu znajduje się skrzynia, do której możesz wrzucać zbiory i pozostałe przedmioty do sprzedania. Złoto otrzymasz dopiero na początku następnego dnia. Jeżeli potrzebujesz pieniędzy na już, możesz sprzedać to i owo w sklepie u Pierre’a.

Warzywa czy owoce o dobrej jakości (oznaczone złotą gwiazdką) warto zachować na później. Choćby na prezent dla innego mieszkańca bądź dla przetworzenia na produkty o większej wartości.

Sposoby na oszczędzanie energii

Dzienną dawkę energii zużywa niemal każda czynność, taka jak zamachnięcie się narzędziem, łowienie ryb czy nawet zjedzenie czegoś nieodpowiedniego. Są sposoby, dzięki którym można zaoszczędzić na energii. Bez niej nie będziesz w stanie nic więcej zrobić.

 • Odłóż narzędzia, jeśli z nich nie korzystasz – przypadkowe kliknięcia też kosztują energię. Jeśli takich pomyłek u Ciebie dużo, najlepiej będzie, kiedy ustawisz sobie pod ręką broń, która w przeciwieństwie do narzędzi nie zabiera energii.
 • Włącz opcję Always Show Tool Hit Location w ustawieniach gry – ciąg dalszy pomyłek, których można uniknąć. W ustawieniach gry znajdziesz stosowną opcję, po której włączeniu będziesz mieć zaznaczone miejsce uderzenia narzędzia. Tym razem nie trafisz w to niepożądane i przy tym nie stracisz niepotrzebnie energii.

Jak odzyskać energię i na co uważać?

Energię możesz odzyskiwać wizytami w SPA lub uzupełniać jedzeniem. Uważaj, żeby nie wykorzystać całej energii, bo inaczej Twoja postać straci przytomność. Wówczas nie tylko możesz otrzymać karę finansową, ale i obudzisz się z mniejszą ilością energii niż zwykle. Ta sama uwaga dotyczy snu. Czas, do którego możesz pozostać na nogach to 2:00 AM, później stracisz przytomność. Im dłużej zwlekasz ze snem, tym mniej energii otrzymasz następnego dnia. Dla pełnego zdrowia i energii warto kłaść się przed 12:00 AM.

Jak zwiększyć energię w Stardew Valley?

Aby zwiększyć energię w Stardew Valley, należy zdobyć przedmiot specjalny o nazwie Stardrop. Po jego zużyciu Twoja energia zwiększa się o 34 punkty. A im więcej energii, tym więcej możesz robić za dnia.

wydarzenie w stardew valley

Gdzie znajdę Stardropy?

Stardropy wymagają wykonania jakiejś czynności, odblokowania osiągnięcia czy kupna. W sumie stardropów w grze jest jest 7. Czy już wszystkie masz?

Stardew Valley Fair

Każdej jesieni, a dokładnie 16 dnia tej pory roku odbywa się Stardew Valley Fair, na którym Stardrop sprzedawany jest w sklepie. Jego koszt to 2 000 gwiazdkowych żetonów. Jest to specjalna waluta na festiwalu, którą można zdobyć przy różnych atrakcjach. Od siebie polecam koło fortuny – na zielone pole przypada 75% szansa na wygraną, więc nie powinieneś mieć problemu z uzyskaniem wystarczającej liczby żetonów.

100 poziom kopalni

Na 100 poziomie kopalni znajduje się skrzynia, w której umieszczony jest Stardrop – nic więcej nie trzeba zrobić jak tylko ją otworzyć.

Stardrop w prezencie

W momencie, w którym posiadasz relację na poziomie 12 lub 13 serduszek, możesz otrzymać Stardrop w prezencie. Uzbrój się w cierpliwość.

Kanały

Tutaj przygotuj 20 000 sztuk złota, bo kolejny Stardrop trzeba zakupić u Krobusa w kanałach. Klucz do nich otrzymasz po złożeniu 60 artefaktów w muzeum.

Pomnik w ukrytym lesie

Po zdobyciu i posadzeniu nasiona Rare Seed (do kupna za 1 000 sztuk złota na pchlim targu) możesz uzyskać owoc Sweet Gem Berry. Zabierz go ze sobą do ukrytego lasu i daj w prezencie pomnikowi, który w zamian wręczy Ci Stardrop.

Za złowienie wszystkich ryb

Przedostatni Stardrop otrzymasz wraz z listem Willy’ego po zdobyciu osiągnięcia Master Angler. Aby je odblokować musisz złowić każdą istniejącą rybę w grze.

Za wszystkie znaleziska w muzeum

Ostatni i 7. Stardrop dostaniesz za oddanie wszystkich 95 znalezisk do muzeum.

Małżeństwo w Stardew Valley

Dość rozbudowaną mechaniką w Stardew Valley jest małżeństwo. Nie tylko możesz wybrać sobie partnera bądź partnerkę na resztę farmerskiego życia, ale i zdecydować się na dzieci. Co więcej, gdyby coś Ci się nie spodobało, możesz wziąć rozwód.

multiplayer w stardew valley

Kto może wziąć ślub?

Mężczyźni

 • Alex
 • Elliott
 • Harvey
 • Sam
 • Sebastian
 • Shane

Kobiety

 • Abigail
 • Haley
 • Leah
 • Maru
 • Penny
 • Emily

Małżeństwa tej samej płci są możliwe, adopcja dzieci też.

Ślub w Stardew Valley

Aby wziąć ślub w Stardew Valley wystarczy zastosować się do 4 kroków poniżej. Bukiet kwiatów zakupisz w sklepie Pierre’a. Mermaid’s Pendant kupisz u starego marynarza za 5 000 sztuk złota na drugiej części plaży, którą odblokujesz po naprawieniu przejścia przy pomocy 300 sztuk drewna. Pamiętaj tylko, że postać ta pojawia się wyłącznie w deszczowe dni.

Ceremonia ślubna odbędzie się 3 dni po oświadczynach.

konie w trybie multiplayer stardew valley

Jak wziąć ślub w Stardew Valley?

 1. Przynajmniej raz rozbuduj dom.
 2. Posiadaj 5 000 sztuk złota.
 3. Na poziomie 8 serduszek kup i wręcz bukiet za 200 sztuk złota.
 4. Przy 10 serduszkach oświadcz się z użyciem Mermaid’s Pendant.

Twój mąż lub żona od tej pory będzie zajmować się gospodarstwem, czyli karmić zwierzęta, podlewać grządki czy naprawiać płoty. Będziesz również dostawać śniadanie na dobry początek dnia.

Dzieci w Stardew Valley

W którymś momencie partner lub partnerka zapyta, czy chcesz mieć dzieci. Wtedy podejmujesz decyzję. Przed tym musisz spełnić kilka warunków.

wieczór w stardew valley na farmie

Jak mieć dzieci w Stardew Valley?

 • Jeszcze raz rozbuduj dom
 • Utrzymaj relację na przynajmniej 10 serduszkach
 • Bądź w małżeństwie przez więcej niż 7 dni

Dziecko urodzi się po 14 dniach od podjęcia decyzji. Przez następne 14 dni będzie spać w kołysce, po kolejnych dwóch tygodniach się obudzi, a po 28 dniach zacznie chodzić na czworaka. W końcu podrośnie i będzie radośnie biegać po domu. To ostatnie stadium i dzieci nie staną się dorosłe. Można mieć ich tylko dwójkę.

Rozwód w Stardew Valley

Dla chcącego nic trudnego. Partnerów bądź partnerki w świecie Stardew Valley można zmieniać jak rękawiczki. O ile masz na to dość kasy, bo cały proces jest kosztowny.

życie na farmie w stardew valley

Jak wziąć rozwód w Stardew Valley?

 1. Przygotuj 50 000 sztuk złota.
 2. Udaj się do domu burmistrza Lewisa.
 3. Przeczytaj książkę na komodzie i podejmij wybór.

Tego samego dnia, w którym podjąłeś decyzję, możesz się z niej jeszcze wycofać. Już jutro dom stanie się pusty, a relacja z danym mieszkańcem sprowadzona do 0 serduszek. Aby odzyskać zaufanie dawnego partnera czy partnerki i umożliwić ponowne małżeństwo, udaj się do chaty wiedźmy, gdzie za 30 000 sztuk złota wymażesz pamięć ex.

Jak pozbyć się dzieci w Stardew Valley?

W innej kapliczce w chacie wiedźmy możesz pozbyć się i dzieci, które po rozwodzie zostają w Twoim domu. Do tego wystarczy przedmiot Prismatic Shard.

Też dałeś się wciągnąć w Stardew Valley?

800 godzin – jak na taką grę – to chyba całkiem dużo, chociaż przy GTA: SA to i tak mała część mojego gamingowego życia. Ale jakaś na pewno, i pewnie nie tylko dla mnie. Od 2016 roku gra Erica Barone nie traci na popularności i codziennie na samym Steamie bawi się w niej kilkadziesiąt tysięcy ludzi. A wyszła jeszcze na wielu innych platformach, w tym konsolowych i mobilnych. Sumiennie polecam ją każdemu.

Źródło: stardewvalleywiki.com